Jump to content

achizitie pneuri de vara


UY.Scuti

Recommended Posts

Chiar imi pare rau ca v-am tinut in suspans atata timp pe 4 pagini si deznodamantul povestii mele s-a incheiat tragic pt unii dintre voi :)

Probabil va asteptati sa iau ceva premium pt o masina premium asa cum era normal mai cu seama ca aveam bani si de anvelope premium ca am specificat asta in primul post...

dar.. cu banii ramasi mai fac si altceva la masina

Nu stiu,poate ma insor de banii ramasi :LMAO:

 

vad ca m-ati facut cu ou si cu otet,tot vine Pastele acum :D

 

E bine ca ești mulțumit, bravo. Uite o poza si cu ale mele

ce pot sa zic felicitari pt achizitie,dar cred ca noi 2 am gresit forumul la aceasta discutie,nu crezi?Suntem in aceasi barca :LMAO:

Edited by UY.Scuti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chiar imi pare rau ca v-am tinut in suspans atata timp pe 4 pagini si deznodamantul povestii mele s-a incheiat tragic pt unii dintre voi :)

Probabil va asteptati sa iau ceva premium pt o masina premium asa cum era normal mai cu seama ca aveam bani si de anvelope premium ca am specificat asta in primul post...

dar.. cu banii ramasi mai fac si altceva la masina

Nu stiu,poate ma insor de banii ramasi :LMAO:

 

vad ca m-ati facut cu ou si cu otet,tot vine Pastele acum :D

 

 

ce pot sa zic felicitari pt achizitie,dar cred ca noi 2 am gresit forumul la aceasta discutie,nu crezi?Suntem in aceasi barca :LMAO:

 

Trebuie sa te obisnuiesti la faza cu ou si otet... vad ca asa rea e lumea pe forumul asta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cum zicea cineva mai sus, singurul lucru de laudat la ele e pretul. Eu am cumparat o masina care avea puse anvelope noi Mayrun(ce ironie) bineinteles tot chinezarii, erau pe 19, dupa primul drum pe autostrada la 140kmh mi se parea ca masina trage ba stanga ba dreapta, mereu trebuia sa corectez traiectoria si aveam o constanta senzatie de instabilitate. Le-am aruncat efectiv, nici nu am vrut sa le iau inapoi de la vulcanizare pentru ca mi-am zis ca nu le pot vinde cuiva ca apoi sa-si rupa gatul cu ele, si am pus Pirelli P-zero, diferenta de la noapte la zi, era asa cum trebuia sa fie o astfel de masina. Am un prieten cu un X5 din 2016, bineinteles ca tot Landsail si a pus acum 1 an si anul acesta a zis ca nu mai face asa ceva si le-a schimbat cu ceva mai bun, tot de buget insa o guma mai bine cotata, Federal.

 

Personal nu i inteleg pe cei ce isi iau gume din astea pentru masini scumpe, intra in categoria celor care nu au resurse sa intretina corespunzator masina sau nu inteleg importanta cauciucului. Pana si Dacia Logan pe care a cumparat-o tata noua in 2016 a venit echipata cu Continental, daca Landsail erau asa bune si ieftine nu le-ar fi pus chiar si Dacia ca prima echipare?

Edited by mik15
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum sa fiu cinstit cu mine insumi,parca la franare nu sunt asa responsive dar e ok.sau o fi de la faptul ca am mers pana acum cu cele de iarna si nu mai stiu eu cum e cu franarea pe timp uscat.Poate pana s-or "roda" si ele.Ma gandesc ca e ca o incaltaminte noua care te strange un pic pana se aseaza pe picior.

 

In orice caz sunt fericit ca am incaltat si eu masina cu botosi noi ,e si ea fericita :)

Link to comment
Share on other sites

gata cu atata drama !!

Se poate inchide topicul parerea mea.

mai aveti u pic si transformati topicul acesta intr-un roman.Se vede ca e urat afara si nu e soare.

 

Eu zic sa le trimiti inapoi de unde le-ai luat,spui ca nu iti place cum franeaza.

nu am cum sa le trimit inapoi ca sunt ca niste chiloti deja purtati.Nu asa m-ati incurajat mai sus?Lasa-le asa ca merg tiptil cu ele :)

Edited by UY.Scuti
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Și eu sunt de aceeași pĂŁrere... fĂŁ retur cĂŁ sunt probleme la frânare.E dreptul tĂŁu, ești ĂŽn termenul legal de 14 zile.

nu am spus asa ceva ca sunt probleme de franare.Am spus doar ca mi se pare.mai bine taceam din gura.

m-am inselat eu,franeaza OK

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.