Jump to content

Service BMW Timisoara


Recommended Posts

nu merg eu dupa ele,am un amic ce merge saptamanal cu bisnitarii de masini si la intoarcere face tot felul de comisioane,in cazul meu:ii dau lista,imi da bip cand e la reprezentanta ,il sun si imi spune preturile la fiecare piesa ce o doresc ,eu ii spun sa le ia si in tara cand vine adica a 2-a zi ma suna si merg eu la el sau vine el :blink: ,le platesc si gata!! daca e cineva din tm care vrea ceva il ajut cu cea mai mare placere!
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 4 months later...

Ma uit acum pe RealitateaTV la ''Tepe in service auto'' ! M-am tot abtinut cateva luni sa imi spun si eu parerea despre marele mecanic IOJI din zona Mehala, de pe str. Dragos Voda [parca] !!!

Este cel mai mare nesimtit si tepar din Timisoara. Mi-a fost recomandat de un user de pe forum...deci nu vreau sa povestesc ce am patit...deoarece nu merita nici publicitate negativa !!!

Primul BMW l-am avut acum aproape 10 ani. De atunci am reparat BMW'uri si la Carlos si la EuroTim si la Promotor ... dar ca si gunoiul asta...nimeni nu a procedat.

Link to comment
Share on other sites

Eu cat mai am masina in garantie merg la Banat Car.

 

Am schimbat spoilerul din fata fiindca era zgariat si au facut lucrarea foarte bine. Nu se vede ca ar fi fost schimbat. Tot atunci mi-au curatat si motorul si mi-au spalat si masina. Un gest care m-a surprins placut... Reparatia a fost pe casco.

 

Din pacate am o problema cu filtrul de aer descrisa aici:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=42740

 

Nici ultima data cand am fost, nu au facut ceva deosebit ci doar dat jos si pus la loc. Cred ca este o problema de timp pana va face iarasi.

 

Depinde de cum pui problema. Ca si preturi la piese am gasit la useri aici pe forum mai scumpe ca la ei. Fata de ce era pe net erau cam tot pe acolo cu un plus de aprox 10-20%. Cel putin la cele la care m-am uitat eu.

 

Dupa ce va iesi din garantie as face eu munca de intretinere inafara de "revizia" din 25.000 in 25.000 pe care o consider necesara fiindca se gasesc fel de fel de estimari gresite gen uleiurile life time trebuie totusi schimbate la nu stiu cati km etc. as vrea sa se uite si ei la masina din cand in cand...

Link to comment
Share on other sites

Apropo, potzi merge pe Eneas , is` nishte arabi.Shi aia lucreaza bine.

dap, poti sa incerci acolo, toata lumea pe care am auzit-o ca au fost acolo sunt foarte multumiti!!!

doar ca trebuie sa mergi din timp pt programare, de obicei pe saptamana urmatoare cel mai devreme. Asa e cu service-urile cautate.

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat filtre si ulei 0w40(originale BMW) de la 3xpert (Zona Soarelui, Lidia). Preturile mi s-au parut foarte ok(acum ii fac reclama dar si tipul e de treaba, deci merita).

De service serios m-ar interesa si pe mine, mai ales ca a trecut destul timp de cand a fost deschis acest topic.

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat filtre si ulei 0w40(originale BMW) de la 3xpert (Zona Soarelui, Lidia). Preturile mi s-au parut foarte ok(acum ii fac reclama dar si tipul e de treaba, deci merita).

De service serios m-ar interesa si pe mine, mai ales ca a trecut destul timp de cand a fost deschis acest topic.

atentie cu reclama, sa nu iti iei suspend!!!

vezi ce am postat eu si wtf, dar sunt multe service-uri unde monteaza doar cu piesele lor

Link to comment
Share on other sites

Apropo, potzi merge pe Eneas , is` nishte arabi.Shi aia lucreaza bine.

dap, poti sa incerci acolo, toata lumea pe care am auzit-o ca au fost acolo sunt foarte multumiti!!!

doar ca trebuie sa mergi din timp pt programare, de obicei pe saptamana urmatoare cel mai devreme. Asa e cu service-urile cautate.

Eu nu ma mai duc in viata mea la arabii aia de pe Eneas cu toate ca acolo in zona stau ..am fost odata cu un volvo sa ii schimbe motorul ca era praf si sa puna unu bun de la o masina donatoare la care motorul mergea ceas ...am vazut cum lucra si cum mergea masina dupaia :) pot sa zic ca aia is numa schimbatori de piese mai greu talentu din ziua de azi la mecanici sa gaseasca care ii buba la masina fara sa iti zica ca cumperi aia si aia aiurea :)

Link to comment
Share on other sites

Apropo, potzi merge pe Eneas , is` nishte arabi.Shi aia lucreaza bine.

dap, poti sa incerci acolo, toata lumea pe care am auzit-o ca au fost acolo sunt foarte multumiti!!!

doar ca trebuie sa mergi din timp pt programare, de obicei pe saptamana urmatoare cel mai devreme. Asa e cu service-urile cautate.

Eu nu ma mai duc in viata mea la arabii aia de pe Eneas cu toate ca acolo in zona stau ..am fost odata cu un volvo sa ii schimbe motorul ca era praf si sa puna unu bun de la o masina donatoare la care motorul mergea ceas ...am vazut cum lucra si cum mergea masina dupaia :) pot sa zic ca aia is numa schimbatori de piese mai greu talentu din ziua de azi la mecanici sa gaseasca care ii buba la masina fara sa iti zica ca cumperi aia si aia aiurea :)

nu am gasit altii ami buni si mai corecti ca ei :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

m-am programat la bmw banat car la teste

stie cineva,pot sa asist si eu?(apropo,mi s-a spus ca dureaza cam 1.30h)

 

apropo,cei de pe rebreanu sunt buni?au si ei posibilitatea de a testa masina,exact ca cei de la banat car?sau unde altundeva se mai poate,la temeco poate?

Edited by cipi_g
Link to comment
Share on other sites

m-am programat la bmw banat car la teste

stie cineva,pot sa asist si eu?(apropo,mi s-a spus ca dureaza cam 1.30h)

 

apropo,cei de pe rebreanu sunt buni?au si ei posibilitatea de a testa masina,exact ca cei de la banat car?sau unde altundeva se mai poate,la temeco poate?

Test la Banat Car , la Autoscan , Carlos din Calea Buziasului ( mai exact Cosma ) , Temeco si probabil ar mai fii si altii dar nu stiu eu.Si nu , nu poti asista la Banat Car la nimic , nici la schimbul de ulei sau de filtru de aer ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
nu am gasit altii ami buni si mai corecti ca ei :bashwall:

 

daca de nizar vorbesti, sau cum il cheama, mi-a belit o masina rau de tot. chestia decenta din partea lui, a fost ca mi-a dat banii pe manopera inapoi, si chiar piesa bulita, a comandat-o de langa, de la benone parca.

nu neg , doar ca inca nu ma gasit altii mai buni <_< stii altii ? daca da spune-mi :)

Link to comment
Share on other sites

mai, de adi paul ala am auzit si eu de bine, zicea cineva, vis-a-vis de peco de pe mures. doar ca n-am fost la el niciodata. <_<

nu stiu ce sa zic , la un amic de-al meu a vandut un ursulet ce e parcat pe luminii cu PAU la nr. , dar nu stiu nimic in rest de el ca mecanic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
fratilor nu mai mergeti pe enias la arabi (nizar) aia fac orice masina dar specialitatea lor ii mercedes cel mai bun ii carlos sau cozma is unu langa altu in aceeiasi cladire dar carlos ii mai smecher mai parsiv si te cam si arde la bani. cozma iti explica ce face si cum face si cam de fiecare data rezolva problema mai ales cand vine vb de partea electrica. am avut ce baiatu de pe mures dar deocamdata nu stiu nimik de el eu ma inteleg tare bine si cu cozma si cu carlos si de fiecare data cand am avut o problema mi-au rezolvat-o la orice tip de motor sau an de fabricatie al masinii, dar din auzite si baiatu de pe mures ii bun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.