Jump to content

Recommended Posts

Salut ! Am achiziționat un seria 3 e90 cel cu distribuția pe spate din 2009. Masina a fost adusĂŁ ĂŽn țarĂŁ acum 2 ani, ĂŽn momentul de fațĂŁ are 187 mii verificati la reprezentanta. Am auzit ca sunt pĂŁcĂŁtoase si se rupe lanțul pe la 200 mii, am facut un video sa va dati putin cu parerea. Multumesc!

 

Link to comment
Share on other sites

Mai, dar n-ai stat o clipa cu telefonul ala !

 

Si chiar daca ai fi stat si ti-ar fi iesit o filmare de nota 10, tu ai fi fost linistit daca cineva de pe forum ti-ar fi spus ca totul e ok ?

Cauta un cetatean in zona ta care se pricepe la masinile astea si cere o parere "live".

 

Bafta !

Edited by 13NCU
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vechea poveste cu distributia...

stiu un Seria 1 cu distributia rupta la 70.000km si am un prieten cu F10 ce are peste 300.000km cu ea originala. E loterie, dar tine si de utilizare.

 

O schimbi mai mult ca sa previi sau ca sa dormi linistit

 

Eu cand am cumparat masina, neavand un istoric clar si avand ceva km, am descoperit cu motorul desfacut, ca mai fusese odata schimbata (probabil in Olanda)... asta e

Link to comment
Share on other sites

475 k , lant din fabrica ! Nu am de gand sa il schimb .

Nu te-ai gandit sa faci un topic special pentru cei care inca isi iau masini cu N47?

Un topic de intretinere.. un topic total pozitiv, in care toti cei cu N47 pot avea o sansa in plus ca de pe.urma exploatarii, mergand pana acolo la a spune in ce trepte schimbi vitezele, de la rece.. /..de pe urma exploatarii sa amane chiar prelungeasca viata distributiei ..

 

Nu imi spune ca e vorba de noroc, ca o sa cred si ca tot ce stii tu despre motoare e cu noroc. :drinks:

 

Inca o data, sigur le-ai face unora un serviciu..

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu te-ai gandit sa faci un topic special pentru cei care inca isi iau masini cu N47?

Un topic de intretinere.. un topic total pozitiv, in care toti cei cu N47 pot avea o sansa in plus ca de pe.urma exploatarii, mergand pana acolo la a spune in ce trepte schimbi vitezele, de la rece.. /..de pe urma exploatarii sa amane chiar prelungeasca viata distributiei ..

 

Nu imi spune ca e vorba de noroc, ca o sa cred si ca tot ce stii tu despre motoare e cu noroc. :drinks:

 

Inca o data, sigur le-ai face unora un serviciu..

 

Cutia e automata . Daca mai spun ca si uleiul din cutie e cel din fabrica si totusi schimba perfect ,probabil ca nu multi vor lua sfaturile mele ca fiind bune 😁 !

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.