Jump to content

Cati km are Bimul tau


aphedrone

Cati km are Bimul tau  

2210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

sub anul 2000 nu prea exista masini de sun 200.000 km, decat alea intretinute de pasionati, de mers doar duminica cu ele.

majoritatea care v-ati cumparat masini din germania le-ati luat din targ.

 

spre ex. un e39 pana in anii 1998 are cel putin 300.000 km.

a mea, are acum, reali, undeva la 348.000 km.

Link to comment
Share on other sites

e39 525d an 2000, are 240k am bagat in jur de 4000 eur in ea in 2 ani. ABS, electroventilator, injector, volanta+ ambreiaj, flansa, alternator, servofrana, discuri placute, baie ulei, brate si altele.

 

Foarte multumit de ea, a meritat fiecare ban bagat in ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

e39 525d an 2000, are 240k am bagat in jur de 4000 eur in ea in 2 ani. ABS, electroventilator, injector, volanta+ ambreiaj, flansa, alternator, servofrana, discuri placute, baie ulei, brate si altele.

 

Foarte multumit de ea, a meritat fiecare ban bagat in ea.

tu esti pentru cartea recordurilor, sincer, mai ales la cum le-ai enumerat, m-a bufnit rasul, desi e de plans in cazul asta, scuze. Parerea mea, trebuia sa fi mult mai atent cand ai cumparat-o.

E46, an 2000, 316i. Am cumparat-o la 174.000 km, in aproape doi ani am facut 44.000 km, schimbat un pivot + bucsele de la bascule, evident + consumabile. Doamne-ajuta sa ma tina tot asa :p

 

P.S. multumit e putin spus... ultra, mega, extra multumit

Edited by ovidias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mâine, Împlinesc fix 1 an de când merg cu compact-ul meu. Am ajuns la 205k (205 ºi ceva). L-am luat la vreo 197k (196 ºi ceva).

Am mai spus-o, dar ĂŽmi place sĂŁ o repet: sunt super, ultra, mega mulĂžumitĂŁ de el! :heart: :hyper:

 

P.S. multumit e putin spus... ultra, mega, extra multumit

 

+1 :frantics:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

E65 V8 3.6 cu 235.000 O bieleta antiruliu am schimbat , garnituri si oringuri la greu ,pierderi ulei si antigel in permanenta, si s-a ars un balast xenon

 

 

 

E34 V8 3.0 cu 290.000 piese fara numar ,fara numar , ambreiaj la 240.000 ( a cedat din cauza abuzului)

, garnituri zemuia ulei si asta, bielete, brate pivoti, amortizoare si flanse, alternator , pompa electrica auxiliara de apa, pompite stergatoare, urmeaza bucsi punte spate

 

 

 

Garniturile si oringurile , problema generala....

 

Cei mai multi dintre proprietari nici nu observa ca scapa ulei pana nu scapa prea mult si ajunge pe jos.

Eu as suda tot motorul :)) Daca se strica il schimbi

Edited by ak_47
Link to comment
Share on other sites

e46 320d din 1999 - l-am luat la 170.000 si are in prezent 206.000km piese la greu: brate cu bucsi,bielete, amortizoare si flanse, ambreiaj, pompa de apa, termostate, discuri fata spate, placute, tampoane motor si cutie si altele care nu-mi mai vin in minte. Toate au fost schimbate pt siguranta mea si pt a mari durata de viata a masinii in starea care am luat-o :thumbsup:. Acum urmeaza caseta cica are joc :wacko:
Link to comment
Share on other sites

am sarit si eu de 220k. IN afara de articulatii, amortizoare arcuri nimic major, radiatorul cot spart si un garnitura capac chiulasa..

Vascul face la cald un zgomot, e dezechilibrat si alternatorul e mai zomotos cand merg perponderent in oras drumuri scurte, nu apuca sa incarce cum trebuie. cred ca o sa pice in cateva zeci de mii.. cel mult, adica cam un an doi maxim.

 

Bine la e34 alternatorul e ca inelele la copaci, la 200k km cate unul..:), deci cam e vremea lui..

 

 

 

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

BMW E46 320d din 1999

220000 km originali

fara nici un fel de probleme,motorul merge impecabil

si nici la directie nu am schimbat inca nimika de cand am duso din Germania(e foarte stransa si nu bate nimika)...insa ma chinui sa evit pe

cat pot orice groapa

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

am votat<180.000 km

Am 157.000 km(cel putin asa ma minte in bord) :)

O am de la 153.000 de putina vreme si starea ei estetica...cat si mecanica e buna catre f buna.

Am schimbat toate rolele, curelele si pompa de apa sa elimin un scartait(pe care nu l-am eliminat)

urmeaza ceva bucse fata, inca nu stiu exact ce si cum,dar per ansamblu foarte multumit

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

E46,320d(Touring)2005.171.000km.

Schimbat:amortizoare fata,bascule,bucse,bielete antiruliu,discuri frana fata-spate,amortizoare spate,tampoane motor-cutie,racord flexibil,termostat EGR,releu pompa intermediara motorina(ala verde),valva EGR,convertor EGR.Lista e deschisa,...

 

 

 

E90,318d(BERLINA)2006,77.000km.(pusa in vanzare).

Set placute frana,fata-spate.

Link to comment
Share on other sites

Eu am mai postat ca si numar de km, dar daca se face referire si la interventii atunci in afara de consumabile am mai schimbat bujiile si releul de bujii la e60.La fostul e46 care era un 318i in afara de articulatiile fata, doua bucsi pe spate si doi rulmenti pe spate (din cauza rotilor cu et mic si j mare care au frecat in aripi la inceput) nu am schimbat altceva.Pe undeva ma consider norocos!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.