Jump to content

Vand E90 LCI 316i Advantage manual 2009


AlinCosmin

Recommended Posts

Va salut pasionati auto Bavaria, doresc sa vand auto achizitionat in Austria de la primul proprietar. Povestea lunga scurta e ca acest motor (N43) a necesitat schimbarea lui cu un altul nou la nici 65K. Am efectuat schimbul la BMW Frey(aprox 4000E) iar in momentul de fata masina are 82K in bord, ceasul nu a fost resetat, istoricul complet se poate verifica. Nu am dorit sa vand masina dar am achizitionat un X3 automat la insistentele sotiei...astfel, intretinerea cele doua bavareze e cam costisitoare :). Pretul 7900, va rog sa faceti sugestii pertinente la pret, nu ma ocup cu vanzari masini, eu am platit 9400 la achizitie in 2018 iar masina nu necesita revizii in urmatoarele luni. Se vinde cu 8 jante alu, anvelope de unu respecitv 2 ani.

post-97609-0-65059300-1581240758_thumb.jpg

post-97609-0-99947000-1581240769_thumb.jpg

post-97609-0-04482400-1581242395_thumb.jpg

post-97609-0-67886300-1581242411_thumb.jpg

post-97609-0-02854600-1581242477_thumb.jpg

Edited by AlinCosmin
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Caut ceva de genul pentru parinti, adica un e90fl 316i 1.6, dar fara sa te superi pe mine masina e cheala in draci.Trebuie sa ai bafta mare sa vinzi un asemena exemplar la banii ceruti, mai ales in RO.

(Ca sa impartim minusurile) si la "km" din bord.. e cam scumpa, dar daca e ingrijita, mai stii..

 

Succes by the way la vanzare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ms pt raspunsuri, e posibil sa fie mai scumpa prin comparatie....totusi, poate nu am fost explicit, motorul are 17000km si toate reviziile la BMW

 

Mie mi se pare incredibil de putini km.....in cazul acesta pretul este foarte in regula.

Am si eu la vanzare ceva asemanator dar cu 236k....te sfatuiesc sa fii optimist.

Link to comment
Share on other sites

Sefe, vorbim chineza? ce legatura am eu cu acest anunt?

Anuntul asta a fost in titlul topicului.

Chiar scria ca masina poate fi vazuta pe olx.

Nu e anuntul tau?

Nu e topicul tau?

Ce trebuie sa intelegem si nu am inteles?

 

Mai bine ai recunoaste.., cine si de ce a(i) modificat topicul.

Sa o fi facut moderatorii!?

Daca tu nu vii cu un motiv personal poate moderatorii o sa spuna.

Edited by bimmer90f30
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Anuntul asta a fost in titlul topicului.

Chiar scria ca masina poate fi vazuta pe olx.

Nu e anuntul tau?

Nu e topicul tau?

Ce trebuie sa intelegem si nu am inteles?

 

Mai bine ai recunoaste.., cine si de ce a(i) modificat topicul.

Sa o fi facut moderatorii!?

Daca tu nu vii cu un motiv personal poate moderatorii o sa spuna.

Tipic romanesc, aruncam cu rahat fara a avea argumente...Acest anunt nu are vreo legatura cu topicul meu!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tipic romanesc, aruncam cu rahat fara a avea argumente...Acest anunt nu are vreo legatura cu topicul meu!

 

Relax prietene ca Bimmer 906090 a incurcat masinile ;una este cheala peste tot dar cu motor nou si pe benzina ,iar cealalta este super dotata/tunata ,kilometrajul dat peste cap si motorina.Zici ca sunt 2 producatoare.Asta ultima e moldoveanca .Amandoua au poze reale.

Edited by dorubimotoru
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Relax prietene ca Bimmer 906090 a incurcat masinile ;una este cheala peste tot dar cu motor nou si pe benzina ,iar cealalta este super dotata/tunata ,kilometrajul dat peste cap si motorina.Zici ca sunt 2 producatoare.Asta ultima e moldoveanca .Amandoua au poze reale.

Bine ca au altii zane, am vrut doar sa o fac de ras...n-o mai vand, o tin pt mine:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tipic romanesc, aruncam cu rahat fara a avea argumente...Acest anunt nu are vreo legatura cu topicul meu!

Cel mai nasol e ca ma faci chior...

Cand am vazut cu ochii mei ce link a fost in prima ta postare.

Poti sa spui de ce ai editat topicul?

Doar ca sa pui pozele, ca nu erau in prima postarea a topicului? ..probabil.

O spun inca o data prima oara cand m-am uitat nu era re-editat; as fi remarcat. Recunoste macar atat.

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Alin, tu ti-ai facut cont aici doar ca sa-ti vinzi masina? Ce-ai zis , hai ca o bag la vanzare pe forumul de pasionati. Ei bine aici motorizarea si optiunile...lipsa nu prezinta interes, in cazul tau.

Ar trebui ca la sectiunea de vanzari sa poate posta anunturi numai userii cu cel putin 500 posturi, aviz moderatorilor.

 

Parera mea...

 

Nu de alta dar tot felul de samsarei au postat acolo...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alin, tu ti-ai facut cont aici doar ca sa-ti vinzi masina? Ce-ai zis , hai ca o bag la vanzare pe forumul de pasionati. Ei bine aici motorizarea si optiunile...lipsa nu prezinta interes, in cazul tau.

Ar trebui ca la sectiunea de vanzari sa poate posta anunturi numai userii cu cel putin 500 posturi, aviz moderatorilor.

 

Parera mea...

 

Nu de alta dar tot felul de samsarei au postat acolo...

Buna de tot observatia!

Sunt pentru minim 500 de posturi daca vrei sa vinzi masina. (Ma ocup eu de asta daca AI-ul (artificial intelligence) siteului nu merge. :popcorn:

Raportez eu la moderatori la cat de des is vazut pe aici ;) :download:

 

Altceva de la masina, fara limita.

 

Asa isi face si userul o reputatie; ca a mea, NU un exemplu! :drinks:

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Buna de tot observatia!

Sunt pentru minim 500 de posturi daca vrei sa vinzi masina. (Ma ocup eu de asta daca AI-ul (artificial intelligence) siteului nu merge. :popcorn:

Raportez eu la moderatori la cat de des is vazut pe aici ;) :download:

 

Altceva de la masina, fara limita.

 

Asa isi face si userul o reputatie; ca a mea, NU un exemplu! :drinks:

Nu am nimic impotriva conditionarii unor postari ce au ca obiectiv vanzare auto, totusi modul in care am fost intampinat pe acest forum ridica niste semne de intrebare. In final, am deschis acest topic cetrand parerea voastra si in speranta ca o masina intretinuta valoreaza mai mult aici decat pe olx sau alte samsareli cum zicea un coleg.

 

PS: nu te am facut chior colegu, am editat anuntul pt poze, asa e...insa nu am nici o legatura cu linkul tau

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.