Jump to content

Navigatie aftermarket BMW F01


Recommended Posts

Salut,

 

A cumparat cineva o navigatie cu touch din China si a pus pe F01? Cum e? Cat timp a trecut? Merge bine android auto/car play?

 

La o prima cautare sunt astia de prin Europe si US, care de fapt cumpara din China si isi pun ei brandul pe ele si vreo 2-300$ in plus (gen avisusa sau hifimax).

Din ce am vazut, sunt cateva cu Android 10, diferenta intre nivelurile de calitate se alege usor dupa ecran, alea cu specificatii mai bune aau ecrane cu rezolutie mai buna, 1920*720 , pe cand alea mai slabe au rezolutie mai mica.

 

Eu am vazut asta cu rezolutie mai mare

https://ugode.en.alibaba.com/product/1600077015509-818292035/Ugode_F01_F02_Android_10_0_HD1920_720_Car_GPS_Media_Screen_Stereo_for_BMW_7_series_4G_Sim.html?spm=a2700.icbuShop.41413.37.6be77728VmEbYl

 

Din ce mai citest, ce pare a fi aiurea e ca vor sa conectezi audio in Jack-ul din cotiera, ceea ce e posibil sa dea o calitate slaba la sunet.

 

Stau pe ganduri. Pe e46 am avut una de la Erisin, era cu un windows pe ea, a mers bine 2 ani cat a stat la mine, dar Erisin nu face de F01, de abia au lansat ceva pe F10.

Edited by CodrinMarius
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pana la urma am dat 1000 lei pe un carplay box, o navigatie cu rezolutie mai buna ajungea la spre 2500 cu taxe cu tot.

https://www.alibaba.com/product-detail/Wireless-Carplay-interface-box-iphone-for_62294991084.html

L-am instalat eu in spatele gurilor de ventilatie centrale, transmite pe ecranul stock, daca tin apasat pe Menu intru in meniul carplay box. E ok, imi poate afisa waze/Gmaps si poti sa pui muzica de pe Spotify/YMusic daca ai cont platit. Daca te incordezi poti conecta la microfonul masinii, sau poti instala microfonul de la box, sau niciunul si lasi apelul telefonic conectat pe bluetooth-ul masinii. I se poate monta foarte usor o camera marsarier, are intrare dedicata.

Bmw-ul meu fiind fara facelift, am input-ul conectat in jack, am inteles ca la astea mai noi isi poate lua audio si din conexiunea principala din spate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.