Jump to content

Bmw x1 probleme


pmv95

Recommended Posts

BunĂŁ ziua tuturor și bine v-am gĂŁsit ! De curând ( cca 2,3 zile ) am achiziționat un bmw x1 pachet m ( interior,exterior ) alb,frumos, cu tot ce trebuie,ĂŽnsĂŁ are o problemĂŁ. Oglinda dreapta se strânge singurĂŁ din butonul din interior,iar oglinda de pe partea șoferului nu face nimic. Am pus testerul pe ea și am primit urmĂŁtorul cod de eroare : 9ccf frm drive,pivoting,mirror driver side current faulty .

A mai intâlnit cineva aceastĂŁ problemĂŁ ? Ce poate sĂŁ fie ? Și din câte cunosc eu, dacĂŁ țineai apĂŁsat pe butonul de la telecomandĂŁ, nu trebuia sĂŁ se plieze singure ? Mulțumesc din inimĂŁ pt rĂŁspunsuri. Țin sĂŁ menționez faptul cĂŁ este prima mea experiențĂŁ cu aceastĂŁ marcĂŁ,ĂŽnainte am deținut un Mercedes .

 

Multumesc incĂŁ o datĂŁ !

Link to comment
Share on other sites

Am ĂŽnțeles. Am sĂŁ vĂŁd ce gĂŁsesc acolo. Ai idee ĂŽn ce constĂŁ aceastĂŁ codare sĂŁ mi se plieze oglinzile din telecomandĂŁ ?

 

Categoric, dar asta nu ĂŽnseamnĂŁ sĂŁ dĂŁm pe o oglindĂŁ 1000 de lei. Totuși, este x1 , nu x6 .

Link to comment
Share on other sites

Prezinta-ne si noua X1...Zi ceva de el...Baga niste poze,nu te costa nimicyahoo.gif

 

Pe scurt este un X1 fabricație 2012 pachet M interior / exterior

Culoare alb,geamuri fumurii din fabricĂŁ

Motorul cel de 105 kw

O sĂŁ revin și cu pozele zilele acestea.

Am schimbat dupĂŁ ce l-am luat urmĂŁtoarele :

Fulie arbore cotit,pompĂŁ de apĂŁ,baterie ( pe mașinĂŁ era cea din fabricĂŁ ) și discuri spate , la fel, erau discurile mașinii pe spate, nu se umblase acolo. Mai am de schimbat bieletele de fațĂŁ și ĂŽn rest este ca nouĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Ultima oara cand am intrebat la dealer cat costa o piesa cautata (asa mi se pare normal, sa stii cat face oficial..) le dau un telefon si raman interzis sau cumpar.

 

Cand a fost sa schimb oglinzile (DOAR O OGLINDA) am intrebat si mi-ai zis ca costa 7-800 Ron din ce imi amintesc; enorm; seria 3 vechi de 15 ani.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Daca nu sunt indiscret,un pret sincer poti sa zici? Te intreb pt.ca ma bate gandul sa-i iau ficei mele un x1 alb...

 

Desigur, mașina după cum am spus a avut unele defecțiuni , 9000 de euro, dar fără incidente, km falși , etc, vopsea originală,etc

 

- DISCURI SPATE;

- POMPĂ APĂ;

- FULIE ARBORE COTIT;

- BATERIE;

 

Și mai am de investit in urmatorele :

 

- OGLINDĂ, ELECTRONICĂ DUSĂ ( AM S-O IAU CU TOTUL )

- BOXA DE LA UȘĂ, SE AUDE URÂT CÂND DAU MUZICA MAI TARE.

- BIELETE

 

 

În rest, mașina nu are absolut nimic,distributia ceas,absolut tot. Am facut o saptamana de cand am luat mașina si deja am făcut o mie de km. Consumul pot spune că este și in functie de sofer, un drum de 400 de km ( 30 de km mers in București ) am avut consum de 8.4.

Ultima oara cand am intrebat la dealer cat costa o piesa cautata (asa mi se pare normal, sa stii cat face oficial..) le dau un telefon si raman interzis sau cumpar.

 

Cand a fost sa schimb oglinzile (DOAR O OGLINDA) am intrebat si mi-ai zis ca costa 7-800 Ron din ce imi amintesc; enorm; seria 3 vechi de 15 ani.

 

 

 

Am găsit oglindă pe alb, exact ca a mea, 800 de lei, dar mai aștept, nu e grabă.

 

Dacă știe cineva să îmi zică de unde aș putua să iau boxa aceea mică din ușa dreapta, ma gandesc că trebuie să fie pe original

Edited by pmv95
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.