Jump to content

BMW 525d xDrive F11 / Webasto / Scaune sport


BMWFanBoy

Recommended Posts

Nu ai cum sa concurezi cu masinile samsarilor ca pret. Fie au TVA-ul pierdut, fie au kilometrajul modificat sau alte probleme, in general pretul acelor masini e foarte atractiv pentru cei care fac cura cu fasole ca sa adune bani de un BMW. Mai scade din pret cate putin Ăâ˘i vezi când ĂŽncepe maĂâ˘ina sa devinĂŁ atractiva.

 

Nici sa o tii mult la vanzare nu e pont, fiindca o masina e un bun care se depreciaza pe zi ce trece. Piata face pretul.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

greseala , sa tot scazi pretul . asa cum spunea colegul @toffefe ,nu ai cum sa concurezi cu samsarii . cine va vrea o masina in mintile ei , stie care ii este pretul . scade pretul doar cand vine cineva sa cumpere , dupa vizionare . daca tot scazi asa , nu mai merita sa o vinzi .spor :drinks:
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

greseala , sa tot scazi pretul . asa cum spunea colegul @toffefe ,nu ai cum sa concurezi cu samsarii . cine va vrea o masina in mintile ei , stie care ii este pretul . scade pretul doar cand vine cineva sa cumpere , dupa vizionare . daca tot scazi asa , nu mai merita sa o vinzi .spor :drinks:

 

Marius, nu am primit nici o oferta,

si imi doresc tot mai mult sa o vand si sa imi iau alta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Vreau doar sa iti impartasesc experienta mea: am cumparat in noiembrie 2019 un f11 lci din 12.2013, la 14500 E, 186k km. Masina intretinuta exemplar, garantie distrbutie inca 80k km, dotari peste modelul tau. Omul o tinea la vanzare de 6 luni, daca insistam, o scoteam la 14.000 ca avea nevoie de bani. Sa stii ca masina face 15.000, dar nu poti concura cu masinile aduse din exterior de samsari care duc in jos si valoarea masinilor ok din piata (eu am gasit 70-80% din anunturile de pe olx cu probleme sau defecte ascunse)! Mult succes la vanzare, si cum se zicea mai sus, la pret lasi daca ai un cumparator interesat!
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am vandut duminica f10-le dupa ce m-am razgandit de 2 ori. Statea in parcare de jumatate de an, o mai scoteam din cand in cand... Masina intretinuta exemplar, fara nicio problema tehnica, exterior 9/10. Pana nu am lasat-o sub 14k nu a fost nimeni interesat. Am primit mesaje cu ââŹĹiti dau 10 mii chesââŹÂ sau schimburi cu hale... majoritatea incearca negociere la telefon, si nimeni nu cumpara fara sa negocieze, cred ca asa ae simte bine romanul, ca la piata.

Cred ca depinde destul de mult daca ai noroc sa dai peste unul care stie sa scrie corect romaneste. Spor la vanzare!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.