Jump to content

Vand BMW Z$ 2.5i


adimotor2006

Recommended Posts

Vand BMW Z4, af 2004, 2.5i, 141kw/192cp, rulaj 87875 km, accept verificare la reprezentanta pe cheltuiala cumparatorului, cutie manuala 5+1 trepte, buton sport, navigatie mica, incalzire in scaune, oglinzi pliabile, wind deflector, senzori parcare spate, cauciucuri noi Michelin Pilot Sport 4 (de vara) rulate maxim 200 km, nu functioneaza decapotarea, stare optica ok, stare de functionare motor excelenta, pret 5700 euro negociabil. Nu accept schimburi.

Masina se afla in Hunedoara. Adi, telefon 0723172865

Edited by adimotor2006
Link to comment
Share on other sites

Ai rezolvat problema de limp mode, am vazut ca ai scris ca motorul merge excelent. Din ce stiu prin luna mai ai cerut ceva sfaturi, insa nu a raspuns nimeni.

Eventual lasa un feedback si acolo, poate se mai loveste si altul de problema, iar solutia ta poate fi un punct de plecare.

Masina are interiorul refacut complet sau doar volanul ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, era debitmetrul de aer, pe care l-am schimbat, masina nu se mai accelera dupa cca. 6000 rpm, motorul se plafona si nu mai tragea. Mi s-au dat tot felul de sugestii, cum ca ar fi clapeta de acceleratie, am pus una de pe alta masina, aceleasi simptome, bobine, bujii, desi le-am schimbat in primavara parca, erau bune, am luat mai multe pareri si pana la urma am fost indrumat la reprezentanta, care i-a facut diagnoza si mi-a spus cauza. Da, nu m-am gandit sa spun cum am rezolvat, pentru ca este masina sotiei si am crezut ca nu s-a mai lovit nimeni de o astfel de problema. Are si scaunele retapitate.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.