Jump to content

Recomandare Service Timișoara


silviuxx

Recommended Posts

Va salut stimați colegi, a sosit momentul sa schimb și eu distribuția la mașina(E60/N47D20C)+alte măruntaie și doresc, dacă se poate, sa-mi recomandați un service bun, real care sa-mi ofere și garanție (in caz ca va fi nevoie sa iau demersuri legale) dar nu la niște preturi exorbitante pentru manopera (gen 2000e). Sunt curios cam cat costa tot procesul și la reprezentanta, se merita?

 

 

 

Mulțumesc anticipat!

Edited by silviuxx
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

la asa pretentii...probabil nimeni...oricum, garantie o sa ai doar pe piese / manopera - asta in cazul in care schimbi tot ce zic ei ca trebuie schimbat, nimeni pe planeta asta nu o sa garanteze total pentru un produs reparat iesit din garantie de cine stie cati ani...
Link to comment
Share on other sites

Va salut stimați colegi, a sosit momentul sa schimb și eu distribuția la mașina(E60/N47D20C)+alte mĂŁruntaie și doresc, dacĂŁ se poate, sa-mi recomandați un service bun, real care sa-mi ofere și garanție (in caz ca va fi nevoie sa iau demersuri legale) dar nu la niște preturi exorbitante pentru manopera (gen 2000e). Sunt curios cam cat costa tot procesul și la reprezentanta, se merita?

 

 

 

Mulțumesc anticipat!

 

Greu de indeplinit toate cerintele tale, daca nu imposibil. Solutia ta ar fi reprezentanta, doar ca nu se pupa cu acele costuri mici pe care tu le cauti. Plus ca nici la partea cu competenta nu mai exceleaza de multa vreme. OK, zici ca ai acea factura si mergi si te certi cu ei, doar ca tot ramane stresul, drumurile, certurile, etc. Eu am ales sa-mi cumpar toate piesele necesare pe OE si sa merg la un mecanic competent care lucreaza in particular, mecanic la care merg de multi ani si in care am incredere ca plec cu problema rezolvata si mai ales fara altele noi.

Link to comment
Share on other sites

Greu de indeplinit toate cerintele tale, daca nu imposibil. Solutia ta ar fi reprezentanta, doar ca nu se pupa cu acele costuri mici pe care tu le cauti. Plus ca nici la partea cu competenta nu mai exceleaza de multa vreme. OK, zici ca ai acea factura si mergi si te certi cu ei, doar ca tot ramane stresul, drumurile, certurile, etc. Eu am ales sa-mi cumpar toate piesele necesare pe OE si sa merg la un mecanic competent care lucreaza in particular, mecanic la care merg de multi ani si in care am incredere ca plec cu problema rezolvata si mai ales fara altele noi.

Da ĂŽnțeleg, se poate face și asta , sa cumpĂŁr eu tot pe OEM , nu ma deranjeazĂŁ, problema e de mecanici competenți, tocmai de aceea am deschis acest thread sa primesc recomandĂŁri de mecanici/service-uri competenți/competente de la cei care au mai fost și au experiența cu aceasta procedura.

Link to comment
Share on other sites

De când m am mutat in Timisoara am mers la cineva recomandat Pe nume Bodea, omul lucreazĂŁ acasa, mi a rezolvat ceva probleme ce nu le am gasit vreo 1 -2 ani in alte pĂŁrți. Omul nu repara decât Bmw, efectiv oricine ai fi si cat de mult ĂŽl cunosti nici nu se uita la alta marca. Omul are acasa elevatoare, oameni, destul de ok, cred ca are si firma ĂŽnsĂŁ eu nu i am cerut bon sau altceva. Avea un F10 pe elevator cu distribuție când am fost eu. Daca doresti ĂŽți pot Lasa un numĂŁr sa discuti cu el ce si cum. Eu in locul tau as merge la un service gen Service Scream (Tezparii) Bmw cum e in București ca sa apara si in istoric si ai cat de cat o garanție la 3500 lei sau ceva de genul cat schimba ei cu tot cu manopera.
Link to comment
Share on other sites

De când m am mutat in Timisoara am mers la cineva recomandat Pe nume Bodea, omul lucreazĂŁ acasa, mi a rezolvat ceva probleme ce nu le am gasit vreo 1 -2 ani in alte pĂŁrți. Omul nu repara decât Bmw, efectiv oricine ai fi si cat de mult ĂŽl cunosti nici nu se uita la alta marca. Omul are acasa elevatoare, oameni, destul de ok, cred ca are si firma ĂŽnsĂŁ eu nu i am cerut bon sau altceva. Avea un F10 pe elevator cu distribuție când am fost eu. Daca doresti ĂŽți pot Lasa un numĂŁr sa discuti cu el ce si cum. Eu in locul tau as merge la un service gen Service Scream (Tezparii) Bmw cum e in București ca sa apara si in istoric si ai cat de cat o garanție la 3500 lei sau ceva de genul cat schimba ei cu tot cu manopera.

Te rog, daca se poate sa-mi lasi nr de tel.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Eu am schimbat distributia la F10 la OPTIMAL SERVICE in Arad acum 1 an si jumatate. Pret 4000 lei piese+manopera. Am primit factura si garantie, 2 ani daca nu ma insel sau un anumit numar de km pe care sincer l-am uitat. Masina merge foarte bine, nu am avut nici o problema. Motor N47 2.0D 184cp.

Au camere de supraveghere in service care filmeaza exact motorul, daca vrei iti ofera si ingregistrarile.

 

As vrea si eu numarul service-ului din Giroc :download: :download:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
On 1/23/2020 at 12:21 PM, Crysis21 said:

Eu am mers ani de zile la Ciobi in Giroc. Cumnatul meu la fel. Dupa ce imi expira garantia, tot la el ma duc. Si acum il mai vizitez pe om pentru cate o parere, dar nu am garantie la masina.

Îmi puteți lăsa și mie un contact?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.