Jump to content

Recommended Posts

Imi duc de obicei masina la Autosoft Vitan, cand am nevoie de service la roti. Am tot discutat cu seful de service de acolo si i-am expus in repetate randuri necesitatea de a convinge patronii sa cumpere un aparat de dejantat RFT.

 

Am fost ieri seara pe acolo si in sfarsit am vazut ca au achizitionat aparat de dejantat RFT foarte complex si performant. Cu camera de luat vederi pentru debusarea din partea de jos, cu tot ce trebuie.

 

Prin aceasta vreau sa multumesc sefului de service de acolo.

 

Eu la ei, am indreptat jante de aliaj, am scchimbat si echilibrat pneuri si am reparat pneuri in caz de pana. Mai mult imi stochez schimbul de roti de iarna acolo vara si invers. Costa 15 lei pe luna pentru un set de maxim 5 roti. Ceva mai ieftin pentru roti de 15" daca nu ma insel.

 

Recomand oricui are probleme cu rotile masinii sa foloseasca cu incredere acest service. Experienta mea personala ii recomanda.

 

http://www.auto-soft.ro/

Link to comment
Share on other sites

Am beneficiat si eu de serviciile lor si am fost foarte multumit! Sa speram , noi cei din provincie , ca isi vor deschide mai multe puncte de lucru prin tara!

313856[/snapback]

 

Si eu sunt foarte multumit de ei . Am facut cateva operatiuni la ei si am fost foarte multumit. Ii recomand cu caldura.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa fiu eu Gica-Contra :) . Am fost la locatia din Fundeni si mi s-au parut cam neprofesionisti :blink: oamenii, ca sa spun asa. M-am dus pentru a indrepta un set de jante iar verificarea circularitatii o faceau ochiometric. Dupa ce se apuca sa dea janta jos, il intreb frumos pe tipul de acolo de ce o da jos, dupa ce nu durase mai mult de 1 min de cand o pusese pe standul ala.

- Pai e gata !

- De unde stii ca e gata ?

- Pai se vede !

- Hai sa punem acul, "dupa ochi" nu platesc 50 ron/janta !

 

Pune tipul janta la loc, pune acul: ce sa vezi, normal ca o indreptase din parti. Am stat acolo cu el 3 (trei) ore, de la 17:00 la 20:00, pana mi le-a indreptat pe toate ca lumea. La un moment dat a disperat si l-a inlocuit alt coleg :) . Nu spun ca nu sunt OK ca si service de roti, dar cel putin in Fundeni nu exista specializare: cel care indreapta jantele schimba si roti, face si vulcanizare, face si echilibrari, adica e om bun la toate. Intr-un service care se respecta, fiecare om isi are postul si calificarea lui (nu ca ar fi cine stie ce calificare, dar macar cei care se ocupa de jante ar trebui sa fie mai atenti).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu fac service roti la Autosoft Fundeni.E drept ca aceeasi persoana se ocupa de toate, e drept ca mi-au indreptat jante care nu aveau nimic (cu acordul meu,desigur :blink: ), dar in acelasi timp pot sa spun ca de fiecare data s-au chinuit sa echilibreze corect, de fiecare data am fost tratata cu sensibilitate pentru o eventuala nepricepere de a aseza masina pe elevator si, in masura posibilitatii m-au directionat spre locul in care mi-o ridicau pe perne de aer, mi-au spalat rotile schimbate si le-au ambalat in saci din plastic. (spre deosebire de alta locatie unde am mai fost inainte de a descoperi Autosoft si unde mi-au zgariat jantele, mi-au pus anvelopele schimbate direct pe bancheta de era sa mor de inima...)

Eu, per total, sunt multumita de ei pana acum.

Edited by 525da
Link to comment
Share on other sites

E  un tip pipernicit la Autosoft Dudesti de care chiar mi-a placut cum lucreaza.

  Il recomand dar sa va uitati atent dupa el ca e cam micut si nu se vede din prima.

313984[/snapback]

 

 

asta cu sa cautam un anume GIgi ..care lucreaza bine e cam aiurea ...toata lumea trebuie sa-si faca treaba la fel de bine ..Poate sunt eu perfectionist ....La ei e regula ..Una doua ..recomanda schimbarea gumelor ...care la mine erau noi ...echilibrarea nu iese tot timpul bine din X motive ...In fine ..e un service mai serios decat multe altele prin cate am fost ..

 

Un mic detaliu ..A trebuit sa spun eu omului care a pus jantele la loc ..te rog strange cu cheia intai nu direct cu pistolul ..Eu am patit in urma cu 2 ani un eveniment care m-a lecuit pe veci de treaba asta ...3 prezoane stranse pe spate direct la pistol care au intrat gresit .... "lucrarea" a necesitat schimbarea sistemului care venea cu tot cu rulment si cititor ABS .. ..Vulcanizarea ( nu din Romania ) a suportat costul integral ..300 $ ..Lucru care cu greu cred ca s-ar fi intamplat aici ...

Asa ca mai bine sa fiti voi atenti ..indiferent cate recomandari are vulcanizarea ..Oamenii pot gresi !..

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

in fundeni nu ma mai duc niciodata la ei .....

 

am cumparat cauciucuri de la ei goodyear eagle f1 ( era 495ron/cauciucul ) ... le'au pus .. bateau... mi'au zis ca e directia, am facut directia ... mai rau mergea... lasam volanul jos ma duceam in stanga ... dupa ce mi'au fact de vreo 3-4 ori directia am abandonat...niciodata nu le dadeau aceleasi valori ... mi'au schimbat si 2 cauciucuri...degeaba ...

 

peste vreun an ... sa schimb aceleasi cauciucuri ... ala imi zice mama dar aveti defect de fabricatie in cauciucuri ... si eu : DA???? ... el: DA ... eu: "stiti de unde le'am luat ?" ...de la dvs acum un an ... cand nu aveau nimic... si de atunci m'am lasat pagubas ... in caz extra-extrem as mai opri la ei ...

 

o zi buna autosoft... eu ma duc pe 1 mai spre piata victoriei :blink: sunt 2 serviceuri de roti super bune !

Link to comment
Share on other sites

Acu 3 zile am fost la Autosoft Fundeni , am schimbat cauciucurile de vara cu cele de iarna si am indreptat jentile ca erau un pic ondulate de la gropile din iubitul si dragul nostru popor.

 

P.S. Jante 17' pentru depozitare se percepe o taxa de 30 RON / luna . Mi se pare mult , la 15 RON era ok , 3-4 luni pe perioada iernii era decent , 45-60 RON MAXIM . Asa cu 30 RON / luna deja e 100-120 RON.

Link to comment
Share on other sites

S-au modificat preturile la stocarea de set de roti la Autosoft. Incepand de azi, pentru rotile mai mici de 15" inclusiv, pretul este 20 lei pe luna pentru set si pentru cele mai mari de 15" este de 30 lei pe luna. Pe scurt, s-a dublat pretul.

 

 

P.S. Jante 17' pentru depozitare se percepe o taxa de 30 RON / luna . Mi se pare mult , la 15 RON era ok , 3-4 luni pe perioada iernii era decent , 45-60 RON MAXIM . Asa cu 30 RON / luna deja e 100-120 RON.

 

 

 

Si eu ma declar multumit de serviciile celor de pe Dudesti. Ultimul eveniment a fost saptamana trecuta, cand masina nevestei nu-si gasea rezolvarea la reprezentanta, au reusit cei de la Autosoft.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

m-am dus la autosoft fundeni sa pun gume de vara. sun inainte intreb daca au goodyear eagle f1, mi se confirma, da domnule sunt pe stoc. intreb unde sunt fabricate, primesc raspuns: germania.

ma duc acolo stau 1 ora sa prind rampa libera, dau jos jantele, pun cauciucurile bine mersi, toate bune si frumoase. inainte sa pun ultima janta ma uit eu mai bine pe ele si ce vad: made in CHINA

 

am avut noroc ca dupa un scandal manelistic mi-au dat jos gumele si sa se spele pe cap cu ele, eu cauciuri made in china nu pun pe masina cu atat mai bine cand costa vreo 40 si ceva de mil toate.

Link to comment
Share on other sites

Am un feedback foarte prost pt AUTOSOFT

Am fost sa imi fac service complet roti ... indreptat jante..roluit echilibrat

Au demontat rotile de pe masina mea ... desi le-am atras atentia ca nu toate rotile au acelasi grad de uzura si as vrea sa fie pe aceeasi pozitie la finalizare nu s-a intamplat acest lucru.... (doar jantele au ramas in pozitie)

 

Capacele cu BMW din mijlocul jantei ... mi-au fost inlocuite, incercand din rasputeri sa demonstrez nu am reusit nici dupa vizualizarea inregistrarii camerelor de luat vederi.

La masina mea lucrau 2 oameni.. unu lucra la indreptat jante..roluit iar cealalt monta demonta rotile.

Desi cand a ajuns la masina (cel care se ocupase de indreptat janta montat anvelopa ) a pus capacul meu corespunzator pe rotile care erau finalizate...cel care a montat anvelopa a venit cu un set de alte 4 capace.... le-a scos pe ale mele si a montat din setul adus de el in momentul cand a montat rotile.

 

Pe camera de luat vederi am vazut doar interiorul atelierului unde ..am vazut setul meu de capace pus intr-un loc ...iar la finalizarea unei roti ...din acelasi loc se luau capacele si se montau... NU AM REUSIT SA DEMONSTREZ :D :twoup:

Anvelopele din spate au fost mutate pe fata...desi pe spate aveam anvelope noi achizitionate de la autosoft cu garantie

O sa aleg concurenta data viitoare. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.