Jump to content

Cati km are Bimul tau


aphedrone

Cati km are Bimul tau  

2210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cand am luat-o (de o luna) avea 139k km - acuma are aproape 141 500. Arata si merge impecabil. Un singur inconvenient:

 

 

<120k, per total, sunt multumit de masinuta mea. N-am schimbat decat basculele si butoanele pentru geamuri. Urmeaza sa schimb chederele, care am inteles ca sunt o problema des intalnita la coupe-uri. Un alt minus, sunt greierasii din bord care incep sa se faca auziti.

 

Am si eu vreo 2 greieri prin bord, dar din cate am inteles pe drumurile noastre e inevitabil, coupe-ul fiind o masina mai rigida, iar daca mai are si suspensii sport...

 

Si cum ai scapat de greieri?

Link to comment
Share on other sites

E39 touring din 2003

Am cumparat-o anul trecut la 147.000 km cu carte service avand toate inspectiile la zi.

Acum are aprox. 160.000 si merge perfect.

Am schimbat doar consumabile: ulei, filtru ulei, filtru aer si filtrele de polen. Urmatorul schimb de ulei va fi la 162.000.

 

 

:)

Edited by akm
Link to comment
Share on other sites

E 34 525td din 09/1994.252.000km pe bord.In realitate s-ar putea sa fie peste 350.000km.La varsta ei se comporta onorabil.Dupa multe interventii incepe sa se apropie tot mai mult de adevar si devine o placere tot mai mare sa o conduc in fiecare zi.Motorul chiar daca nu mai e la prima tinerete si din nastere nu e foarte performant dupa ce am curatat si reglat tot nu scoate fum decat in forja maxima.Per ansamblu sunt foarte multumit de masina.BMW Rulzz :)
Link to comment
Share on other sites

... pe bord scrie 146.000, dar reali undeva pe la 250.000 (sunt constient ca au fost dati km inapoi cand a fost adusa :) ) ... 70.000 i am facut eu pe plaiuri mioritice , restul sunt facuti in Olanda. Ca si probleme, potentiometrul de la pedala de acceleratie, fulia( Vibration damper ), am schimbat amortizoare fata, bascula-pivot pe ambele parti, iar in rest doar consumabile... Edited by lacatzel
Link to comment
Share on other sites

148900km si doar 3000 de cand e a mea dar sunt sigur ca dupa 10000-20000km facuti in Romania o sa arate mult mai rau decat arata dupa atatia facuti in Germania :) . Aici nu poti tine o masina sa arate ca lumea si exterior si interior, mai ales si daca are garda mica la sol .... :) .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
A mea are 131 k o am de un an si nu a vazut service ( decat pentru intins frana de mana ). am facut cu ea vre-o 15 k si a inceput sa se aprinda martorul de ulei ( lumina galbena ) cand conduc mai agresiv...mi-am cumparat toate consumabilele ( pentru revizie ) si urmeaza sa merg cu motanu' la doftor sapt. viitoare. in rest sint super multumit...ma gandeam sa o vand sa-mi iau ceva din 2005...dar m-am razgandit <_<
Link to comment
Share on other sites

290.000km. Masina a facut exact un 1 de cand am luat-o din Germania la aprox. 240.000. Kilometrii sunt reali. Inca se tine bine baba, nu papa ulei (mi se pare cel mai important lucru), functioneaza totul pe ea. Una din putinele masini avute in care am incredere sa fac 10000km continuu, chiar daca e veche. Asa ca E34 525TDS rulz!
Link to comment
Share on other sites

Pai nu vad rostu sa votez din moment ce nu imi cereti parerea? Masina mea am luat-o de noua,,, si din cauza ca au trecut doar cateva luni de zile, ma incadrez in categoria "sub 30.000".

 

 

Da, am votat deja...

 

 

P.S. Ai uitat sa ti cont de timpul in care ai fost proprietar. ( Ex. Cati km ai facut cu masina de cand o ai, nu cati km are masina de cand ti-ai permis sa strangi din.. falci. )

Link to comment
Share on other sites

90000 din '04 am luat-o cu 15000 in '05

 

deci are 90.000 si e din 2004 si ai luat-o cu 15.000 in 2005

 

cum ai reusit? <_<

Cred ca vrea sa spuna ca masina e din 2004....acum are 90000,,,si a cumparat-o in 2005 cand avea 15000.

 

ti se pare asa mai corect ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.