Jump to content

Anvelope iarna BMW E87 118D


irinabad

Recommended Posts

Buna tuturor. In urma cu 2 luni am achizitionat un BMW seria 1 118D si nu sunt foarte priceputa. As dori, daca se poate, sa ma ajutati cu niste sfaturi legate de ce anvelope de iarna ar trebui sa iau pentru a nu avea foarte mari probleme pe carosabil umed sau cu zapada. Dimensiunile actuale ale anvelopelor cu care este echipata masina este 205/55/R16. Multumesc de ajutor. Orice sfat pentru iarna este binevenit, este prima oara cand conduc o masina cu tractiune spate.
Link to comment
Share on other sites

o mica lista de preturi:

 

- Firestone WinterHawk 3 205/55 R16 91T - de la 248 RON

- Semperit Speed-Grip 3 205/55 R16 91T - de la 258 RON

- Pirelli Winter SottoZero Serie II W210 205/55 R16 91H - de la 273 RON

- Hankook Winter ICept RS2 W452 205/55 R16 91T - de la 275 RON

- Goodyear UltraGrip 8 205/55 R16 91T - de la 277 RON

 

Daca mi se permite, pot sa pun link-urile direct de la magazinele online.

Edited by Risti
Link to comment
Share on other sites

Buna tuturor. In urma cu 2 luni am achizitionat un BMW seria 1 118D si nu sunt foarte priceputa. As dori, daca se poate, sa ma ajutati cu niste sfaturi legate de ce anvelope de iarna ar trebui sa iau pentru a nu avea foarte mari probleme pe carosabil umed sau cu zapada. Dimensiunile actuale ale anvelopelor cu care este echipata masina este 205/55/R16. Multumesc de ajutor. Orice sfat pentru iarna este binevenit, este prima oara cand conduc o masina cu tractiune spate.

 

Pe F20(urmatorul model de seria 1), aceleasi dimensiuni, am avut doua ierni Dunlop WinterSport 4D, extrem de multumit de ele. Din testele, cele mai bune pe dimensiunea respectiva sunt Michelin Alpin 6(au un avantaj ca raman la fel de eficiente si dupa ce se uzeaza, pe toata durata de viata a anvelopei), GY Ultragrip 8 sau Performance + si Bridgestone LM005.

 

Practic, orice marca premium vei lua, o sa fi multumita de Anvelope, diferentele fiind insesizabile la un condus normal.

 

https://www.tyrereviews.co.uk - poti sa vedi aici review-uri reale la Anvelope si vezi ca vanzatorii mari, au promotii acum la GoodYear, Dunlop, Michelin si Conti(cu voucher eMag sau altele).

Link to comment
Share on other sites

eu am de 3 ani Hankook Winter ICept RS2 205/55 16 91T - sunt multumit, isi fac treaba.din ce am vazut in review-uri in ultima vreme, pare ca Bridgestone au nimerit combinatia si sunt la varf, iar raportul pret calitate (cred ca gasisem pe la 340-350 ron) este peste competitorii directi (Continental/ Michelin/ Good Year)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.