Jump to content

Al doilea pasaj Baneasa


Romulus

Recommended Posts

Acum, ne va fi frica sa nu inceapa prea multe. Inteleg ca si inelul de centura mare al capitalei este gata de start. Autostrada A3 va incepe in primavara, licitatia se incheie pana de craciun. Doamne ajuta!

 

 

 

Centura la Sibiu se accelereaza... Nu va va fi dor sa mai treceti prin tot felul de orase? :blink: Pitesti, Alba Iulia, Sibiu, Brasov... :)

Link to comment
Share on other sites

Acum am ajuns de la Brasov.Am trecut peste pasajul lui peste prajit.Este fix aceeasi aglomeratie pana la intrarea in Bucuresti.Plus ca pe sensul spre Bucuresti nu erau deschise decat 2 benzi.De la pasaj pana la Aero Baneasa am facut 40 de minute.

In schimb pe sensul opus era foarte liber.

Link to comment
Share on other sites

Acum, ne va fi frica sa nu inceapa prea multe. Inteleg ca si inelul de centura mare al capitalei este gata de start. Autostrada A3 va incepe in primavara, licitatia se incheie pana de craciun. Doamne ajuta!

 

 

 

Centura la Sibiu se accelereaza... Nu va va fi dor sa mai treceti prin tot felul de orase? :) Pitesti, Alba Iulia, Sibiu, Brasov... :)

 

 

Vai ca de abia astept ... imi spunea taicameu intr-o clipa de dezamagire extrema ca prin 1992 1993 se gandea el ca nu ne prinde anul 2000 fara tara impanzita de autostrazi, noroc ca a fost saptamana trecuta pana la bucuresti si si-a amintit :blink: :) eu nu am facut decat sa-i amintesc ca suntem in 2007, asa ca de abia astept , zile sa am ... :)

Link to comment
Share on other sites

S-a dat vina pe semaforul de la Academia de Politie, deh, era primul din Bucuresti, cum intri dinspre Ploiesti, acum...evident, este de vina cel de la Baneasa, dar nu-i nimic, facem un pasaj si o rezolvam si pe asta... mai spre 2010! Apoi are sa fie de vina cel de la podul Herastrau....apoi cel din Piata Presei Libere, Arcul de Triumf ....si uite asa, dam contracte grase unor firme care pana mai ieri distribuiau sticksuri. Problema este gresit perceputa, prin urmare si solutia este la fel! Bucurestiul are nevoie de o noua infrastructura! Este un oras vechi, proiectat si construit pentru un alt fel de trafic; nu prin borduriade se va rezolva problema traficului bucurestean si nici prin asfaltari si reasfaltari!
Link to comment
Share on other sites

va fi un pasaj peste calea ferata in dreptul PBN...nu stiu cand incep insa.

Au inceput lucrarile de mai mult de o luna de zile. Mai intai au facut o sosea paralela cu calea ferata pentru devierea traficului pana la soseaua care vine dinspre Tei - Platforma industriala Pipera (nu-i stiu numele), apoi au blocat traficul in fata la PBN si au inceput sa sape niste gropi pentru piloni. Au mai imprejmuit cu gard o portiune paralela cu soseaua pana spre autobaza Pipera, unde probabil o sa coboare podul spre cartierul Aviatiei. Sper sa se faca soseaua dubla pana in cartier fata de cum e acum, si sa faca si la intrarea in cartier un pasaj astfel incat sa se ajunga pe Barbu Vacarescu fara sa astepti la femafor, altfel vor fi blocaje incredibile cand va fi gata autostrada spre Ploiesti - Brasov.

 

In dimineata asta o sa vad si eu cum e cu noul pasaj de la Baneasa deschis, si iesind din Bucuresti si intrand inapoi in Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.