Jump to content

ITP km din burta


IonutDragan

Recommended Posts

Am mașina la vânzare și azi un potențial client îmi spune ca am km dați înapoi, ca a văzut el pe verificarea de la RAR. Mi-a căzut fata!!

M-am uitat și eu și la prima vedere asta ai spune.. pe mașina am 24xxxx km iar pe platforma RAR in luna 05.2020 am 28xxxx km... cea mai recenta poza cu km o am din 09.2019 când aveam 235xxx km.

Cum rezolv eu chestia asta oare? Luni merg la cei care mi-au făcut itp și sa văd ce pot scoate de la ei..

S-a mai lovit cineva de asa ceva?

Pai mie la RAR mi-au spus ca masina e furata. Desi am cumparat-o din reprezentata BMW Munhen. Am pierdut o zi asteptand politia de frontiera sa verifice masina. Motivul ? caracterele de pe vin-ul masinii stantat pe caroserie nu corespundeau cu baza lor de date si au considerat ca cineva le-a modificat FRAUDULOS . Cat am astepat politia am scris mail catre BMW Bavaria si am cerut lamuriri, au venit inaintea politiei cu explicatii, cu stampila, mai lipsea dosar cu sina . Cu ce m-am ales ? cu vopseaua de pe stanta vin stearsa cu diluant de catrei cei de la RAR, care la final au zis ca ma priveste reparatia.

 

habar n-am daca esti sau nu de buna-credinta, insa sunt multi incompenteti in sistem. Ingroitor de multi !!!!

Edited by florea2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
On 9/12/2020 at 7:17 PM, IonutDragan said:

Am mașina la vânzare și azi un potențial client ĂŽmi spune ca am km dați ĂŽnapoi, ca a vĂŁzut el pe verificarea de la RAR. Mi-a cĂŁzut fata!!

M-am uitat și eu și la prima vedere asta ai spune.. pe mașina am 24xxxx km iar pe platforma RAR in luna 05.2020 am 28xxxx km... cea mai recenta poza cu km o am din 09.2019 când aveam 235xxx km.

Cum rezolv eu chestia asta oare? Luni merg la cei care mi-au fĂŁcut itp și sa vĂŁd ce pot scoate de la ei..

S-a mai lovit cineva de asa ceva?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mihai N. said:

 

Salutare ! Și eu am pățit același lucru...mi-au pus cei de la statia ITP 100k in plus din greșeală....in loc de 118.000 mi au pus 218.000. Ai rezolvat ceva? Eu le am scris celor de la RAR dar nu am primit niciun răspuns.

Nu știu de când se fac poze la kilometraj....mie mi s a întâmplat în a 12.2014.

Merci anticipat pentru răspuns !

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.