Jump to content

Achizitionare f31


MarianCT

Recommended Posts

Ma bucur ca mai vad oameni fosti/actuali posesori de BMW care stiu ca exista si masini noi.

 

Orice k*t ar manca unu si altul, masina dupa 200k km cere bani constant si e doar chestie de noroc daca suma e mica sau mare!

 

Normal ca vesticii nu intretin masinile alea de leasing, e foarte simplu sa verifici masinile de la licitatii si vezi ce fel de daune au la vechime/rulaj mic.

Unii mi se par chiar masochisti si'si baga aproape toti banii in niste table/plastice doar ca sa le arate altora ce bine le merge, de obicei tot unora ca ei, altfel nu stiu pe cine mai impresioneaza un F10/F30 de 10 ani vechime luat cu credit de nevoi personale.

 

Cel mai bine le vezi profilul atunci cand vinzi un BMW si vezi ce fel de specimene exista. Cand am vandut E60 a venit unul, a platit testul la Bavaria si cand i-am zis sa ne intelegem la bani mi-a zis ca...NU are banii. M-a sunat dupa ceva vreme sa-mi zica ca a reusit sa se imprumute si pana la urma a luat-o.

La F10 a venit unu si ma tot ruga sa-l dau in rate. Te doare mintea! Cand a fost sa o vand, ii zicea cumparatorul la ''testor'' sa verifice bine ca 2-3 ani nu vrea sa bage nici un ban(vorbim de masina din 2011 si 307k km). Asta e piata...

 

O faza comica am mai avut acum 2 ani, aveam un Polo din 2000 in familie si l-am pus la vanzare cu 250E sa scap de el, ma suna o doamna si'mi zice ca il ia dar sa-i garantez ca 2 ani nu are treaba cu masina! Trebuie sa ai nervii tari sa fi samsar in Romania, poate de-aia ii si ard asa pe fraieri.

Edited by akon
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

aveam un Polo din 2000 in familie si l-am pus la vanzare cu 250E sa scap de el, ma suna o doamna si'mi zice ca il ia dar sa-i garantez ca 2 ani nu are treaba cu masina

Eu i-as fi garantat, dar la pretul de nou :)

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

 

ideea e simpla, masinile sub 100k sunt scumpe, alea peste 220k sunt ieftine, la asta se rezuma tot, hai sa nu ne amagim

De alea cele mai importante cu km dati inapoi si scumpe, ai uitat.. sic-sic-sic

 

 

 

O faza comica am mai avut acum 2 ani, aveam un Polo din 2000 in familie si l-am pus la vanzare cu 250E sa scap de el, ma suna o doamna si'mi zice ca il ia dar sa-i garantez ca 2 ani nu are treaba cu masina! Trebuie sa ai nervii tari sa fi samsar in Romania, poate de-aia ii si ard asa pe fraieri.

Deci doamna vroia si un mecanic in pretul ala.

Nu un an la dispozitia ei ci doi!

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masinile astea cand te uiti la ele, iti sar in ochi doua lucruri.

Au discuri/ cauciucuri mereu noi si botul masinii arata impecabil (emblema de capota noua cumva, capota nu are urme de pietricele, farurile nu sunt sablate, bara fata e tipla fara urme de nimic) desi masinile au 15 chiar 17 ani, vorbesc de e46 si e53.

Oare de ce ?

Cat poate costa sa dai capota jos si sa o dai la vopsit?

Aici unde sunt m-ar costa 200..

Iar farurile, eu le-am polish-at pe ale mele in vara, cumparat spray special de plastic si protectie UV.. .

Au iesit aproape noi..

Edited by X X L
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua , intenționez sa cumpĂŁr aceasta mașina , cam la ce problema sa mĂŁ aștept ? Și dacĂŁ se merita ? I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

BMW 320d Touring Sport-Aut.

First Registration: 03/2013

Mileage: 210.000 km

Fuel Type: Diesel

 

Price: 9.900 EUR

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=318662793&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua , intenționez sa cumpĂŁr aceasta mașina...Și dacĂŁ se merita ?

Masina se vinde cu cauciucuri de iarna cam la limita, deci duse.Maxim sezonul asta mai poti merge cu ele.

Are cauciucuri de vara dar sunt extra ca bani.

Revizii doar la bmw.

Tu stii care iti sunt nevoile si daca se merita.

 

Ca si investitii in ea trebuie neaparat doua randuri de roti, iarna si vara.Sau allseason...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina se vinde cu cauciucuri de iarna cam la limita, deci duse.Maxim sezonul asta mai poti merge cu ele.

Are cauciucuri de vara dar sunt extra ca bani.

Revizii doar la bmw.

Tu stii care iti sunt nevoile si daca se merita.

 

Ca si investitii in ea trebuie neaparat doua randuri de roti, iarna si vara.Sau allseason...

 

 

 

Mulțumesc de rĂŁspuns , mâine merg sa o vĂŁd , as vrea sa cumpĂŁr pentru fiecare sezon vara și iarna . As schimba și distribuția sa nu am probleme . Acum sa vĂŁd discurile cum sunt , dacĂŁ trebuie ĂŽnlocuite , le schimb și pe acelea

Link to comment
Share on other sites

La 10.000 iei o octavia 3 cu jumatate din km si nu mai sunt necesare atatea ingrijorari si calcule

Nu vĂŁd legĂŁtura cu dorința omului de a lua un f31..poate la Octavia nu se mai schimbĂŁ cauciucurile.

De ce nu ĂŽi recomanzi un Logan nou?

Edited by Cristian.O
  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cristian, stii discutia.

O ia cu km mai putini, doarme mai linistit, intretinere ulterioara mai ieftina.

 

Si nu e ca si cum se face de ras cu o asa masina

 

 

Nu vreau sa ĂŽmi iau o mașina de “figuri” problema e ca sunt un fan al acestui brand și este un vis sa cumpĂŁr acest brand , sunt conștient de niște investiții in plus , și mi se pare o mașina destul de ok pentru familie . UrmĂŁtoarea mașina o sa fie un suv . Mulțumesc de rĂŁspuns

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.