Jump to content

Problema senzori de parcare


Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am o problema asemanatoare , imi clipeste ledul si nu merge deloc nici pe fata nici pe spate . Am ascultat senzori si nu imi merge unul pe spate . Problema e ca uneori merge perfect uneori nu merge deloc . Isi revine cand vrea el .Eu cred ca am un fir cu probleme sau e dus de tot senzorul ? Uneori merge !
Link to comment
Share on other sites

Eu am o problema asemanatoare , imi clipeste ledul si nu merge deloc nici pe fata nici pe spate . Am ascultat senzori si nu imi merge unul pe spate . Problema e ca uneori merge perfect uneori nu merge deloc . Isi revine cand vrea el .Eu cred ca am un fir cu probleme sau e dus de tot senzorul ? Uneori merge !

 

Asa mi-a facut si mie o perioada si pe urma mort complet, intra apa in ei si in timp oxideaza contactele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

la mine tind sa cred ca de la frig de la noroi..si alte chestii..sau dus senzorii...dar nunsunt sigur

 

cand bag in marsalier tiuie in masina dar fara sa am ceva in spate...si atat....azi cand sa parkez undeva in spatele la o masina am ajuns la 20 cm de masina si na tiuit delok,era sa dau peste masina ca ma lasam in baza senzorilor...?...stie careva...? senzorii stiu ca se strika pe rand,...nu totzi odata...paote o fi altceva?

Edited by BoBo
datorita vechimii, ar trebui sa stii mai bine ca trebuie sa cauti mai intai subiectul
Link to comment
Share on other sites

am spalato,a inghetat,a dezgheta,iar sa spalat..iti dai seama..de la atata inghet si dezghet...ce sa itnampalt nush..o sa incerc..faza de care ziea sebie

 

asculta-i cu urechea pe fiecare in parte, trebuie sa tacane fiecare. Sau umezeste un deget si pune pe fiecare, tre'sa simti niste impulsuri usoare.

Link to comment
Share on other sites

normal senzorii nu ar trebui sa se strice...ca apa nu prea are unde sa intre...mi s-a stricat unu...l-am schimbat si l-am desfacut am zis ca poate merge reparat...inauntru are niste fire ffff subtiri...dar sunt intr-o spuma tare...care e impermeabila...adica tot tubu ala e plin cu o spuma neagra...nu prea are unde sa intre apa...iar in santul acela din jurul lui este cauciuc...e etans...si ca sa il desfac pana la urma a trebui ta il tai....eram curios ce e in el....nu inteleg dc se strica asa usor...mie mi-au mai murit 2 iarna asta...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am spalat masina saptamana asta, si de atunci de fiecare data cand bag in marsarier suna incontinuu, o scot din viteza si o bag iara si se opreste, si ma atentiona cand am un obstacol in spate.... si acum jumatate de ora m-am oprit intr-un Opel Astra ca nu m-a mai atentionat ... <_<

am pus degetul pe fiecare, si se simtea o vibratie, deci teoretic functioneaza ... dar nu mai beep-aia la nici un obstacol ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salutare domnilor,

 

Ajutati-ma, va rog, cu urmatoarea informatie: cum pot scoate senzorul indicat in foto???

 

Nevasta-mea a dat cu spatele in "ceva", nici ea nu stie in ce dar cred ca intr-un teu de parcare, si nu-mi mai merge PDC-ul (clipeste si piuie pt cateva secunde). Pana atunci a functionat perect. Am depistat senzorul defect dar cred ca mai degraba este intrerupt un fir, tinand cont ca a lovit in punctul marcat cu "X" in poza iar senzorul este neatins.

 

Sub capacul de la portbagaj am insemnat un element care nu face corp comun cu bara si daca as reusi sa-l scot as ajunge usor la senzor. Aveti idee cum?

 

Astept sfaturi,

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.