Jump to content

Pregatirea masinii pt sezonul rece


ady_tas2002

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut,

Avand in vedere ca iarna isi intra in drepturi voi ce faceti pentru a trece fara nici o problema peste acest anotimp urat(Revizie, schimburi, completari,ajustari,teste...etc).

 

Cu respect,

Stefan

307980[/snapback]

 

 

 

test antigel , test baterie , gume de iarna , lichid parbriz de iarna .....

Link to comment
Share on other sites

testul antigel in ce consta ? demonteaza ceva ? pun un aparat?

308770[/snapback]

 

 

se ia antigel din vasul de expansiune cu ajutorul unei pipete-tester (se gaseste de vanzare, costa undeva la 6-7 ron) sau te duci in orice statie MOL si ti se face gratuit cu un aparat digital.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu e o solutie. Daca intri cu mai multa zapada o sa vezi ca atunci cand se topeste apa o sa curga peste marginea de cauciuc a presului si-ti uda mocheta de dedesupt, ceea ce chiar e nasol.

308901[/snapback]

sunt unele unde poti sa vii cu 5 litri de apa ca tot nu o sa iti curga pe langa

Link to comment
Share on other sites

Asta nu e o solutie. Daca intri cu mai multa zapada o sa vezi ca atunci cand se topeste apa o sa curga peste marginea de cauciuc a presului si-ti uda mocheta de dedesupt, ceea ce chiar e nasol.

308901[/snapback]

Eee..te scuturi si tu pe picioare un pic :blink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lol, pai tu ai intercooler? :)

308878[/snapback]

 

DA! :blink:

 

Sa inteleg ca nu ati auzit de aparatoarea asta... Probabil ca numai suedezii astia ai mei sunt disperati de zapezi :)

 

Anyway, fratilor, grabiti pregatirile, ca e groasa :)

 

(Poza facuta pe geamul meu, chiar acum 2 minute. Acum s-a intetit!)

post-644-1194444364_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

DA!  :blink:

 

Sa inteleg ca nu ati auzit de aparatoarea asta... Probabil ca numai suedezii astia ai mei sunt disperati de zapezi :)

 

Anyway, fratilor, grabiti pregatirile, ca e groasa :)

 

(Poza facuta pe geamul meu, chiar acum 2 minute. Acum s-a intetit!)

308977[/snapback]

 

LOL tin minte ca anul trecut am fost intr-o mini-vacanta de 5 zile la Sinaia si asta era in decembrie: nici urma de zapada, era chiar o vreme primavarateca. Anul asta se pare ca nu e de gluma.

Parca e o vedere de Craciun poza...:)

Link to comment
Share on other sites

Normal da. Asta daca nu ai cumparat masina in vara de la niste samsari care au completat cu apa de izvor ca sa dea bine nivelul la ochi. Hope not!

308990[/snapback]

 

Pe timpul verii, de cand am cumparat masina, mi-a scazut nivelul cu vreo 2 degete. Am adaugat in jur de 200 de grame de antigel acum 2 saptamani si e la nivelul maxim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.