Jump to content

Cati km are Bimul tau


aphedrone

Cati km are Bimul tau  

2210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

E46 316i '99, pe bord 188888, reali probabil 3-4-5-6-7-8-9-1.000.000 de km. Cat timp masina functioneaza in parametri poate sa aibe si 1.000.000 de km. Probabil ca majoritatea masinilor aduse de afara au fost ori bine intretinute ori de o calitate remarcabila, o multime de proprietari fiind foarte multumiti si incantati de masinile lor de 10-15 ani si <200.000 de km(pe bord). O masina cu 500.000 de km poate sa arate/mearga ca una de 100.000 de km dar exista si reversul medaliei, o masina cu 100.000 de km sa arate/mearga mai prost decat una cu 500.000.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Probabil ai vazut exceptia care confirma regula :) oricum, o raritate !

Da, o raritate - dar nu sa tina 500k ci sa-i arate pe bord! Get real, nu stiu daca 10% din maisnile din Ro au km de pe bord reali... Toata lumea vinde dieseluri de 8 ani cu <200000 km si benzinare de 5 ani cu 35-40k, iar eu ma dau cu masina din 11.2008 care a facut deja 50k (nu e nici taxi, nici duba, nici agent comercial nu-s!)...

Edited by john17
Link to comment
Share on other sites

Al meu Bim are 221.700km si e din 09.1991,dar a avut un singur proprietar in Italia si am primit odata cu achizitionarea masinii si cartea de service in care sunt mentionate toate reviziile si numarul de km la care s-au facut.Nici asa nu bag mana in foc ca sunt reali dar atat timp cat imi place cum merge masina nu ma intereseaza cati km are in bord.Interiorul pot spune ca e aproape nou oricum :)
Link to comment
Share on other sites

Un benzinar nu cred ca poate ajunge la 500k km si inca sa mai fie in parametri, fie ea si Bmw sau Merc., in schimb la diesel e foarte posibil..

 

Te contrazic, am vz cu ochii mei!

 

Probabil ai vazut exceptia care confirma regula :lol: oricum, o raritate !

Da, o raritate - dar nu sa tina 500k ci sa-i arate pe bord!

Pai si atunci ce rost a avut sa ma contrazici ? :)

Link to comment
Share on other sites

E 39 525d 09.2002 123.000km

amortizoare fata, flansa cardan,arcuri spate

consumabile(bielete antiruliu fata-spate tot la 20k , filtre, lamele stergatoare)

si cred ca ma paste un set de bujii si cred ca un injector

bateria ma uimeste, e cea originala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E 46 318d 2001 - 187.227 km. Pana acum:

 

- bascula fata stanga si bucse fata

- discuri de frana spate

- racord flexibil

- electronica pompa de injectie

- consumabile: discuri frana, filtre, ulei, lichid frana

 

in viitorul apropiat: amortizoare fata, bascula dreapta fata, bieleta anti-ruliu stanga, bucse

Link to comment
Share on other sites

E 46 318i '99 118 cp

212000 km

 

Ultima revizie 2300 lei.

 

Pompa apa , Curea , role intinzatoare.

Ulei + Filtre.

Bujii

Bielete antiruliu, bilete directie (cred)

Antigel , lichid servo.

Teste frane,suspensii si noxe(toate au iesit f bine)

Senzori placute de frane si placute fata.

Test motor uzura.

 

Sunt f multumit stiu ca am o masina sigura si ma pot baza pe ea.

Multi nu realizeaza ca un motor intretinut poate sa ajunga si la 500.000 fara segmentare.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.