Jump to content

stergatoare !


user008

Recommended Posts

Tocmai m-am intors de la magazin unde cu o nesimtire crunta mi-au cerut 100 ron pt. o pereche de stergatoare Champion(in metro am vazut la jumatate pret). Macar asa informativ, sunt bune ?? Ce marca folositi ?? Cele originale cam cat ar costa ?

309582[/snapback]

 

Champion nu sunt stralucite am avut eu ...S-au stricat repde ...Am prins si iarna cu ele ..Poate asta a fost cauza

Incearca Valeo

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu stiam ca au lungimi diferite !!! Erau ambalate cate 2 in set, mi-am aruncat privirea repede, fara sa ma uit atent la dimensiuni.

Acum imi dau seama ca de fapt cea de la sofer e mai mare.....le-am schimbat intre ele si nu se potrivea cea din dreapta, era mai lunga.

Edited by user008
Link to comment
Share on other sites

Sincer nu stiam ca au lungimi diferite !!! Erau ambalate cate 2 in set, mi-am aruncat privirea repede, fara sa ma uit atent la dimensiuni.

Acum imi dau seama ca de fapt cea de la sofer e mai mare.....le-am schimbat intre ele si nu se potrivea cea din dreapta, era mai lunga.

309601[/snapback]

Verifica si sistemul de prindere sa se potriveasca.

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat de curand Valeo SWF aerotwin speciale pentru BMW -scrie BMW E46 pe cutie, etc- (unul are 57 sau 58 si altul 50). Sunt exceptionale sterg MULT mai bine decat cele vechi cu metal. M-au costat 150 RON amandoua, de la un coleg de pe forum care are magazin de piese auto! Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Am cumparat de curand Valeo SWF aerotwin speciale pentru BMW -scrie BMW E46 pe cutie, etc- (unul are 57 sau 58 si altul 50). Sunt exceptionale sterg MULT mai bine decat cele vechi cu metal. M-au costat 150 RON amandoua, de la un coleg de pe forum care are magazin de piese auto!

310008[/snapback]

 

 

:) la 150 ron daca dispar poti sa spui ca e o paguba ..! Succes ...zilnic la cate un semafor se gasesc 2-3 sa vanda stergatoare de toate felurile :blink:

Link to comment
Share on other sites

Champion am avut si sunt foarte bune....daca prinzi iarna cu ele si le folosesti pe gheata se duc dracului si se strica,e la mintea cocosului.Cauciucul aluneca foarte usor si eficient pe parbriz.

Vad ca ai E46 ,iti recomand modelul cu rama de metal nu cele cu silicon...strici originalitatea....sterg cu banda de silicon sunt pt VAG

Incep sa le urasc pe astea moderne tip banda...pt ca le vad pe toate solenzele,low-costurile si opelurile vechi...

Link to comment
Share on other sites

Te tin 2 saptmani lamele alea de 7Roni?

309936[/snapback]

 

 

Te tin mult si bine, nu am abservat sa tina mai putin decat cele originale, le-am folosit din primavara si au mers execent. Acum poate intra in discutie sa le schimb, ca le-am folosit de cateva ori pe gheata, si au inceput sa lase niste dare foarte fine. Si nu cred ca exista stergatoare care sa nu se duca daca dai cu ele pe parbrizu inghetat. Daca nu faceam asta, stergeau si acum ca la inceput. Si sa fim seriosi, daca iei in discutie niste stergatoare complete, cu tot cu partea metalica champions, sau ceva de genu la 50RON, ma intreb la alea cat ar costa doar lamelele, care is o bucata de cauciuc si nimic altceva. Acum e alegerea voastra, dar chiar nu vad rostu sa dai un ban in plus, ca sa cumperi si partea metalica daca aceasta nu are nimic.

Link to comment
Share on other sites

Benny, de unde cumperi doar lamele alea cu 7 RON? Se schimba usor? Se mai prind bine pe suport?

 

Mersi!

310474[/snapback]

 

 

 

In Bucuresti nu stiu unde gasesti, dar la mine in Timisoara sunt peste tot, la Real, Selgros, la raioanele pentru masini. De schimbat se schimba foarte usor, se trag de pe sine lamelele vechi si se baga cele noi. La mine nu a durat mai mult de 2 minute pentru ambele stergatoare. Si te asigur ca o sa tina la fel de mult ca si daca ai lua stergatoarele complete, numai ca asa scapi mult mai ieftin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.