Jump to content

Seria 6 E24


B.M.W.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Pot sa ma oftic in continuare si am sa va spun o poveste sa va ofticati si voi....

Am un prieten care prin 2000 putea sa ia GRATUIT un 6-er de la o duduie pt ca duduia vroia sa scape de el ca cica avea un consum prea mare pt ea...

Prietenul n-a vrut sa-l ia nici el pt acelasi motiv.... Eu am aflat de-abia anul trecut aceasta povestire deci nu l-am luat nici eu.... Concluzie? A ajuns la fiare vechi... :)

 

Si alta povestire... Acum 5-6 am gasit un Camaro Z28 de vanzare la 800 sau 1200 de dolari... Aveam bani si ma gandeam sa-l iau dar m-am luat dupa tata si nu l-am luat... pe motiv ca e vechi si ca n-am de unde sa fac rost de piese... :twoup:

 

Ulterior l-am vazut revopsit la BGS facut albastru si cu 2 dungi albe... ( era rosu initial).... Cica e singurul din tara... :twoup: :D :D

 

 

Cam asa trebuia sa arate masina mea acum...

http://www.didraceengineering.com/gallery/79_camaro_z28.php

http://www.hotrod.com/powertour/2007_hot_r...s/photo_05.html

 

Precizez ca masina era in stare de functionare nelovita fara rugina pe ea doar ca avea parbrizul fisurat !!!! Asta a fost motivul pt care tata m-a sfatuit sa n=o iau.!!! :D

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Si alta povestire... Acum 5-6 am gasit un Camaro Z28 de vanzare la 800 sau 1200 de dolari... Aveam bani si ma gandeam sa-l iau dar m-am luat dupa tata si nu l-am luat... pe motiv ca e vechi si ca n-am de unde sa fac rost de piese... :twoup:

 

Ulterior l-am vazut revopsit la BGS facut albastru si cu 2 dungi albe... ( era rosu initial).... Cica e singurul din tara... :twoup: :D :D

Pacat...

 

Am vazut si eu de mai multe ori masina prin Bucuresti.

 

La banii aia era super afacere :D

Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu de mai multe ori masina prin Bucuresti.

 

La banii aia era super afacere :twoup:

 

 

Da... Ce e mai frustrant ca aveam si banii ... Vandusem ceva cu 2800 de dolari... :twoup: ( lol.. un pian am vandut...) Oricum masina a stat 2-3 luni la vanzare... La 3 blocuri de mine... oricum am spart banii in 3 saptamani si nu m-am ales cu nimic... Doar cu taxiuri restaurante si cateva zdrente :D .... N-a fost rau nici asa... :D

 

( ... ce vremuri dom-le... :D )

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ca sa fie "retro" in acceptiunea Retromobil - FIVA (Federation Internationale des Vehicules Anciennes) - si sa beneficieze de avantaje cum ar fi scutirea de taxa de inmatriculare & impozit - trebuie sa fi trecut 30 de ani de la incetarea fabricatiei, iar 6-le s-a fabricat pana in '88... Frumoasa masina, poate doar 3.0 coupe s-o intreaca!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prin anii '90 arabii din Timisoara aveau aprox. 6-8 bucati de 6-ari. De cele mai multe ori ii auzeam prima data si-i cautam cu privirea in trafic. Sunt si acum nebun dupa asa ceva.

Si astazi mai circula prin Timisoara un 728 gri in stare f. buna. O buna vreme a fost de vanzare la 2.800 euro neg. Pana la urma proprietarul nu l-a mai vandut si cred ca l-a pus pe gaz, nu mai retin bine. Probabil ca a realizat pana la urma ce detine...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.