Jump to content

stergatoare !


user008

Recommended Posts

Am cautat pe realoem insa nu le gasesc, m-am gandit ca cele originale ar fi cele mai bune. Am comparat si partea metalica la mai multe tipuri, cea originala e mai bine finisata, chiar mai groasa decat celelalte......Initial mi s-a parut ca sunt cam scumpe insa daca sunt bune merita efortul.....
Link to comment
Share on other sites

in targ la Vitan ...Valeo aerotwin pt bmw ..140 ron ...

cele originale ..normale 140 ron

Bosch aerotwin 140 ron ...

 

Mai exista un model de la Valeo ..mai ieftin ..35 ron setul ....tot made in france cu sigla Valeo ...grafitate ..arata bine ..eu mi-am luat un set pt iarna ..si asa se vor strica !..

Cei care aveti aerotwin ..va recomand sa le schimbati iarna cu ceva mai ieftin (vezi tot Valeo ) e pacat de bani ..sunt f sensibile la gheata !...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tocmai m-am intors de la magazin unde cu o nesimtire crunta mi-au cerut 100 ron pt. o pereche de stergatoare Champion(in metro am vazut la jumatate pret). Macar asa informativ, sunt bune ?? Ce marca folositi ?? Cele originale cam cat ar costa ?

pt e90 am momentan bosch,la autotransilvania sunt 180 lei,la omv sunt 100 si la reprezentanta bosch am auzit ca sunt cam 60 lei...sunt excelente...:blink:

Link to comment
Share on other sites

referitor la stergatoare va recomand bosh.eu pe perioada de iarna ridic stergatoarele,cu asta le protejez si poti trece 3 sezoane reci.

BOSCH :blink:

am avut valeo xtrm si in 2 saptamani mi-am pus tot bosch cele de fabrica :)

 

 

in cluj la reprezentanta bosch nu au stergatoare pt e90 nici macar pe comanda...ceva de necrezut....

Link to comment
Share on other sites

Eu am Bosch...asa am luat masina din Germania....asta vara..si sunt multumit nu am avut nici o problema pana acu cu ele.

 

 

stai sa treci o iarna cu gheata pe parbriz .. :blink:

 

mai bine le scoti pe perioada iesrnii si folosesti ceva "perisabil"

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

stai sa treci o iarna cu gheata pe parbriz .. :blink:

Exista un spray prin benzinarii, cu o substanta care se cheama Ice plus (schimba temperatura de inghet a apei spre minus 10 grade). Pe langa faptul ca pulverizata pe parbriz iti topeste gheata care se formeaza in timpul noptii, adera pe stergatoare si le face mai moi... Eviti in felul asta sa lasi niste zgarieturi urate pe geam (din cauza lamei de plastic) si nici nu costa cat niste stergatoare noi.

Link to comment
Share on other sites

Am pus valeo deocamdata pe timpul iernii , 40 ron setul ....sterg mai bine decat celelalte , sa vedem pana la primavara.

 

 

am luat si eu acelasi lucru acum 3 saptamani ..sunt varza ..sper ca ai nimerit unele mai bune ...Le-am aruncat deja ...am pus altceva ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.