Jump to content

Reconditionare jante


Custom Rims

Recommended Posts

Firma de reconditionare va sta la dispozitie cu echipamente noi pentru echilibrat , indreptat , sablat si vopsit in camp electrostatic. Serviciile pot fi pretate si pe diferite metale in dimensiunile specificate:

 

SABLARE:

➡ Jante de la dimensiunile de 14" la 21"

➡ Orice piese care se incadreaza in dimensiunile: 800mmx800mmx900mm

 

VOPSIRE IN CAMP ELECTROSTATIC:

➡ Jante de la dimensiunile de 14" la 21"

➡ Orice piese care se incadreaza in dimensiunile: 900mmx900mmx1800mm

 

⏭ Pentru informatii : 0757100461

 

Procesul de reconditionare include : dejantat/janta , indreptare, sudura/kituire , degresare , sablare , grund , culoare , lac si echilibrare

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua ,

 

Sediul il avem in Arad.

Transportul va fi suportat de catre client.

 

Preturile difera in functie de dimensiunile jantelor :

 

16 inch - 600 ron

17 inch - 650 ron

18 inch - 700 ron

19 inch - 750 ron

20 inch - 800 ron

21 inch - 850 ron

 

Preturile de mai sus sunt pentru tot setul.

Link to comment
Share on other sites

Am inteles, am mai fost pentru ĂŽndreptat jantele in alta parte si dupĂŁ ce le au ‘indreptat’ imi explica ca daca janta e strâmba pe parte exterioara cu spitele nu are ce sa i facĂŁ. Jantele le verificați pe ceva aparat doar ele fĂŁrĂŁ anvelope si ĂŽnainte si dupĂŁ si se ĂŽndreaptĂŁ 100%? Sa nunma ĂŽnțelegi gresit, nu sunt lovite sau strâmbe la modul ca am dat in ceva, pur si simplu asa cum sunt ele dupĂŁ 7 ani de folosire. Daca nu se ĂŽndreaptĂŁ perfect 100% atunci nu mai are rost sa ma chinui sa le fac complet.
Link to comment
Share on other sites

Sunt mai multe procedee de indreptare.

Roluire - janta se monteaza pe un echipament special unde este indreptat prin procesul de roluire , interventia omului este foarte mica actionand doar strangerea rolelor pana ce acul care este montat pe buza jantelor nu are niciun fel de abatere ( partea interioara a jantelor )

In situatia dumneavostra ( exteriorul jantei ) se poate face doar cu piston si fixtura ( aici intervine in mare parte din procesul omul , din punctul nostru de vedere nu se poate 100% perfect ) , o mica abatere ramane , nu vizibila dar prezenta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.