Jump to content

G30 530D M remap


stranger

Recommended Posts

Sal, vreau sa cresc puterea la un G30 530D M, masina e in garantie, luata din reprezentanta deci cel mai bine cred ca ar fi sa ii fac remapare la ei, daca ati facut acest lucru imi puteti spune daca merita, cat a costat si daca a crescut considerabil puterea.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

exista kit original M performance, ti-l poate monta la dealer si vei avea crestere de 27cp si 30NM.

292 si 650 in total.

este singurul lucru care se poate face la reprezentanta si e recunoscut de bmw.

 

costa cateva mii de euro

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

ce intrebare..daca merita un scaun 260 de euro. dupa cum a fost pusa intrebarea, 260 ar fi fost limita absolut superioara pt copilul tau. original bmw. dar trebuie un soft la masina.

ia-ti din ala din carrefour. sunt la 300 de lei.

 

eu am britax romer la 500

Edited by edit
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Cred ca omul doar voia sa stie daca scaunul bmw este in regula, nu daca merita copilul un scaun de 260e...

In opinia mea, depinde de cat are acum copilul, si cat doresti sa il utilizezi.

Eu am folosit pentru copilul meu care are acum 7 ani un scaun Peg Perego (pana la 3 ani), iar apoi un Chicco reglabil, care poate fi utilizat pana la o greutate de 32kg, si 140cm parca. M-am uitat si eu la scaunul bmw, dar nu m-a convins. Daca vrei un scaun bun pentru copilul tau, vei gasi ceva bun in max 200e, superior celui bmw care cel mai probabil e facut oricum sub vreo franciza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Și mie mi se pare la fel. Mi se pare extrem de mult 500 eur pentru un scaun pe care îl poți folosi doar 2-3 ani, în condițiile în care găsești o grămadă de alte variante, cu toate grupele (gen poate fi folosit de când stă kinderul în fund până când trece de 135cm și scapă de nevoia scaunului), confortabile și cu tot ce trebuie (protecție cât cuprinde, certificări ADAC de ex, poziții de somn...etc). Alcantara e frumos dar nu oferă mai multă protecție la o adică :) Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

In orice caz, o soluție dedicatĂŁ de la un producĂŁtor care se ocupa fix cu așa ceva, este mai indicatĂŁ.

 

Categoric. Mai ales cĂŁ și scaunul BMW ĂŽn esențĂŁ e fĂŁcut tot de cĂŁtre o firmĂŁ similarĂŁ, dar cu brandul BMW pe el crește prețul aiurea, ĂŽn condițiile ĂŽn care nu crește siguranța sau confortul copilului doar cu sigla :)

Link to comment
Share on other sites

exista kit original M performance, ti-l poate monta la dealer si vei avea crestere de 27cp si 30NM.

292 si 650 in total.

este singurul lucru care se poate face la reprezentanta si e recunoscut de bmw.

Pt 30d, esti sigur? Eu am cautat si n-am gasit.

 

Dar ca sa raspund la obiect, da, kitul PPK de la BMW este cam singura varianta pt a-ti pastra garantia, insa eu nu stiu sa existe pt motorizarea asta. Eu am pus la 20d si a costat 1500E, insa doar piesele din kit valorau mai mult de atat.

Link to comment
Share on other sites

Cele mai practice sunt scaunele ce se rotesc 90 grade (stanga sau dreapta, depinde pe ce parte a masinii este pus), si care permit spalarea husei (pentru ca inerent apar diverse incidente). Dar rotirea la 90 de grade faciliteaza enorm insertia, fixarea si recuperarea copilului; se pot regla si pe inaltime, si merg de la 9 la 18 kg(deci acopera o gama de varsta destul de larga).Cand sunt in vacanta si folosesc scaune ce nu se intorc este cosmar atat pt mine, cat si pt copil, asta dupa ce ne-am obisnuit cu cele rotative.

 

https://www.bebeconfort.com/international/car-seats/axiss

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.