Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

Problema este ca in partea de sus am doar 0,5 cm spatiu. Chiar m-am chinuit ca sa montez chederul si nu am cum... Daca aveam spatiu ca si in video-ul asta (
) era floare la ureche. Oricum saptamana viitoare sunt programat pt demontat luneta si montat asa cum trebuie, cu acelasi spatiu in partea de sus ca si in laterale ca sa nu mai am problema asta pe viitor. Edited by Brokencyde
Link to comment
Share on other sites

Are idee cineva ce e eroarea asta , apare la 1 minut, aceleasi cd uri in unitate de o luna fara probleme, am dezactivat si Bluetooth ul , oricum nu aveam muzica pe telefon.

 

Nu pot pune poza insa suna ceva de genul: Track/file can not be read!

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu , am scos toate cd cu magazie cu tot, in navigatie am dvd cu hartile, am reusit cu un tester acum 3 saptamani sa scot dvd original (am optiunea de eject a butonului de la navi dezactivata) si am pus unul facut de mine cu harti 2017 pt bussines. Nu am avut probleme cu hartile pina acum insa daca am eliminat magazia ramane doar dvd ca varianta(am observat aseara ca avea un lag in a gasi destinatiile) . Tot ieri am facut si update la iphone cu ios 11 si ma gandeam ca are ceva cu conectarea insa nu am muzica pe telefon si nici nu stiu daca mergea sa ascult prin Bluetooth muzica de pe telefon. Am zis ca o fi de la ala insa am eliminat si telefonul din meniu si tot apare eroarea aia .
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor !

 

Vreau sa fac trecerea de la Audi la BMW si sunt in mod special interesat de modeul 520d e61.

Consumul sincer nu ma prea intereseaza[dar asta nu inseamna ca vreau sa platesc taxe si impozite de 5 ori mai mari pt 500cmc in plus ],fiecare are momente cand e Vin Diesel(sau in cel mai rau caz Paul Walker)

Partea mecanica ma intereseaza si fiabilitatea.

Am inteles ca motoarele cod n47 ar fi problematice datorita distributiei

Totodata,peste tot"e f scumpa intretinerea"

Aici mi se pare subiectiv,fiecare are un anumit venit.

Chiar daca sunt un tanar de 20 de ani,dispun de un salariu de 3000 lei si de aici vreau sa concluzionez ca ar fi scumpa intretinerea(din cate stiu,distributia ar costa 3000 lei )

 

(Nu vreau s-aud gen 320 e mai tineresc..inima a ales 5 ) )

 

Momentan optez intre e61 si audi a4 b8

Inclinatie spre bmw..

 

Daca bmw, INAINTE DE FACELIFT sau facelift?

Motor n47 sau m47 ?

 

Multumesc anticipat tuturor!

 

Nu ai citit poveștile de groazĂŁ despre motorul N47 ? E plin formul și netul de ele. Chiar nu ĂŽnțeleg de ce ar vrea cineva sĂŁ-și cumpere mașinĂŁ cu așa un motor...

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Tot n-am inteles. Unde bagi CD-ul cu mp3 cand iti da eroarea aia?

Deduc ca in unitatea navi, dar confirma-mi.

Spune unde te doare.

 

 

Eu nu am cd-uri mp3 am doar cd cu track-uri. Am scos sertarul de la magazie si tot da eroare. In navigatie bag doar dvd de navi. Oricum ca update: ieri nu a mai dat eroarea tin sa cred ca e ceva de la navi ca mergea greu nu ma pozitiona bine , am mers pe furtuna aia si erau numai descarcari electrice posibil sa fi fost ceva probleme cu receptia gps si de acolo eroarea!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am schimbat astazi la masina( 530xd e60 ) bucse bara stabilizatoare fata si bieletele antiruliu fata ( acestea aveau joc cand au verificat masina pe elevator in momentul constatarii ). Cand merg cu masina pe un drum cu denivelari / gropi ( adanci de 2-5cm ) sau trec peste o gura de canal se aude un troncanit pe fata. Dupa ce am scos masina din service n-am mai avut timp sa ma duc iarasi la ei ca sa imi faca alta constatare. Ce piesa ar mai putea fi de vina pt troncanit?

Edited by Brokencyde
Link to comment
Share on other sites

Caseta directie, joc coloana volan (nu neaparat in cruci), flanse,amortizoare,capete bara+ rotule axiale, brate.

 

Eu ca sa scap de troncanit am schimbat bucsi,bielete,amortizoare,flanse amortizoare,capete bara+rotule axiale cu burdufi.

 

Exact problema asta am avut-o de cand am luat masina aproape si dupa schimbarea bucsilor si bieletelor la fel nici-o imbunatatire pana m-am hotarat sa schimb tot in afara de brate care se vedeau clar ca nu au nimic., la gropi dese si adanci se aude, nu la toate gropile.

Link to comment
Share on other sites

Am citit pe forum cate ceva despre casetele de directie. Stiu ca sunt mai sensibile la e60 dar o exclud fiindca troncanitul se simte in zona rotii mai ales cand trec peste o gura de canal ( care nici macar nu este la nivel cu asfaltul ) sau cand merg pe un drum bombardat de denivelari. Mi s-a intamplat si cand am franat la 80-90km/h pe o urma lasata de tiruri pe drumul national si parca loveste ceva. Este un joc mare pe undeva.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.