Jump to content

Recomandari Polish Auto


Scrupix

Recommended Posts

Salutare,

 

Avand niste zgarieturi superficiale (plus unele noi acumulate in vacanta), am tot cautat un atelier pentru polish si pare destul de greu deoarece sunt foarte multe si plus ca sunt foarte multi meseriasi.

As vrea sa ii fac un polish total si tinand cont ca este si neagra masina, as vrea sa iasa ceva ok, nu carpeli sau baieti care invata pe masina mea

 

Aveti ceva recomandari de ateliere de polish in Bucuresti?

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Avand niste zgarieturi superficiale (plus unele noi acumulate in vacanta), am tot cautat un atelier pentru polish si pare destul de greu deoarece sunt foarte multe si plus ca sunt foarte multi meseriasi.

As vrea sa ii fac un polish total si tinand cont ca este si neagra masina, as vrea sa iasa ceva ok, nu carpeli sau baieti care invata pe masina mea

 

Aveti ceva recomandari de ateliere de polish in Bucuresti?

Acero de pe forum

Edited by adi v
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu face asa ceva acero, si cel mai probabil il va trimite la dyc garage, care cam dau rasol in ultima perioada.

Nu face polish Acero? Nu inteleg ce spui! Nu face doar daca i ocupat, altfel nu vad de ce nu ar face!

Uite te pe pagina de fb si o sa vezi la masini negre de te saturi. O face si bine si la pret rezonabil.

p.s. nici daca ma platea nu i faceam reclama asa😂😂😂

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oriunde te ai duce, stai langa ei!

 

Faci o aripa de ex, daca nu iti place, mergi in alta parte.

 

Vorbeam cu un amic, forumist si el, se plangea ca a lasat masina la polishat si vopsit capota de la pietricele.Azi la pranz cand a fost sa isi ia masina era total dezamagit, desi platise suficient pt X5.

 

Bafta!

Edited by ingineru'
Link to comment
Share on other sites

Nu face polish Acero? Nu inteleg ce spui! Nu face doar daca i ocupat, altfel nu vad de ce nu ar face!

Uite te pe pagina de fb si o sa vezi la masini negre de te saturi. O face si bine si la pret rezonabil.

p.s. nici daca ma platea nu i faceam reclama asa������

Stiu ca nu se mai ocupa cu detailing de ceva vreme.

 

Victor Detailing ii recomand si eu, in spate la Pallady. Am vazut numai bombe de masini acolo, nu glume de f10 f30 si ce mai avem noi :)). Masini noi la greu pentru ceramica, ppf...da o fuga pana la ei.

Edited by Alexandru'
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

din cate retin eu, acero s-a retras pentru ca a ramas fara garaj dar dupa aia a anuntat ca s-a reapucat de lucru impreuna cu turbocon. din ce vad pe fb (turbocon.ro), fac treaba buna impreuna, la fel cum facea si acero inainte. si au masini scumpe acolo. (lambo, bentley, etc). Edited by Rico24
Link to comment
Share on other sites

din cate retin eu, acero s-a retras pentru ca a ramas fara garaj dar dupa aia a anuntat ca s-a reapucat de lucru impreuna cu turbocon. din ce vad pe fb (turbocon.ro), fac treaba buna impreuna, la fel cum facea si acero inainte. si au masini scumpe acolo. (lambo, bentley, etc).

Exact asta stiu si eu.

Link to comment
Share on other sites

Expert Detailing mi se par de departe cei mai buni.

Nu sunt ieftini deloc, dar am dus la ei aproape toate masinile pe care le-am detinut, si am fost mereu uimit de rezultat.

Sunt foarte vechi in domeniu, poti gasi multe feedbackuri despre ei pe net.

Edited by Claudiu F
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

din cate retin eu, acero s-a retras pentru ca a ramas fara garaj dar dupa aia a anuntat ca s-a reapucat de lucru impreuna cu turbocon. din ce vad pe fb (turbocon.ro), fac treaba buna impreuna, la fel cum facea si acero inainte. si au masini scumpe acolo. (lambo, bentley, etc).

 

fara prea mare legtura Turbocon sunt f slabi pe partea de PDR ,nu stiu la ce echipa buna te-ai referit dar cu adevarat profi mi-au parut cei de la

fast autodeal . Super profi , a iesit impecabil si la un pret ceva mai mic , nu ca asta ar fi fost problema dar simtind ezitarea celor de la turbocon care se dau the best am plecat . Atat Turbocon cat si celebrul colaborator Claudiu au declarat ca e imposibil sa iasa impecabil in conditiile in care pretul cerut depasea pretul revopsirii cu mult (30%). Cu drag i-am informat dupa ca a iesit impecabil , dar nu la ei evident si ca nu sunt the best asa cum pretind .

Edited by Myx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

fara prea mare legtura Turbocon sunt f slabi pe partea de PDR ,nu stiu la ce echipa buna te-ai referit dar cu adevarat profi mi-au parut cei de la

fast autodeal . Super profi , a iesit impecabil si la un pret ceva mai mic , nu ca asta ar fi fost problema dar simtind ezitarea celor de la turbocon care se dau the best am plecat . Atat Turbocon cat si celebrul colaborator Claudiu au declarat ca e imposibil sa iasa impecabil in conditiile in care pretul cerut depasea pretul revopsirii cu mult (30%). Cu drag i-am informat dupa ca a iesit impecabil , dar nu la ei evident si ca nu sunt the best asa cum pretind .

Cu claudiu si eu am avut experiente proaste cu o usa...am pierdut timpul degeaba si am rezolvat-o in alta parte pentru ca la el "nu iesea". Nu-i recomand nici eu.

I-am blocat si pe fbook, doar reclama aia platita e de ei, iti umple feed-ul.

Edited by Alexandru'
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

culmea este ca eu am inceput sa colaberez cu Mihai ( Turbocon ) dupa ce el a fost singurul care a acceptat sa "incerce" sa imi repare aripa spate de la M2 dupa ce am gasit masina lovita in parcarea ParkLake ... aripa a iesit 99% impecabila ... restul nici nu vroiau sa auda " nu pot sa ajung din interior , aripa spate de coupe nu se mai indreapta , dute la revopsire " ...

 

si ca sa fiu ontopic nu mai recomand ateliere de detailing pentru ca mare parte sunt axati 99% pe profit , au angajati prost platiti care lucreaza direct proportional cu plata ... din punctul meu de vedere detailingul se face la nivel personal nu cu 10 angajati ...

 

1.jpg

 

1-1.jpg

 

1-1-2.jpg

 

2.jpg

 

2-2.jpg

 

3.jpg

 

3-3.jpg

 

3-3-1.jpg

 

4.jpg

 

4-1.jpg

Edited by Acero99
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

daca tu esti multumit restul e cancan , eu am primit feedbackul asta din partea lor , inclusiv claudiu . LA mine a fost vb de capota in urma zapezii care a cazut , au spus ca impecabil nu se poate ,capota e deformata blabla , ca e aluminiu , vrajelile clasice , din partea cealalta am primit mai multa incredere si siguranta ca urmare a iesit . Deci experiente diferite , cine are probleme poate incerca ambele variante , iar ca sa inchei cu claudiu am lucrat la F10 in o situatie similara ca a ta , la mine 99% a fost cam 85 % dpmdv, ma gandeam sa revopsesc , oricum mi-a luat doar 150 ron nu era vreo pierdere , doar ca mi-a parut putin vrajeala sa iei bani pe ceva pe care nu ti-ai dat interesul oricum . . Nu mi-a placut ca era presat cumva de timp ,. statea cu sotia , mai schimbau o vorba , mai vorbea la telefon 5-10 min . Sigur ca ar spune ca sunt tendentios acum dar cand esti focus la ceva posibil sa iti iasa mai bine . Cert e ca doar de ei stiam si intre timp am vandut masina. Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu nu l-am prins pe acest Claudiu la ei in garaj ... momentan sunt 3 baieti acolo Mihai fondatorul Turbocon si 2 angajati Lucian si Vlad

 

sunt foarte multumit de lucrarea de pe masina personala , daca nu eram sigur era revopsit tot lateralul pana acum ... ( doar aripa cu pierdere nu o nimereste nici Dumnezeu pe culoarea asta ) , masina la momentul respectiv avea 6 luni vechime

 

@Scrupix - Victor face treaba buna ... preturile sunt pe la 1400-1800 ron cu coating ceramic inclus

 

cel mai bun raport calitate / pret / timp executie cred la Vali il gasesti ... doar ca la Vali nu arata asa fancy garajul ( Cosmetizare Auto Valy )

Edited by Acero99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai asta spuneam si eu, ca pentru cosmetica auto trebuie sa te inregistrezi cu 4520 .... nu ma refer la service auto sau aplicare folii.... si daca vrei sa indrepti niste indoituri cu ciocanul inertial trebuie sa ai tinichigerie autorizata? Astia st nebuni la cap Edited by BOASKA
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai asta spuneam si eu, ca pentru cosmetica auto trebuie sa te inregistrezi cu 4520 .... nu ma refer la service auto sau aplicare folii.... si daca vrei sa indrepti niste indoituri cu ciocanul inertial trebuie sa ai tinichigerie autorizata? Astia st nebuni la cap

 

multe firme de asigurari folosesc serviciile astea pt ca e mai ieftin evident si atunci probabil ca e nevoie de autorizatie , practic fct ca un service

Link to comment
Share on other sites

A fost finalizata lucrarea, am luat masina ieri de la Victor si ca feedback final pot sa spun ca-l recomand cu incredere

 

Masina a iesit ft. bine, mai ales ca fiind neagra e ceva mai pretentioasa si se vad toate imperfectiunile, cu toate astea a iesit ok

 

Sper ca nu se considera reclama dar personal am fost multumit de interactiunea cu el + lucrarea in sine, asa ca daca aveti de facut, din punctul meu de vedere e profi si stie ce face

Link to comment
Share on other sites

A fost finalizata lucrarea, am luat masina ieri de la Victor si ca feedback final pot sa spun ca-l recomand cu incredere

 

Masina a iesit ft. bine, mai ales ca fiind neagra e ceva mai pretentioasa si se vad toate imperfectiunile, cu toate astea a iesit ok

 

Sper ca nu se considera reclama dar personal am fost multumit de interactiunea cu el + lucrarea in sine, asa ca daca aveti de facut, din punctul meu de vedere e profi si stie ce face

 

Pune si niste poze. Ai pus si ceramic coating ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.