Jump to content

Preturi la 3er in RO ?


JAX

Recommended Posts

Zice lumea ca Romanii nu prea au bani si ca sunt saraci :blink: Am vazut pe aici numai masini de la 2000 in sus....

 

Cat e pretu la un BMW seria 3 nou in Romania ? un 325ti sau un 325Ci ?

27365[/snapback]

Pentru 325Ci uite colea linku' de mai jos...pentru 325ti...nu se mai fabrica de multisor...

http://www.bmwgroup.ro/bmw/download/BMW%20...%20Standard.pdf

Vezi ca preturile sunt fara TVA(19%) si fara accize(6% la motorul de 2500)...enjoy yourself :)

Link to comment
Share on other sites

Pfffffff ... damn cheap....

La noi exista in lista de preturi si 325TI.

 

Comparativ asha ... preturi aici :

330ci = 93700 EUR

330i Sedan = 87000 EUR

 

Astia nu-s normali.

27371[/snapback]

Depinde de ce optionale au pe masina...astea-s preturile de baza...nu prea vad cum poti sa ajungi la 93700 de euro nici daca pui pe masina toate optionalele din lista...acum depinde si ce taxe de import sunt la voi acolo...ca daca sunt 150 % :blink: , atunci ala-i pretul...

Cat despre 330i sedan...una binisor accesorizata nu sare de 50-55.000 de euro...pret DDP...Romanie plai de dor...la noi e BMW-ul ieftin ca braga :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost in Copenahga vreo 3 zile, acum mai bine de un an.

Pur si simplu am fost colpesit de preturile de acolo. Orice este scump, sau foarte scump. Am inteles insa ca salariul zilnic al unui danez bate in jur la 100 EUR, iar nivelul de trai e foarte bun.

 

Ai voie sa mergi cu o masina inmatriculata in alta tara? Imi inchipui ca exista ceva reglementari astfel incat situatia asta sa nu se prelungeasca la infinit, dar, daca mai ai cetatenie romana, probabil ca poti veni cu un "romanism" de genul asta :blink:

Link to comment
Share on other sites

O fi salaru 100EUR pe zi da din aia iti trage si impozitu undeva la 38-40% :blink:

Comparativ cu Germania alaru nu e mai mare. Oricum cu masinile e jale.

 

Nu iti da dreptul sa circuli cu o masina inmatriculata in afara numai daca indeplinesti TOATE cerintele de mai jos :

1. Ai cetatenie Daneza

2. Ai domiciliul stabil in tara de unde ai masina.

3. Conduci numai tu masina si nimeni altcineva.

( Nu poti coduce o masina inchiriata din afara in Danemarca daca esti cetatean Danez , daca o inchiriezi in afara trebuie sa o si conduci in afara.Nu ai voie sa conduci masina unuia din afara DK , daca o faci si te prinde iei o amenda de vre-o 400 EUR prima data si apoi creste :) )

Am studiat problema pe toate partile , nu degeaba sunt Roman.

 

Singura shansa cred ca este sa ai o firma in afara (care sa si produca ceva) si sa iti cumperi o masina pe firma ... ceea ce se va intampla cat de curand ca m-am cam saturat.

 

Apropo baietii cu 2000-Up , cat platiti CASCO pe masina in Ro ? (daca are cineva casco).

Cat e rata la Leasing si cat e avansul ? Se poate face leasingul pe firma si nu pe persoana fizica ?

Link to comment
Share on other sites

Pentru 325Ci uite colea linku' de mai jos...pentru 325ti...nu se mai fabrica de multisor...

http://www.bmwgroup.ro/bmw/download/BMW%20...%20Standard.pdf

Vezi ca preturile sunt fara TVA(19%) si fara accize(6% la motorul de 2500)...enjoy yourself :blink:

27370[/snapback]

Acciza este de 8% la motorul de 2500...asta de la 1 aprilie...multumim lui tariceanu

Link to comment
Share on other sites

Acciza este de 8% la motorul de 2500...asta de la 1 aprilie...multumim lui tariceanu

27439[/snapback]

Sorry man...ai dreptate...acum am vazut si eu ce facu nenea Ionut Popescu...cica are nevoie de ceva bani la buget...sa-i ia naiba...la motorul de 3000 s-a facut 11% :blink: ...

Link to comment
Share on other sites

Exagerat?...E hotie pe fata...cu banii aia iei 2 in Romania...

27479[/snapback]

Eu nu prea cred dar in fine..... :blink:

Si oricate optiuni ai avea pe el nu are cum sa ajunga un 330i la aproape 100.000 de euro

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea cred dar in fine..... :blink:

Si oricate optiuni ai avea pe el nu are cum sa ajunga un 330i la aproape 100.000 de euro

27482[/snapback]

Atunci intra pe bmw.dk

http://www.bmw.dk/nybil/pris.asp?bilmerke=...dan&modell=330i

si

http://cursvalutar.kappa.ro/u_crsv__conv

pentru convertor valutar. De recomandat sa iei loc cand te uiti la pret :)

Link to comment
Share on other sites

mie mai ca nu'mi vine sa cred pretul ala ....... te chinui un pic iti iei un s klasse mai jmecher cred :blink:

27597[/snapback]

Taxele sunt valabile pentru _toate_ masinile, nu numai pentru BMW. Da-le un mail si cere-le explicatii :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.