Jump to content

Cati km are Bimul tau


aphedrone

Cati km are Bimul tau  

2210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

38000 pe bord.....si 136000 reali :) dupa o scurta vizita la Bavaria.

Se pare ca nemtii au luat obiceiurile romanilor dar din pacate doar pe cele proaste.

Am verificat masina cap coada si spre bucuria mea e absolut ok....macar fostul proprietar a avut grija de ea.Singura problema care e banala este senzorul de greutate din scaunul pasagerului care se rezolva usor si chederul de la usa dreapta care am inteles ca e buba de coupe :twoup:

 

Dupa 2 ani si jumatate de la achizitie pe bord 60000 si real 158000 :twoup:

Am reusit sa fac in medie pe an 8000 de km :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
E39 2002 530D steptronic 193cv- 199.248 km - o am de trei ani si am facut in jur de 90 mii. Pe langa consumabile normale am inlocuit pompa motorina(am ramas in Viena dupa ce am facut plinul :-)) de sub scaun, piesa cu tepi din bord, bujii, si tampoane motor. Doar bujiile le-am schimbat anul asta, restul le-am schimbat acum 2 ani. Consum oras vara 12-15% depinde de perioada de mers, iarna 15-18 depinde de frig si de cat de mult merg. In afara orasului vara(in Romania 7-8% la90-100 Km/h, pe autostrada Europa 6,7-7% la 130-140km/h. Sunt super multumit de masina, pacat ca in Romania nu ai unde merge..............
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Al meu sobolan are frumoasa varsta de 261.000 km, pe tester la reprezentanta.

Inafara de lichide si filtre, am schimbat niste bucsi, rotule... ca deh... locuim in Romania, nu-s drumurile ca in Germania.

Il am de aproape 2 ani... si la mine a facut aproximativ 50.000 km. In rest, sunt foarte multumit de masina :twoup:

 

(BMW E46, 320d, 11/1999)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
in 2008 august...am cumparat bmw-ul asta care avea la bord 137000 km(asa zicea italianul)!!e un 520i e39 din 1998!!oricum o super masina!!in 2 ani si jumatate am facut aprox 300000 de km si am avut urmatoarele probleme:am schimbat motorasul de la stergatoare,bateria...acum un an(era inca aia originala) si alternatorul!!toate astea in aproape trei ani si repet 300 k de kilometri!!si normal consumabilele (cauciucuri,ulei ,filtre...etc)!!acum 2 luni am realizat ca avea dati inapoi aprox 70000 de km!!in fine!!acum e cam pe butuci,dar tot o super masina este!!cine citeste acest post intelege d c bmw ramane o supermasina!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

179500 KM, e36 '94 sincer nu cred ca sunt reali, desi masina nu a avut probleme grave de cand am luat-o.Se pot verifica KM reali ai masinii in vre-un fel?

Schimbat lamotor doar "the usual" : ulei, filtre, lichid racire, placute, discuri, termostat, bujii+fise, baterie, si articulatii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
e39, 2003, 194000km...am cumparat-o sau mai bine zis "am salvat-o" in dec.2010 de la unu' care n-are nicio treaba cu intretinerea unei masini...de atunci pana acum am bagat aprox.6000ron(filtrele toate,ulei motor,ulei cutie,brate,amortizoare...), ma mai costa 1000euro vopsitul integral...kilometri i-am verificat si s-ar parea ca sunt reali
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.