Jump to content

Putere motoare BMW


Ciupanezu

Ce putere are masina ta?  

2459 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

~230 cp din Chip, injectoare 2.8, filtru, tobe, serpi.

307280[/snapback]

Acuma fara sa te supar dar fara un print de dyno afirmatii din astea pe forum nu prea tin... Din ce stiu eu fara cateva mii de euro bune nu scoti atatia cp. Adica galerie fibra cu flux marit, injectoare, axa cu came, remapare, admisii profesionale, serpisori-evacuare, etc.

Link to comment
Share on other sites

Pai e clar ca n-are probabil nici un cal in plus, poate in minus fiind vorba de un motor ce are peste 200 000 km...probabil evacuarea si serpisorii in cauza sunt facuti din materialul din care se fac burlane la case, chip-ul e facut de baieti priceputi, etc. Povestea tipica a tuning-ului din Romania. Eu pana nu vad rezultatul unui test dyno nu cred nimic. Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa ma cert cu nimeni, cati cai are masina din fabrica ? 192. Dupa chip cati are ? in jur de 206->~210... restul... stiti matematica ? Cand am scris, daca nu ati inteles am spus ~230.... da ? Cel de la care am cumparat masina, in Germania mi-a spus ca are in jur de 230 cp. Am sa merg si la dyno, nu sunt din Bucuresti, cu prima ocazie am sa ajung si acolo. Apropo, unde merg la dyno si cat costa ? Si btw ciupanezule, tot tuningul a fost facut in Germania. Oare sa fie nemtii asa de neprofesionisti ? Edited by Septaru
Link to comment
Share on other sites

Pai ai vazut tu cu ochii tai ca ar avea masina vreo modificare la motor? Poate e stock si nici nu stii...daca nu ai un test dyno tot degeaba. Cauta si tu pe net si gasesti mai multe locuri unde poti sa faci dyno test, de exemplu la autovit.

 

Mie asta-mi suna a vrajeala clara: "are masina tuning in Nemtia facut profi" :blink:

Ai mai avut BMW pana acum? Ai mai condus alte BMW-uri?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu frate, am avut vreo 6 dacii 1300 si una 1310. Eu am spus, nu sunt un idiot, masina am cumparat-o din germania si nu cred ca proprietarul ar fi avut vreun motiv sa ma minta. Am spus eu ca este tuning facut profi ? Am spus ca nu cred ca sunt asa neprofesionisti nemtii... Dupa ce am sa merg la dyno, am sa pun o poza. Are careva idee cat m-ar costa ? Ce inseamna pentru tine modificare la motor ? Capac pe care sa scrie ///M Power ? Incearca si tu sa interpretezi posturile cum trebuie. Ne cunoastem cumva ? Cu ce m-ar ajuta sa mint ? As avea ceva de castigat daca v-as minti ? Chiar asa... exista vreun premiu pentru cel care minte mai frumos... sau cum ?
Link to comment
Share on other sites

Am inteles. E primul BMW...

Pai un motiv al vanzatorului de a te minti e faptul ca ti-a spus ca iei o masina gata modificata in loc de o masina stock.

 

Stiu foarte bine ce inseamna modificari la motor si nu are treaba cu filtrul sport pe care l-ai enumerat tu sau cu "serpi" facuti foarte profesionist probabil.

 

Un test te costa vreun milion, fa-l si mai vorbim.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

N-am ironizat nimic. Asemenea afirmatii, asemenea raspunsuri.

Daca eu postam ca am vreo 300 cp din toba, chip si serpi m-ar fi luat o gramada la misto deci n-are nici o legatura cu a fi memebru vechi sau nu.

In orice caz, daca posteaza un test de putere din care sa reiasa ca are intr-adevar 230cp, eu imi cer scuze.

 

E un forum, nu iau reply-urile foarte in serios, ceea ce se vorbeste aici pe forum nu s-ar vorbi si in realitate. Daca unul abereaza in realitate il lasi in tristetea lui, aici poti sa vb despre asta.

Ma rog am incheiat, dyno test si vorbim.

Link to comment
Share on other sites

Pai e clar ca n-are probabil nici un cal in plus, poate in minus fiind vorba de un motor ce are peste 200 000 km...probabil evacuarea si serpisorii in cauza sunt facuti din materialul din care se fac burlane la case, chip-ul e facut de baieti priceputi, etc. Povestea tipica a tuning-ului din Romania. Eu pana nu vad rezultatul unui test dyno nu cred nimic.

307336[/snapback]

 

 

Pai ai vazut tu cu ochii tai ca ar avea masina vreo modificare la motor? Poate e stock si nici nu stii...daca nu ai un test dyno tot degeaba. Cauta si tu pe net si gasesti mai multe locuri unde poti sa faci dyno test, de exemplu la autovit.

 

Mie asta-mi suna a vrajeala clara: "are masina tuning in Nemtia facut profi" :lol:

Ai mai avut BMW pana acum? Ai mai condus alte BMW-uri?

307343[/snapback]

 

 

Stai linistit ca-ti adresez scuze daca postezi dyno test care sa confirme 230 cp altfel te voi ironiza cu mare placere :blink:

307357[/snapback]

 

cam suna a ironie si hartuire intr-un fel. ti-ai pus vreodata problema ca poate altora nu le pasa daca tu il crezi pe om sau nu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.