Jump to content

Recomandari anvelope iarna


Jinx

Recommended Posts

salutare,

 

Ce anvelope de iarna imi recomandati sa pun pe modelul meu? un 420d xdrive 2019?

Nu as vrea sa iau si jante de iarna.

 

sa caut anvelope pe dimensiunile celor actuale de vara?

Fata: 225 40 r19

spate: 255 35 r19

 

mersi,

Link to comment
Share on other sites

salutare,

 

Ce anvelope de iarna imi recomandati sa pun pe modelul meu? un 420d xdrive 2019?

Nu as vrea sa iau si jante de iarna.

 

sa caut anvelope pe dimensiunile celor actuale de vara?

Fata: 225 40 r19

spate: 255 35 r19

 

mersi,

 

Salut! Daca nu vrei sa schimbi jantele, da, pastreaza dimensiunile actuale, adica fata 225/40/R19 si spate 255/35/R19. De iarna Nokian sunt foarte bune, Conti WinterContact, Pirelli SottoZero. Eu zic ca atat timp cat mergi pe gama premium, nu vei avea probleme. Insa pretul va fi destul de ridicat, daca le iei noi, si daca le iei runflat.

Link to comment
Share on other sites

Conti WinterContact sunt extrem de bune pe carosabil umed si uscat, consum bun, insa pe zapada pierd aderenta, astfel trebuie de luate in considerare clima si drumurile

 

Nokian foarte bune pe zapada, dar se tocesc ceva mai repede

Link to comment
Share on other sites

Jante pe 19' pt iarna in Romania...nu prea e ok.

Eu am luat un set pe 17 și am pus 225/50/17 - Hankook. Am auzit numai de bine; era ĂŽn ecuație și Michelin alpin 6(am avut pe e46 alpin 5, super-anvelope), dar diferența de bani era considerabilĂŁ și nu cred cĂŁ o sĂŁ ajung sa la pun in valoare atât de mult cĂŁ sa se justifice.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.