Jump to content

Mini Ambulanta


Romulus

Recommended Posts

Cred ca soferul, cand e la volan, are altele pe cap... Iar masina, am vazut-o parcata in acelasi loc mai multe zile la rand, deci nu parea sa fie foarte mult timp condusa... Ceea ce pana la urma e bine, doar nu trebuie sa fie urgente in permanenta.

 

Oricum in state civilizate, se folosesc pe ambulanta paramedici, dar intotdeauna sunt cateva echipaje, fara capacitati de transport raniti, echipate doar cu strictul necesar, pentru primul ajutor la locul accidentului, care folosesc masini mici, sau chiar motociclete, pentru a ajunge mult mai repede la un accident.

 

La noi, inca nu am auzit de asa ceva...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 years later...
mama cum o parca cu frana de mana intre doua masini ?? :twoup:))

 

sare bolnavu pe usa direct in spital :twoup:

 

n'aveam ce zice :D

 

 

daca o sa ajungi prin 'nemtzia' (i.e. Muenchen)...o sa vezi parcari de acest gen peste tot. Sunt d'a dreptu' maniaci. Parcheaza bara in bara ......

Eu tocmai m-am intors din Muenchen acum 2 zile,.....am fost cu masina si am parcat-o undeva ....aiurea, pe-o straduta, iar perioada cat am stat acolo am folosit U-bahn-ul (cei care ati fost stiti de ce). Ce sa va spun?....i-am facut cateva vizite masinii, pentru a ma asigura ca e totul ok cu ea, si am vazut ca atat cel din spate cat si din fata, au parcat la cativa cm distanta de a mea .... Nemtii folosesc spatiul la maxim :D) ...dar sunt responsabili! n-am vazut pe niciunu sa atinga vreo masina parcata ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.