Jump to content

Sfat achizitie F10


tuner2000i

Recommended Posts

Salutare. Acum o luna mi-am vandut masina pe care o detineam de aproape 6 ani, un e90 320d 2008 cu n47 full m paket aproape toate dotarile posibile. Masina avea 240 mii reali si eram primul proprietar in romania si am luat-o de la singurul proprietar in germania. Am schimbat distributia la 200k si in rest nu pot sa zic ca am avut ceva probleme majore cu ea. As vrea sa fac un upgrade la un F10 doar ca nu stiu ce sa iau 520d, 525d cu 2l sau 535d. 520d cred eu ca ar avea prea putini cai pt greutatea masinii. In cazul unui 520 sau 525 ma gandesc la facelift avand revizia noua a motorului. Bugetul ar fi preferabil 15 mii dar pot urca si la 20 mii pt un 535 sa zicem. Neaparat m pack si full dotari.

 

Motivul pt care apelez la forum e ca sa imi dati ceva sfaturi legat de problemele cunoscute la acest model, daca se merita sa platesc impozitul in plus la motorul de 3.0 tinand cont ca 6 pistoane sunt mai ok decat 4. Ce parere aveti de xdrive pe f10 etc. Orice parere e bine venita. Multumesc

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.