Jump to content

F30 320D X-Drive 02/2018


AAC

Recommended Posts

Eu iti recomand un doctor ceva. Masina nu are nimic, doar niste anvelope noi trebuie, nici macar sa o schimbi nu trebuie.

 

Nu as dori sa o fac pachet , deja are bara spate schimbată , bara fata , far drept , e revopsita ușile pe stanga ambele , consuma mulți bani , mai ales ca imi place sa o țin perfecta .

Oricum am trimis pozele astea iarăși la bmw și le-am cerut iar unghi de fuga și cum nu am timp iau direct de la ei cauciucuri de iarna noi .

 

Nu o stiu conduce , parca masina cere călcată .

Asta e Mazda 6

https://www.dex.be/nl/onze-wagens/mazda/6/125452

 

Nu pot sa continui sa bag bani in ea in ritmul asta .

Edited by AAC
  • De acord! 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

“ DacĂŁ rotile din cĂŁdere nu mai au cĂŁderea perfecta, masina e compromisa”

 

Holy sh**. 😵

 

Exact , daca masina are probleme la roti si nu mai e perfecta e gata cu ea .

Daca atatea probleme au fost si revopsiri si incidente masina e gata .

Daca impactul a lovit in lonjeron si rotile nu mai sunt aliniate de sus eu o sa am probleme mai ales pe zapada si gheata daca masina nu mai are toate rotile la aceleasi nivel .

Daca a avut prea multe lovituri , atunci pentru mine nu mai e sigura masina .

  • De acord! 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

RefĂŁ-i unghiurile și mergi ușurel cu ea o perioada, ĂŽncearcĂŁ sa o ĂŽnțelegi. 120km/h prinde orice mașina, chiar nu poți spune ca un 320d e racheta.

 

DacĂŁ ti s-a pus pata sa o schimbi, schimb-o și gata, dar incidente poți avea și cu Mazda. Acest ultim incident e clar legat de faptul ca erai amețit, nu are treaba mașina. Lasa mașina acasĂŁ când mai iei in oraș, ia un taxi, oricum e mai ieftin decât reparația masinii. Conduc BMW toți cocalarii cu 7 clase și nu le fac pachet, și tu baiat inteligent ĂŽți faci probleme ca mașina nu e pentru tine. Bucura-te de ea pur și simplu, ai doar un blocaj psihologic cĂŁruia se pare ca ii dea prea mare importantĂŁ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

RefĂŁ-i unghiurile și mergi ușurel cu ea o perioada, ĂŽncearcĂŁ sa o ĂŽnțelegi. 120km/h prinde orice mașina, chiar nu poți spune ca un 320d e racheta.

 

DacĂŁ ti s-a pus pata sa o schimbi, schimb-o și gata, dar incidente poți avea și cu Mazda. Acest ultim incident e clar legat de faptul ca erai amețit, nu are treaba mașina. Lasa mașina acasĂŁ când mai iei in oraș, ia un taxi, oricum e mai ieftin decât reparația masinii. Conduc BMW toți cocalarii cu 7 clase și nu le fac pachet, și tu baiat inteligent ĂŽți faci probleme ca mașina nu e pentru tine. Bucura-te de ea pur și simplu, ai doar un blocaj psihologic cĂŁruia se pare ca ii dea prea mare importantĂŁ.

 

Eu ma gandesc ca daca 320xd merge asa cum l-am simtit pe asta , imi dau seama ca 330-340 i sau d e wow . Sunt ferm convins ca motorizarile alea sunt wow .

Nu vreau sa imi iau hate , vad ca se practica minusurile in postari , oricum nu imi pasa de ele si la toti dau plus , in belgia limita de alcool e 0,50 fata de romania 0,05 , mereu cand ies la restaurant si mananc beau 1-2 pahare de vin si apoi conduc inapoi acasa , toata lumea face la fel aici .Mi-a fost si greu in romania cat am fost sa ma abtin total .

 

Chestia e ca sunt perfectionist si nu vreau sa am o masina care nu e ok technic . Maine sau vineri o las o saptamana la bmw , le-am trimist mail deja , le-am zis sa imi faca oferta de cauciucuri , dosarul de casco e inca e tot deschis , cu putin noroc platesc doar cauciucurile si franciza de 250 euro . Totusi ma gandesc si cred ca poate masina nu e norocoasa si atunci trebuie sa o dau .Stiu ca poate pare ireal , dar sunt superstitios si ma gandesc ca deja prea multe s-au intamplat si poate nu e cu noroc , eu niciodata nu am avut atatea probleme cu o masina pana la asta . Oricum daca e sa dau masina inapoi , inainte o repar total in reprezentanta si ii schimb cauciucurile ... cauciurile astea sunt de noi cu masina , au 3 ani si 58000 km , in iulie si august am facut 10 000 km cu masina si in perioada asta s-au uzat cel mai tare , vizibile optic .

  • De acord! 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Chiar asa , bine ca am plecat … oricum ca rĂŁmân in romania specimene mai grave , stai linistit .

 

Acuma eu sunt cauza pentru care sunt accidente in romania , iar voi niște lupi moraliști fĂŁrĂŁ greșeli .

 

Chiar vara asta au fost multe accidente cu bmw-uri implicate , acela cu stația de autobuz și 2 tineri cĂŁsĂŁtoriți undeva in Moldova , ea murind la spital iar el cu piciorul amputat .

 

Te ĂŽnșeli dacĂŁ crezi ca eu sunt tipologia aceea de cocalar cu bmw .

 

Bine ca ai plecat ca omoreai pe careva cu alcoolul tau si in Romania nu e tolerata bautura nu0.05 cum spui tu.

 

Nu e nici o problema in Belgia sa merg la restaurant și sa manac apoi sa beau un vin sau o bere și dupĂŁ sa ma urc la volan și sa merg acasa. E absolut legal .

Edited by AAC
  • Like 1
  • De acord! 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce corecta e toata lumea pe aici, sunt convins ca nici unul dintre voi nu s-a urcat vreo data baut la volan.

 

Eu unul nu m-am urcat niciodata... si am carnetul de aproape 10 ani.

 

Ideea e ca la noi si daca bei doar o bere si faci un accident mic cu o masina sau (doamne fereste) lovesti vreun om atunci automat tu esti de vina, iar eu nu am vrut sa-mi asum riscul asta.

Edited by CSergiu
Link to comment
Share on other sites

In orice tara esti si ti se da voie legislativ bautura te afecteaza la condus, e demonstrat. Ca unii nu vreau sa recunoasca e altceva.

 

In Belgia la fel ca și in Germania limita de alcool e de 0,50 fata de romania 0,05. Ai voie sa conduci dar dacĂŁ faci accident tu ești de vina .

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.