Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

eu am pus flanse Sachs pe amortizoare Bilstein ( toate 4 schimbate ) ... nici o problema

 

cand am vandut in 2014 masina la 164xxx km nu aveam nici o problema la caseta de directie ... acum la 226xxx km din pacate la parcari sau la viraje largi la viteza mica exista o bataie , nu am avut cand sa verific mai in amanunt - initial am crezut ca este de la crucea cardanica dar foarte multa lume mi-a spus ca sansele sunt sa fie din caseta de directie ( care din ce stiu eu la E60 nu se poate reconditiona 100% )

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Daca, caseta are joc stanga-dreapta (daca las masina pe roti si ma bag sub ea, iar cineva trage stanga-dreapta de volan, se simte jocul in caseta), e logic ca jocul ala produce un zgomot.

Nu cred in "axiome" dinastea.

La mine e clar, are joc si bate dar nu curge absolut deloc. Am schimbat bieletele de directe si capetele de bara si nu era pic de lichid de servo in capete.

Link to comment
Share on other sites

Uite aici suruburile din spatele cotierei. Accesibile dupa ce scoti trimul cu prizele din cotiera.

Suruburile din fata am vrut sa spun ca sunt accesibile sub ornamentele alea de mocheta care le tragi in spate sa le poti scoate.

 

http://b9.eu.icdn.ru/c/cosmin34/9/imgsrc.ru_50860869xMu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat manerul franei de mana. Mi-a luat aproape 4 ore fiindca nu stiam ce suruburi sa mai dau jos. Pana la urma am rezolvat. Acum frana de mana tine la mai putin din jumatatea cursei ( cam la 7-10 dinti ) - mai mult de atat nu pot trage. Este normal asa? Inainte tinea putin doar la capatul cursei asa ca nu stiu cum ar trebui sa fie normal.

post-74164-0-58917800-1506804275_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Care e diferența dintre motorul de 2.5xd cu cilindree de 2993 și motorul de 3.0 xD cu aceeași cilindree? Ăn afara de caii putere.

 

Nu am mai avut bmw pana acum și am ramas surprins sa vad ca motorul de 2.5xd cu 197cp are cilindree de 2993.

 

Are 1 sau doua turbine cel de 2.5?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Doresc sa achizitionez un E60/1 sau E91, depinde pe care-l gasesc mai ingrijit.

 

Pentru motorul N47, la ce mai trebuie sa fiu atent in afara de cunoscuta problema cu distributia? dar la M47 si E60/1 in general, probleme comunune etc?

 

Nu sunt pretentios daca e LCI sau Non-LCI, ma intereseaza ceva 2006-2008, LCI imi place mai mult insa daca voi gasi un NonLCI ingrijit, nu ratez ocazia.

 

Momentan am gasit: C014851, nu are multe optiuni insa e tare ingrijita, km ~280 000, 6500 euro putin negociabil, nr rosii.

 

Mersi in avans!

 

Vlad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.