Jump to content

Drive test seria 1


Administrator

Recommended Posts

Depinde ce vreti sa stiti motoarele sunt cunoscute din compact si seria 3 e-46 numai ca fiind mai usor merge si mai repede si mai usor dar totul e tipic BMW nu sa schimbat nimic cine are unul e numai ca e mai mic dar are o dinamica si o tinuta de drum ca te inebuneste frane perfecte si curbele sunt o joaca in fine e un BMW.
Link to comment
Share on other sites

In Pitesti tocmai s-a deschis reprezentanta BMW si in week-end au facut drive-test-uri cu seria 1 , dar din pacate nu am fost in oras in perioada aia!!!! Damn'!

 

 

Stiu ca e un mesaj cam off-topic dar cu aceasta ocazie vreau sa felict aparitia acestui forum. Bravo!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

buna tuturor,

sunt nou pe aici, dar vechi fan BMW. Am fost la drive test cu seria 1, mai exact cu 120i, si sunt impresionat. Singura mea problema a fost ca nu se auzea motorul. Eu am un model mai vechi(320i-E30) cu toba sport, care iti da senzatia de putere si, cel putin mie, un sentiment incredibil. Nu pot sa exprim prin cuvinte ce simt cand conduc un BMW, pentru mine oricum BMW e mai mult decat o masina, e un mod de viata. Il am in sange, inca de cand aveam 14 ani, si nici o alta masina nu se compara cu BMW.

 

 

Luk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Am facut la Ctanta cu bmw 120d ala de 163CP cu multe optiuni. E criminala masina. Cand accelerezi puternic zici ca te arunca cu prastia. Nu am putut sa merg foarte tare ca era si prietena mea cu mine si se supara la viteza :blink: Nu am depasit 120km/h. L'am intrebat pe nenea din dreapta daca pot forta viraje... si a zis da'i da'i ... nu'ti fa probleme...

 

Vreau sa va zic ca e superba masina. nu prea mi'au placut unele plastice dar le treci cu vederea. te indragostesti de ea imediat. noi voiam sa ne uitam de un mini. si iarasi ma enerveaza rau la bmw-urile astea noi mirosul din interior mai ales la masinile cu piele sau nu stiu.... e tare nashpa.... dureaza mult ??

 

MASINA E CRIMINALA !!!!

Link to comment
Share on other sites

mie imi place la nebunie cum miroase intr o masina bmw noua.mi as dori sa am problema asta :PPPPpeste 1 saptamana vine 120 d unui prieten si o sa va povestesc cum merge.mai am un vecin care are 120 d si deocamdata nu sa plans deloc de el decat de faptul ca mai agata bara pe ici pe colo si MAI IESE DI LOCUL EI :blink:(dar in 10 min se remediaza.
Link to comment
Share on other sites

testat 120d. cam lesinat la ture mici, nu e agil, fuge de fata, nu poti face cerculete cum ar fi de asteptat la caii de pe hirtie. interior mizer, tavanul prea jos in special la cel cu chepeng la care literalmente atingi cu capul sus. testati audi a3.
Link to comment
Share on other sites

da nu arata rau in foto. imi place volanul. vad ca are si xenon si roti mai mari. sa-l stapaneasca sanatos. plasticul ala din interior nu-mi place, are ceva de trabant.

in rest e ok pt. cineva de constitutie fizica medie.

vad ca motorul asta de 2000d care il am pe x3 a inceput sa se mai lase la 3500 cat am facut, nu mai da asa in nas cand plec de pe loc. am observat ca e f puternic dependent de calitatea motorinei. se pare ca intr-adevar cea mai buna e la omv. poate si 120d merge mai bine rodat. ala nou pe care l-am testat eu era cam incleiat, nu mi-a placut. golf-ul si audi zboara din prima.

 

asta e inca nu am ajuns sa ma plimb cu el.dar in curand sper sa m lase si pe mine.mie nu mi se pare asa mizer.dar fata de un seria 7..............

26719[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

testat azi audi A3....fiti seriosi......seria 1 este peste audi....as  putea scrie 10 rinduri de observatii negative pt A3 fata de Serie 1 dar nu merita deranju...mentionez ca si audi si BMW in variante full options sint de 10 ori mai bine decit in varianta de serie

27041[/snapback]

subscriu si eu la ceea ce ai spus......

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Am facut si eu un test pe 700km cu 118d. In afara faptului ca masina e destul de mica pt distante lungi (scurta) si a faptului ca scaunele fata nu sunt foarte comode, nu prea am nimic de obiectat.

Pe scurt impresii: motor silentios, masina stabila chiar si la viteze mari (210 am atins pe trafic destul de aglomerat), 190-200 am mers constant fara probleme, treapta a 6-a e f. utila (150kmh la 2500 ture)...Consumul a iesit 5.7 in conditiile am mers cat am putut de tare (la plecari de pe loc patinau rotile si in treapta 2).

 

In mod cert pot sa spun ca este peste audi. Am fost placut surprins de 118d. Daca cineva doreste mai multe detalii puteti sa intrebati.

Link to comment
Share on other sites

as fi curios sa intreb daca a aparut 130 la noi si daca a facut careva drive test cu el

 

si in rest .....raman la parerea ca in ceea ce priveste raport calitate /pret nu e cea mai buna alegere seria 1 :blink:

Edited by AR99RMS
Link to comment
Share on other sites

plasticul ala chiar da un feeling de jucarie chinezeasca.. nu-mi place deloc. A3 e mult mai bine din pct asta de vedere.

 

http://magazine.avtoindex.com/images/audi/2004/a3_sportback_8.jpg

82705[/snapback]

 

huuuuuuuuuuuu :blink:

 

reclama ascunsa!!!!!!!!

 

ps: mah sincer ......nu_i urat audi :) si atat de frumos e bordul iluminat.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

as fi curios sa intreb daca a aparut 130 la noi si daca a facut careva drive test cu el

 

si in rest .....raman la parerea ca in ceea ce priveste raport calitate /pret nu e cea mai buna alegere seria 1 :blink:

82659[/snapback]

 

cum adik dak a aparut 130 la noi? io am vazut destule si sunt destule in productie !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.