Jump to content

BMW seria 1 vs. Audi A3 Sportback


Administrator

Recommended Posts

"BMW pierde. Pe mana sa, as adauga. De fapt, el face ceea ce stie: impacheteaza totul intr-un ambalaj dinamic. Dar de data asta, masina capata un 'overdose' de sportivitate care este fatal. Iar la interior, offsaid-ul in care se afla cel de la proiectare este si mai mare, lasand senzatia ori ca totul a fost facut in graba pentru a nu pierde un segment de piata, ori ca s-a ajuns la o autosuficienta care te face sa crezi ca poti vinde orice o data ce ii aplici emblema BMW. In ambele cazuri este pacat, pentru ca se ingroapa o legenda pe care eu, personal, ma incapatanez sa o cred inca respirand."

 

Ce parere aveti despre asta?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Personal imi vine sa rad seria 1 e un succes si le-am dat peste bot multora si un Audi fie si el A 3 e mai scump si nu are tractiunea pe spate care arata la o adica ce inseamna sport si motoare adevarate.Si sa nu uit cine imparte greutatea de 50:50 fata spate la clasa asta de la Buggati in sus de la 70.000 euro in sus.asta e BMW e o legenda nu compromis.
Link to comment
Share on other sites

Exista un articol si in ProMotor.Per total BMW se remarca printr-o mai mare sportivitate,iar Audi printr-un interior mai bine lucrat.Fara sa fiu subiectiv A3 Sportback nu imi spune mare lucru(exceptand varianta cu motor de 3,2l).Seria 1 mi-a placut din primul moment cand l-am vazut la reprezentanta,desi in poze nu imi placuse chiar asa de mult.

Este un demn reprezentant al familiei BMW.

Link to comment
Share on other sites

Intorcandu-ma recent din Germania, mi-am confirmat un lucru, orice bucatica dintr-un BMW, nu neaparat grila frontala, aduce a BMW, incluzand aici si seria 1. Si ca sa fiu avocatul diavolului, A3 sportback, nu arata chiar rau pe autostrada... Dar sa revin, NU SE COMPARA cu seria-1.

 

Eu sper din tot sufletul sa coboare la mase ceva mai mult, seria-1...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nici eu nu sunt de acord cu ce scriu astia. Oricum, e scris la un mod oricum altfel decat concret. In loc sa zica fix ce nu le place sau ce nu le convine la Seria 1, arunca fraze de polemica ce s-ar putea potrivi la fel de bine oricarei marci, pentru ca nimic nu este perfect si la orice masina si orice lucru exista detalii pe care prin jocuri de cuvinte le putem prezenta intr=o lumina proasta. Probabil cine a scris e fan Audi atata tot

post-35-1099758206_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Problema la Audi e ca are motoare mai mici si alea mai mari costa mai mult ca la seria 1,si eu am vazut comparatii si sigur in afara ca seria 1 este mai mica in interior si portbagajul in rest e un BMW adevarat si ma gandesc peste 1-2-3 ani la secand vor cumpara muti tineri un BMW caci e un vis si o masina f f buna care da si senzatii ca putine masini de pe Glob. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ultimele modele audi nu le deosebesti intre ele de la mai mult de 150m

la BMW este altfel, daca ai vazut un colt din masina stii ce model este. asta inseamna f. mult cred eu chiar si in design. seria 1 nu se dezminte de acest aspect...

 

am inteles ca 120d are 160 CP la 2000cmc??? isn't that enaugh????

Edited by neamih
Link to comment
Share on other sites

163, mai precis ... suficient pentru 7.6s pina la 100km/h ... pentru un tractoras e buna aceasta putere litrica, 80CP/l nu au multe benzinare.

 

Pentru cstef: seria1 pleaca de la 16.900E CIP pentru 116i si ajnge pina la 19.900E CIP pentru 120d, ambele in varianta de echipare de baza. Pentru SH, vezi pe mobile.de, sint o gramada de 1-ari de toate felurile, aproape noi ...

Edited by FLEX
Link to comment
Share on other sites

mmm bmw pierde.mie mi se pare super masinuta seria 1 si asa trec in fiecare zi pe langa unu care il are o vecina blonda .roate imense pe 17 ...... of ce forme are ..sincer si eu cand am vazut ultimele bmw uri in poze ma cam strambam dar pe strada e altceva.sa vedem ce model mai sportiv si cum va arata el cand o sa faca un m1:PP votez bmw audi scoda vw parca s toate aproape la fel
Link to comment
Share on other sites

desi sunt fan BMW,sincer sa fiu,as alege Audi in locul BMW-ului...parca design-ul este mai reusit...

1.Audi A3

2.Bmw  seria 1

3.Mercedes-Benz A

..asta ar fi ordinea alegerii mele...fara suparare :)

10225[/snapback]

 

daca nu ar exista firma bmw, preferata mea ar fii audi la toate capitolele...design, motor etc...dar cum exista bmw, audi va fii intodeuna pe locul 2...asa ca degeaba mai apare vreun articol ca seria 1 a fost invins de a3...in primul ca nu sunt obiectivi si in al doilea rand tractiunea spate va bate tractiunea fata intotdeuna....asa ca "BMW is the KING".... :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

daca nu ar exista firma bmw, preferata mea ar fii audi la toate capitolele...design, motor etc...dar cum exista bmw, audi va fii intodeuna pe locul 2...asa ca degeaba mai apare vreun articol ca seria 1 a fost invins de a3...in primul ca nu sunt obiectivi si in al doilea rand tractiunea spate va bate tractiunea fata intotdeuna....asa ca "BMW is the KING".... :blink:  :)

10233[/snapback]

eu m-am referit doar la aspectul exterior.nu am condus nici seria unu nici A3 ca sa pot sa ma pronunt :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.