Jump to content

Putere motoare BMW


Ciupanezu

Ce putere are masina ta?  

2459 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu stiu vad ca pe tine te-a marcat grav chestia asta, eu n-am nici chef sa ma cert cu tine.

Vad zilnic pe multe forumuri chestia asta, astea sunt cazuri tipice, am toba, filtru sport, chiptuning, mi-au dat 40-50 de cai, etc.

 

Orice afirmatie trebuie sustinuta cu dovezi. Altfel se numeste dezinformare. Atat am avut de spus. Daca esti de alta parere treaba ta.

Link to comment
Share on other sites

aici nu e tribunal , e un simplu forum, nimeni nu are obligatia sa-ti demonstreze nimic. nici eu nu vreau sa ma cert cu tine lol , pur si simplu ma intristeaza ca in fiecare zi apar astfel de mistouri din partea unora (se stiue ei care) la adresa altor useri. mai nou a devenit o problema grava. imi cer scuze de offtopic si imi asum sanctiunea dar simteam nevoia sa ma exprim. o seara placuta.
Link to comment
Share on other sites

Pai ai vazut tu cu ochii tai ca ar avea masina vreo modificare la motor? Poate e stock si nici nu stii...daca nu ai un test dyno tot degeaba. Cauta si tu pe net si gasesti mai multe locuri unde poti sa faci dyno test, de exemplu la autovit.

 

Mie asta-mi suna a vrajeala clara: "are masina tuning in Nemtia facut profi" :blink:

Ai mai avut BMW pana acum? Ai mai condus alte BMW-uri?

307343[/snapback]

 

Stai relax! :) Eu nu stiu ce te consumi atat! :) Daca omul zice ca are, e posibil, dar pe partea cealalta, asta e cum m-as duce sa vand eu masina si sa zic ca are 250cp. Crezi ca nu ar fi destui care sa creada? :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
era o statistica prin anii dupa 90,ce zicea ca nr major de accidente cu stirvuri e detinut de BMW,din motiv de motor prea puternic fata de tinuta masinii...

Si tu crezi sincer in statistica lor?

 

Stau si ma intreb ce zic astia care au facut acea statistica de Porsche 911 care cu motorizarile de varf nu putea fi stapanit decat de pilotii adevarati precum W Rohr sau cum il cheama. Masina era foarte intempestiva in reactii.

 

Ciupanezule, felicitari daca de asta ai facut topicul. Si eu aveam impresia ca media de putere ca iesi mai sus si recunosc ca sunt surprins de ce a iesit. Deci in niciun caz nu putem identifica un BMW ca fiind reprezentativ pentru cuvantul bolid.

 

DMIHNEA, ai putin respect pentru bietii decedati. Apropos, stii ce e ala un starv?

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezule, felicitari daca de asta ai facut topicul. Si eu aveam impresia ca media de putere ca iesi mai sus si recunosc ca sunt surprins de ce a iesit. Deci in niciun caz nu putem identifica un BMW ca fiind reprezentativ pentru cuvantul bolid.

Eu m-am saturat sa ma uit la stiri sa vad un 318i sau un 520i si sa aud: "Bolidul care circula cu viteza excesiva a fost de vina pentru accident" si alte formulari d-astea enervante si care urmaresc doar a transforma o stire ca oricare alta intr-o stire "senzationala"..

 

Acesta este motivul pentru care am facut topicul asta, eram sigur ca majoritatea BMW-urilor au intre 101 si 150 cp, deci apelativul "bolid" nu se potriveste deloc.

In alta ordine de idei, nu puterea masinii este cauza majoritatii accidentelor, ci neadaptarea vitezei la conditiile de trafic, pietonii (pt accidente in oras), lipsa de experienta la volan, etc.

 

Nu trebuie sa ai o masina puternica pt a merge cu viteza excesiva...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ciupanezule, felicitari daca de asta ai facut topicul. Si eu aveam impresia ca media de putere ca iesi mai sus si recunosc ca sunt surprins de ce a iesit. Deci in niciun caz nu putem identifica un BMW ca fiind reprezentativ pentru cuvantul bolid.

Eu m-am saturat sa ma uit la stiri sa vad un 318i sau un 520i si sa aud: "Bolidul care circula cu viteza excesiva a fost de vina pentru accident" si alte formulari d-astea enervante si care urmaresc doar a transforma o stire ca oricare alta intr-o stire "senzationala"..

 

De asta am facut topicul asta, eram sigur ca majoritatea BMW-urilor au intre 101 si 150 cp, deci apelativul "bolid" nu se potriveste deloc.

In alta ordine de idei, nu puterea masinii este cauza majoritatii accidentelor, ci neadaptarea vitezei la conditiile de trafic, pietonii (pt accidente in oras), lipsa de experienta la volan, etc.

 

Nu trebuie sa ai o masina puternica pt a merge cu viteza excesiva...

Breaking news: audi izbit in pom in Giurgiu numit "bolid" de catre Pro TV deci nu numai BMW ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.