Jump to content

Road Map Europe NEXT EAST & WEST 2021-1


Recommended Posts

Codul FSC ori ti-l generezi singur(implica sa te poti conecta la masina, sunt diverse metode cum sa faci asta), ori apelezi la un coleg dornic sa te ajute, ori ti-l cumperi de pe internet.

Daca ma poti ajuta cu o explicatie cum pot genera singur codul FSC de la masina la NBT in privat as fii foarte recunoscator

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa-ti cumperi un cablu ENET si sa-ti instalezi E-Sys. Apoi sa te conectezi la masina si sa faci ca in poza asta. Poza este pentru CIC, pentru NBT trebuie sa faci urmatoarele modificari: schimba Base Variant in HU_NBT si Application Number in 0xDE. Cauta pe forum ca sunt destule discutii si tutoriale cum se face, la fel si pe internet. Succes.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare

Am cumparat si eu recent un seria 3 din 2016 ED si as vrea sa fac un update la harti . Este suficient sa cobor hartile si sa le pun pe un stik ? sau este ceva mai complex ?

 

Trebuie sa cumperi FSC CODE de pe ebay sau de undeva, pt NBT EVO ID4. Is coduri onetime si coduri lifetime, sincer recomand sa iti iei lifetime in caz ca mai vrei sa faci update vreodata si nu vrei iar sa platesti pt un FSC Code.

 

Trebuie sa cumperi FSC CODE de pe ebay sau de undeva, pt NBT EVO ID4. Is coduri onetime si coduri lifetime, sincer recomand sa iti iei lifetime in caz ca mai vrei sa faci update vreodata si nu vrei iar sa platesti pt un FSC Code.

 

Eu am cumparat de la userul "maps_and_more" de pe ebay cu 25 Lire Lifetime, cel onetime ii 14 lire (btw ala Lifetime nu ii afisat la anunturile lui i-am scris in privat ca sa il intreb daca cumva are de Lifetime). Dupa ce a trimis instructiunile am vazut ca are numar de tel atasat pt whatsapp in caz de dai de vreo problema si era numar de Digi Romania.

 

Am facut pana acum de 2 ori update la Map fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Salutare. As avea nevoie de un sfat/indrumare - un prieten de al meu are, actual, Road Map EUROPE Next 2016-1 ca si harti (BMW X3 F25 din 2016 cu navi professional ID4).

Am facut download la ultima versiune, 2021-1, varianta NEXT EAST si am copiat necesarul pe un USB 32Gb FAT32 (e acelasi USB si mod de lucru folosit atata la mine cat si la alti prieteni in trecut...chiar zilele trecute am facut update pe alte 2 masini, dar cu alta versiune de harti - pentru CIC).

Problema e ca masina nu vede USB/update-ul. Am folosit singurul USB prezent in cotiera (nu are alt USB nici in torpedou si nici sub consola centrala).

Aveti ideea care ar putea fi problema? Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Salutare. As avea nevoie de un sfat/indrumare - un prieten de al meu are, actual, Road Map EUROPE Next 2016-1 ca si harti (BMW X3 F25 din 2016 cu navi professional ID4).

Am facut download la ultima versiune, 2021-1, varianta NEXT EAST si am copiat necesarul pe un USB 32Gb FAT32 (e acelasi USB si mod de lucru folosit atata la mine cat si la alti prieteni in trecut...chiar zilele trecute am facut update pe alte 2 masini, dar cu alta versiune de harti - pentru CIC).

Problema e ca masina nu vede USB/update-ul. Am folosit singurul USB prezent in cotiera (nu are alt USB nici in torpedou si nici sub consola centrala).

Aveti ideea care ar putea fi problema? Multumesc anticipat!

 

Incearca format ntfs si ataseaza o poza

Poate lipseste config ( un autorun)

Link to comment
Share on other sites

Am adaugat in lookup <SgbmId id="NAVD_000014B9_002_001_510" SWID_FscShort="00A90050" name="Road Map EUROPE EAST Next 2021-1" supplier="NTQ" sop="01.11.2020" version="10_09" MapOrderNumberBMW="" MapOrderNumberMINI="" MapOrderNumberRR="" successorMapOrderNumberBMW="" successorMapOrderNumberMINI="" successorMapOrderNumberRR="" NextNo="01785"><br style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: monospace, monospace; font-size: 16px; text-align: justify; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.03);"> <EcuVariant CompatibilityIdentifier="NBT-HB" Format="CIC" /><br style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: monospace, monospace; font-size: 16px; text-align: justify; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.03);"> <SwUpdate SwUpdateEntry=""/>

Acum generatorul imi arata 2021 next east map dar codul generat in baza vin tot nu merge.Nu am mai patit niciodata asa.Vreau sa fac update de la harta 2014 la 2021 oare mai trebuie o harta intermediara 2017-2018 si apoi 2021? Dar imi arata ca vrea sa faca update dar codul nu e valid.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.