Jump to content

F30 LCI Xdrive 328i


Cicerone

Recommended Posts

Salutare

 

Detin masina de anul trecut,dar din lipsa timpului nu i-am deschis topic de prezentare.

Cu noua pandemie care ne tot tine in arest la domiciliu,am decis sa vo arat si voua si sa va las si cateva impresii despre aceasta motorizare.

 

An fab. 07.2016

Motorizare: 2.0L - 245 cp (328i)

Tractiune 4x4

Km: in prezent are 60.000

 

Bun... Configuratia acestei masini este chiar misto si voi enumera dotarile importante care sunt din fabrica si nu adaugate ulterior.

 

Faruri fata full led

Stopuri spate led

Pdc

Sistem franare-M

Scaune sport cu memorii

Scaune fata/bancheta cu incalzire

Navi mare

Clima automata-digitala

Volan cu padele incalzit

Sistem audio Harman

Trapa

Plafon negru

Interior piele

Restul dotarilor sunt mai putin importante.

 

Dupa cum am spus mai sus,masina o am de aproape un an de zile unde am parcurs cu masina cca 3000-3500km.

Din gama BMW mai am un f36 motorizarea 430i-252c

 

Daca ar fi sa fac o comparatie intre cele doua motorizari as spune ca imi place la plecarea dupa loc seria 4. Dc? Pentru ca nu este x-drive si impinge doar spatele.

In alta ordine de idei,f30 care este x-drive,sta mult,mult mai bine in viraje,nu pierde aderenta nici la plecarea dupa loc,iar sistemul de franare -M,este nemaipomenit.

 

Ca si consum nu este vre-o mare diferenta intre cele doua motorizari,nu are rost sa fac o clasificare. Fiecare sofer scoate consum in functie de stilul pe care il are de condus.

 

Ca si fiabilitate sunt motoare destul de reusite,fara bube de fabricatie iar din ce am citit pe forumuri din alte tari,sunt destul de apreciate.

 

As cateva poze cu masina prin telefon de anul trecut de cand am cumparato,dar va trebui sa ma ajutati cu postatea lor.

 

O seara minunata si sper ca acest virus sa stea cuminte si sa nu ne mai faca probleme!

Iar in ton cu subiectul sezonului: #statiincasa

Edited by Cicerone
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.