Jump to content

Cati km are Bimul tau


aphedrone

Cati km are Bimul tau  

2210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am votat <210 a mea are 182k si pana acum in afara de consumabile am schimbat amortizoare fata, bielete antiruliu fata stanga, spate amandoua si racordul flexibil de la catalizator ca l-am atins si incepuse sa zornaie la o anumita turatie. In rest nimic si nu-mi mananca ulei e bine ?:) ..Schimb la 15k de fiecare data. Sper ca viitoarea sa fie la fel de fiabila sau poate chiar mai buna cine stie :blink:
Link to comment
Share on other sites

:)

ala nou?  :blink:

297565[/snapback]

era vb de cat apare pe bord. si degeaba cu motorul care este in acest moment s-au facut numai vreo 30k ... masina a parcurs 150k km. so....

am zis ca doar motorul este schimbat... nu altceva...

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Aproape 115.000 Km si o am de la 99.900 (am votat <120K)...Ca garantie a numarului de Km: interiorul nu arata rau, si am schimbat bujiile si valva PCV pe la 110K, iar cele duse erau originalele din fabrica...am mai schimbat discurile pe spate, urmeaza si cele pe fata, bendixul de la electromotor, rola de la intinzatorul compresorului de a/c, cureaua aia mai lunga, senzorul de la axa cu came, si vreo 2 furtunele...

Cred ca si ambreiajul se vrea schimbat dar mai rezista ceva vreme.

Pe viitor as vrea fie un 325i fie un 330d.

Per total imi place la nebunie chiar daca e doar un 319i :blink:, si desi zilele astea am mers cu un TDI de la vag cu 2l/1000 Km :) nu se compara comfortul, pozitia la volan si feelingul general BMW.

Link to comment
Share on other sites

masina mea are 89.000 km si o am de la 86.000 km. Nu am schimbat nimic inca si nici nu se pune problema de asa ceva in viitorul apropiat conform spuselor celor de la Filaret dupa o mica revizie!

Singura piesa ar fi debitmetrul, care desi nu da inca eroare am inteles de la revizie ca nu ar functiona in parametrii de fabrica!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Schimbi bielete directie la 55k km? Nu e cam repejor? Din ce an e masina si cand ai luat-o?

298082[/snapback]

 

11.2003 am luat`o pe 31 mai. Am facut ceva drumuri lungi, am fost pana la Kusadasi, si la dus am ratat e85`ul si am luat`o pe un drum de tiruri... acolo s`au nenorocit..era masina foarte incarcata / drumul... n`am cuvinte...

 

La summer check cand am fost mi`au zis sa am in vedere, ca sunt slabite, si asta inainte sa plec la turci.

 

am garantie euro plus, le schimb moca ( schimb tot moca, electric / mecanic ). masina e luata de la BMW - Leipzig / Premium Selection; in rest e noua. Specific ca are jante 17", astea au accelerat uzura.

Edited by adimagic
Link to comment
Share on other sites

N AM STAT SA CITESC TOATE MESAJELE VOASTRE,DAR CRED CA A MEA E CEA MAI BATRANA.....352000 KM REALI,MOTOR ESTE INTACT,NEUMBLAT IN EL,NU MANANCA ULEI.... IN SCHIMB PROBLEME CU SONDA LAMBDA.... INTR-UN CUVANT BMW!!!!

301858[/snapback]

Totusi, ce ar fi sa nu mai scrii tu cu MAJUSCULE?

Link to comment
Share on other sites

Doar 394.453 km originali. Probleme? Au fost: Bara directie (center tie rod), sonda marchariere, set bucsi levier comanda, saboti frana mana, bielete si debitmetru. Masina a fost relativ intretinuta si de fostul proprietar, dar cu piese din dezmembrari, nu noi.

Eu nu m-am zgarcit si am pus totul nou sa nu am probleme la fiecare 10000 km.

Ce am mai pus pe ea, au fost pt. aspect si intro mica masura si  pt. functionalitate:

xenon, parktronic, jante 17'', alt  MP3, alta alarma, alt volan si cam atat.

Ma apropii de 8000 km de la schimb si constat ca a mancat doar vreo 400-500 gr. ulei, in ideea in care de cele mai multe ori schimb la 5000 - 5500.

Am nimerit un exemplar superb si totodata foarte rezistent. Sper ca ma voi putea folosi de acest E34 inca vreo 5 ani.

 

La multi km si voua! :blink:

297267[/snapback]

 

Deci nu ai cei mai multi km.! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.