Jump to content

KM multi si dotari multe sau KM mai putini si dotari mai slabe


Recommended Posts

Salutare

 

evident dupa titlu sunt in cautarea unui BMW SH si tot cautand si asa mai departe ma vad in situatia intre a alege un BMW 118d din 2017 cu 83 000 km la bord dar M paket si un alt alt seria 1 mai slab ca dotari fara paket M

 

Cat de mult impacteaza acest numar de km la functionalitatea motorului, putere...etc ? Personal as merge pe cel cu M paket si 83 000 km...

 

Mentionez masinile sunt din Germania

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Evident ca pachetul M arata mai bine, dar tine cont de drumurile proaste si de gropile din RO> suspensia e mult mai rigida si vei simti denivelarile mai grav. Acum na, tu o platesti, tu o conduci, tie trebuie sa-ti placa. Eu am zis sa o iei pe cea cu mai putini km pt ca ai sanse sa te tina mai mult fara stricaciuni. O iei la 83K km, o vinzi la 185K km si nu bagi bani in ea. Orice BMW dupa 185-200K km incepe sa ceara reparatii mai scumpe...cum iti e norocul :D
Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

evident dupa titlu sunt in cautarea unui BMW SH si tot cautand si asa mai departe ma vad in situatia intre a alege un BMW 118d din 2017 cu 83 000 km la bord dar M paket si un alt alt seria 1 mai slab ca dotari fara paket M

 

Cat de mult impacteaza acest numar de km la functionalitatea motorului, putere...etc ? Personal as merge pe cel cu M paket si 83 000 km...

 

Mentionez masinile sunt din Germania

 

multumesc

 

 

Pentru București,suspensia m este dezastru. Mai ales ca vin cu roti pe 18 și talon de 35-40.

 

Am rupt vreo 3 cauciucuri ĂŽn 2 ani.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri

 

 

Concret voi pe care ati lua-o:

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?action=parkItem&id=325903396

 

sau

 

https://www.olx.ro/d/oferta/bmw-seria-1-15084-tva-euro-6-facelift-8-trepte-184-cp-turbo-piele-navi-IDetGE4.html

 

Au acelasi motor doar ca una are pachetul M, eu fac maxim 3000 de km pe an deci nu imi petrec mult timp in ea

Link to comment
Share on other sites

Masina cu putini km si fara accidente.

E foarte misto sa ai dotari multe, mai ales cand stai langa ea si astepti platforma...

Offtopic1: La 3000km pe an mai bine as folosi taxi iar la iesiri din oras as inchiria masina, pare mai logic daca calculezi taxe+ devalorizare.

Offtopic2: La banii aia mi-as lua Honda Civic NOU si e mai misto :)

Edited by akon
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina cu putini km si fara accidente.

E foarte misto sa ai dotari multe, mai ales cand stai langa ea si astepti platforma...

Offtopic1: La 3000km pe an mai bine as folosi taxi iar la iesiri din oras as inchiria masina, pare mai logic daca calculezi taxe+ devalorizare.

Offtopic2: La banii aia mi-as lua Honda Civic NOU si e mai misto :)

 

 

mai omule nu intelegi ca eu vreau BMW :)))), o sa stea frumos da in fata casei dar macar

 

lasand gluma la o parte aveti dreptate, dar pentru momentele cand ies cu masina unde am treaba as vrea totusi sa conduc un bmw... :)

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu știu unde costa 1000 euro sa vi cu o masina pe roti din Germania. DacĂŁ dormi 6 zile pe drum, poate.

 

Asta a fost o situatie fericita, cu bilete foarte ieftine de avion si o masina care a fost ok. Dar daca stai cateva zile sa cauti, si platesti si mai mult pe avion, se aduna costurile.

Link to comment
Share on other sites

Da, am planificat totul, nu m-am hotĂŁrât de azi pe mâine. Tot procesul a durat vreo 5 sĂŁptĂŁmâni, pana sa ajung sa iau fizic mașina. Acum, ĂŽn Germania trebuie sa te programezi pt vânzare, nu accepta sub nici o forma sa te duci sa faci actele fĂŁrĂŁ programare. Biletele la avion le-am luat cu 2-3 sĂŁptĂŁmâni ĂŽnainte, când mi-a convenit, sa ajung fix ĂŽn data programata.

DacĂŁ te hotĂŁrĂŁști, indiferent de cea cu km mai mulți sau mai putini, cere VIN-ul, fa verificare aici la BMW, rezerva mașina, dealer-ul face programare la biroul de ĂŽnregistrĂŁri, apoi drum bun. ) spor. DacĂŁ ai nevoie de ajutor, poți sa ĂŽmi dai mesaj ĂŽn privat, te ajut cu placere, tocmai ce am venit din Koln.

 

Legat de mașina de pe OLX, verifica bine, eu am senzația ca a fost lovita.

 

 

Salut, am fost azi sa vad masina si sa o conduc, pe aia de pe olx cu 2l 184 de cai, da intradevar a fost lovita in aripa din fata si farul si asa mai departe, dealerul pretinde ca nu fost atinse lonjeroanele sau faze de genul asta, evident nu am incredere si o sa merg cu un mecanic sa o verifice bine.

 

Daca este doar atat nu am nicio problema sa o iau, masina se conduce foarte bine

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Daca este doar atat nu am nicio problema sa o iau, masina se conduce foarte bine

 

Masina aia are padele?

Eu nu as lua automata fara padele!

 

Ce spune vanzatorul in anuntul lui reiese din istoricul pe care tot el zice ca il are??

Daca nu, cine stie cate alte lucruri o sa afli singur dupa plata..

 

Sau iti place prea mult ca sa nu gandesti asa?

Link to comment
Share on other sites

Masina aia are padele?

Eu nu as lua automata fara padele!

 

Ce spune vanzatorul in anuntul lui reiese din istoricul pe care tot el zice ca il are??

Daca nu, cine stie cate alte lucruri o sa afli singur dupa plata..

 

Sau iti place prea mult ca sa nu gandesti asa?

Ce are automata fara padele?

Link to comment
Share on other sites

Nu e distractiv! Adica pe langa modul sport, sa o poti conduce inca cum vrea :censored: ta.

Nu ma asteptam ca tocmai tu sa pui asa intrebare.. ;)

Cavaliere conduce automate de ani buni, probabil știe cu ce se mĂŁnâncĂŁ niște padele. Tu cu manualĂŁ..ai ĂŽn cap tot felul de filme.

 

ON topic: dacĂŁ tot pui la bĂŁtaie suma asta pentru un seria 1 curat, pĂŁi ia unul curat,nu lovit și asupra cĂŁruia sĂŁ ai suspiciuni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu as alege(am ales) masina care are dotarile pe care le vreau.

Mai bine mai astepti pana gasesti o masina care iti place din toate punctele de vedere, pret, km, dotari, an fabricatie etc.

Edited by shady
Link to comment
Share on other sites

Fii atent, cand gasesti o masina corecta care iti place, ia-o! Daca tot asculti de noi, nu-ti vei cumpara niciodata nimic pentru ca parerile sunt ft impartite si e normal pt ca toti suntem diferiti. Tu o platesti, tu o conduci :D Restul e Can Can :D

 

 

Ai dreptate, ca atunci cand iti scoti o masea si te apuci sa citesti pe net si iti dai seama ca o sa mori.....

 

Lasand gluma la o parte, da pot sa gasesc masini fara daune in banii astia dar sunt din 2017 2018....peste 50 000 de km macar pe asta o iau aproape noua

 

 

O voi verifica la Bavaria Baneasa, nu stiu cat de corecti sunt baietii de acolo, ma bazez ca vin cu o recomandare prin cineva care cunoaste acolo

 

Va tin la curent :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.