Jump to content

BMW 320d 184cp (efficient dynamics ) 2014


RduVlad

Recommended Posts

Salut,am zis sa prezint si eu masina pe care mi-am cumparat-o dupa indelungi cautari.

Am plecat inca de la inceput cu gandul sa iau un seria 3 , dar aveam in vedere si Merecedes C220 (170 CP) SI Audi A4 (2,0 TDI 177CP) daca se prezentau in stare mai buna decat BMW-ul. Initial am zis sa ma duc in Germania sa iau masina, dar Corona a complicat chestia asta mult si dupa oleaca de analiza am realizat ca n-as avea nici cea mai vaga idee cum sa ma descurc pe acolo si totodata niciun prieten de al meu nu si-a adus masina din Germania ca sa poata sa ma ajute cu chestia asta,asa ca am inceput sa caut pe OLX . Am avut initial cred ca vreo 40 de anunturi care corespundeau cu ceea ce cautam dar la o analiza mai atenta a lor s-a dovedit ca 35 au fost SAMSARI. Pana la urma am dat de un baiat care si-a cumparat 320-ul din Germania la inceputul lui 2018 ( eu sunt al-3-lea proprietar al masinii acum) si acum mi l-a vandut cu parere de rau fiindca omul avea o Octavie de 2018 data de la serviciu (full masina) cu care umbla pt ca iese mult mai ieftin decat cu BMW-ul.

Inca de cand am urcat prima data in masina a fost o senzatie complet diferita decat in orice alta masina pe care am condus-o pana atunci( mai mersesem cu BMW-uri dar niciodata la volan). Pozitia la volan joasa , adancitura de la pedale si propulsia spate m-au convins 150% sa cumpar masina( eram doar 100% sigur ca o voi cumpara cand am venit s-o vad initial). Masina are 200.000 km fix acum si am dat 12800 euro pe ea, distributia i-a fost schimbata la 160.000 de km si inca mai am garantie la ea pana in septembrie la Team BMW.

Pana acum ce pot zice e ca masina este foarte iute , sta excelent pe curbe si are multa tehnologie interesanta( Bi-xenonul adaptiv e SUPER ).

 

Ce vreau sa schimb la ea sunt doar lucruri de natura estetica acum: - vreau sa-i puna niste etrieri albastrii care cred eu s-ar potrivi bine cu culoarea masinii.

- o toba finala cu iesire dubla pt ca cea de acum mi se pare ca nuca-n perete pt o masina asa puternica si dinamica.

 

Am incercat sa pun pozele cu masina dar imi da bmwclub.ro Driver Error.

Edited by RduVlad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.