Jump to content

Instalare MP3 player ĂŽn e46


Recommended Posts

Salutare! De câteva zile ma confrunt cu o problemã: vreau sã instalez un JVC intr-un 320d din 2004 model facelift!

Problema e ca nu pot face boxele sĂŁ cante din casetofon.

Masina are si statie proprie comenzi pe volan si unitate separatĂŁ pt cd-ul de navigație!

Ca si HU original a avut Alpine,modelul cu ecran mare.

Știe cineva o schemĂŁ cum as putea sa leg sĂŁ meargĂŁ??

PS: nici mufe adaptoare din JVC aftermarket la mufele originale de pe mașinĂŁ nu am gĂŁsit de cumpĂŁrat. Mufele de pe mașinĂŁ sunt câte douĂŁ cu câte 12 pini fiecare așezate dreptunghiular!

Link to comment
Share on other sites

Ai avut navigație și acum vrei sa pui un radio cd separat in loc? Ănțeleg bine? Cel mai probabil ĂŽți trebuie un cablu care sa meargĂŁ pana in portbagaj la modulul de sunet sau scoți Navigația cu totul și ĂŽnlocuiești și instalația cu una de pe o mașina care a avut radio simplu ĂŽnainte.
Link to comment
Share on other sites

Salut!Da ĂŽnțelegi foarte bine asta vreau sĂŁ fac! Vreau sĂŁ ĂŽnlocuiesc doar HU original cu unul aftermarket,cazul meu JVC. Dar am desfĂŁcut si statia din spate din portbagaj si nu mai are nici o mufa sau altceva ce as putea eu ĂŽn prealabil sĂŁ adaug. Din cate cred eu si din ce mi-am dat seama asta nu se poate,adica sĂŁ readau muzica de pe player aftermarket si sa pĂŁstrez tot ce are mașinĂŁ original! Edited by CristiOsman
Link to comment
Share on other sites

Well..sigur se poate, fiindcĂŁ așa funcționeazĂŁ navigație android. Navigația aftermarket se instaleazĂŁ cum am zis mai sus, se trage un cablu din navigație pana in spate la modulul de sunet, dar acel cablu de-obicei vine cu navigatia. In cazul tĂŁu nu stiu dacĂŁ exista un astfel de cablu, de aceea am zis mai sus ca ar trebuie sa ĂŽnlocuiești cablajul din mașina pentru navigație, cu unul de pe o mașina fĂŁrĂŁ navigație. Dar sa faci așa ceva, e mult de munca, demontezi tot interiorul. Cel mai simplu, e sa ĂŽți cumperi o navigație android, care o sa vina și cu acel cablu.

 

Acum sincer eu nu as renunța la Navigația originala. DacĂŁ posibilitatea de a asculta MP3-URI e ce te intereseazĂŁ, mai bine cumpara-ti o magazie dedicatĂŁ GROM sau DENSION ( le-am avut pe amândouĂŁ, gĂŁsești sa le iei și din țara. DENSION e mai ok dacĂŁ te intereseazĂŁ și partea de bluetooth).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.