Jump to content

Parere achizitie BMW m135i


iMirel94

Recommended Posts

Salut,

 

Momentan sunt in cautarea unui BMW m135i F20. As vrea si eu niste pareri de la voi in legatura cu acest model. Trecerea o fac de la BMW E92 LCI (2.0d) care este o masina din punctul meu de vedere foarte frumoasa dar din pacate anul trecut cand am achizitionat-o fiind prima mea masina am zis sa o iau usor cu 2.0d sa nu merg direct la 335. Nu vreau sa imi iau 335 E92 pentru ca sincer m-am plictisit de interiorul respectiv si as vrea un upgrade. F30 335 este o masina cu o dinamica zic eu foarte proasta in comparatie cu M135i sau cu E9x 335 si de asta as opta pentru m135i.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Momentan sunt in cautarea unui BMW m135i F20. As vrea si eu niste pareri de la voi in legatura cu acest model. Trecerea o fac de la BMW E92 LCI (2.0d) care este o masina din punctul meu de vedere foarte frumoasa dar din pacate anul trecut cand am achizitionat-o fiind prima mea masina am zis sa o iau usor cu 2.0d sa nu merg direct la 335. Nu vreau sa imi iau 335 E92 pentru ca sincer m-am plictisit de interiorul respectiv si as vrea un upgrade. F30 335 este o masina cu o dinamica zic eu foarte proasta in comparatie cu M135i sau cu E9x 335 si de asta as opta pentru m135i.

 

Fara sa cunosc foarte multe dotalii despre acest model, stiu doar ca este "ultimul mohican" dpdv al motorului in 6 cilindrii utilizat la aceasta versiune. De asemenea un lucru important este displacement-ul motorului longitudinal si nu transversal asa cum este la ultimul model. Din review-uri pare o versiune mai buna decat cea actuala de M135i cu motorul de 2litri.

Link to comment
Share on other sites

Nu as cumpara Golf, seria 1 este cel mai bun Golf construit vreodata de BMW. 135i e ceva mai fasnet ca F30 335i, insa limuzina parca e mai frumos de condus. Important e ce-ti doresti tu, e doar caroseria diferita.

Ca fost proprietar de Golf 5 din 2004 pot spune ca e cea mai fiabila masina. Nu prindea viteza mare dar te bazai pe ea oricand. Am cutreierat toata Europa si nu am avut cea mai mica problema. Am luat o la 100k si am vandut o la 450k. Avea o prb cu rugina la praguri cand am dat o. Rugina este prb cunoscuta la VW.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.