Jump to content

nu merge bricheta....PLSSS HELP URGENT !


Recommended Posts

nu imi merge bricheta in masina :blink: ...si am nevoie de ea pt antiradar si incarcatorul de la telefoane..am desfacut instalatia aia din scrumiera si nu este nici o urma cum ca ar fi oxidat..firele sunt la locul lor..mam gandit la sigurante..am cautat pe net schema..dar pt e34 nu am gasit..am vazut ca la altele,de ex e28 au siguranta separata pt bricheta..si banuiesc ca si io as avea...io am schema pe capacu de la tablou..dar nu inteleg o boaba..totul este in italiana..si carte de service..si manualu de instructiuni....poate stiti careva ce pot sai fac..multumesc.. :)
Link to comment
Share on other sites

mam uitat azi la sigurante..si am descoperit siguranta la e34 la bricheta..este 26..dar problema este k siguranta este buna...dar nu trece curent prin ea...in tablou..am verificat cu o lampa de control....la altele merge..este curent..dar la siguranta de bricheta nu este curent :blink:
Link to comment
Share on other sites

mam uitat azi la sigurante..si am descoperit siguranta la e34 la bricheta..este 26..dar problema este k siguranta este buna...dar nu trece curent prin ea...in tablou..am verificat cu o lampa de control....la altele merge..este curent..dar la siguranta de bricheta nu este curent  :blink:

304592[/snapback]

Sigutanta este alimentata permanent iar daca nu ai tensiune inseamna ca firul de alimentare e intrerupt . Deci ai doua solutii : ori verifici firul din filon ( asta presupune sa dai jos cutia de sigurante , sa identifici firul pe care vine 12 V si sa urmaresti traseul lui , ori tragi un alt fir cu 12 V permanent si-l legi la siguranta.

Link to comment
Share on other sites

Sigutanta este alimentata permanent iar daca nu ai tensiune inseamna ca firul de alimentare e intrerupt . Deci ai doua solutii : ori verifici firul din filon ( asta presupune sa dai jos cutia de sigurante , sa identifici firul pe care vine 12 V si sa urmaresti traseul lui , ori tragi un alt fir cu 12 V permanent si-l legi la siguranta.

304603[/snapback]

 

mersi de idee..il desfac azi sa vad carei treaba...

Link to comment
Share on other sites

am rezolvat problema. am tras + de la instalatia de clima si masa de la caroserie si am facut bricheta sa mearga. descoperisem siguranta de la bricheta..dar nu trecea curent prin ea..asa k am renuntat sami mai bat capu. mersi mult de sfaturi si de pareri. problema remediata.
Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.