Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

Un 320d E90 intretinut cum trebuie pleaca de la 13.000 din ce am vazut pe mobile. Tocmai de aceea nu vreau diesel, stiu ca nu am bugetul corespunzator pentru unul ingrijit.

Din ce am vazut un E60 benzina, pleaca de la 9000 E, dar alea au peste 250.000 km si diverse defecte, pe la exterior, interior, etc. Nu mai zic de alea care sunt pe autovit la 8500 E.

De asta am si intrebat, din ce am vazut pe net 520i-urile care par ingrijite si cu istoric real costa undeva la 11 12.000 E. Acum nu stiu cat sunt de reale anunturile. Oricum inainte sa plec in Germania o sa dau cateva telefoane la numerele din anunturi si o sa incerc sa gasesc cat mai multe intr-o zona cat mai restransa.

Daca nu gasesc un E60 care sa-mi convina in banii astia, o sa iau un E39, tot benzina, si cat mai aproape de "impecabil".

Edited by ktL745
Link to comment
Share on other sites

Un 320d E90 intretinut cum trebuie pleaca de la 13.000 din ce am vazut pe mobile. Tocmai de aceea nu vreau diesel, stiu ca nu am bugetul corespunzator pentru unul ingrijit.

Din ce am vazut un E60 benzina, pleaca de la 9000 E, dar alea au peste 250.000 km si diverse defecte, pe la exterior, interior, etc. Nu mai zic de alea care sunt pe autovit la 8500 E.

De asta am si intrebat, din ce am vazut pe net 520i-urile care par ingrijite si cu istoric real costa undeva la 11 12.000 E. Acum nu stiu cat sunt de reale anunturile. Oricum inainte sa plec in Germania o sa dau cateva telefoane la numerele din anunturi si o sa incerc sa gasesc cat mai multe intr-o zona cat mai restransa.

Daca nu gasesc un E60 care sa-mi convina in banii astia, o sa iau un E39, tot benzina, si cat mai aproape de "impecabil".

 

Vrei un 325i E90 din 2007? eu cer 14000 pe el si nu las un cent. Sunt aproape de a completa suma pt un m3 2007 si ma gandesc ca s-ar putea sa o vand. Masina CHIAR nu are nici macar un defect. Nu e de vanzare 100% pt ca ma voi desparti ft greu de ea...doar daca imi vine raspunsul din Germania peste 2 sapt.

Link to comment
Share on other sites

Vrei un 325i E90 din 2007? eu cer 14000 pe el si nu las un cent. Sunt aproape de a completa suma pt un m3 2007 si ma gandesc ca s-ar putea sa o vand. Masina CHIAR nu are nici macar un defect. Nu e de vanzare 100% pt ca ma voi desparti ft greu de ea...doar daca imi vine raspunsul din Germania peste 2 sapt.

Nu multumesc, vreau neaparat seria 5. Am nevoie de mai mult spatiu interior + ca vreau sa aduc masina din Germania.

Spor la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, motorizare de vis, insa este mult prea costisitoare pentru situatia mea finaciara actuala. Impozitul mi se pare mult prea mare, si nici consumul nu este de neglijat la un motor ca asta. Totusi nu vreau sa ma intind mai mult decat am plapuma. Nu vreau sa imi iau de la gura ca sa imi plimb fundu in 3.0i
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am si eu un 520 E60 in care a avut grija sa intre un copil de 19 ani cu vreo 70km/h in partea dreapta.

Intrebarea mea este la ce service din Bucuresti sa il duc ca in cazul in care nu vor sa imi dea dauna totala sa il faca cat se poate de bine?

E destul de sifonata, deci trebuie un service care sa fie in stare sa taie si sa sudeze diverse elemente de caroserie.

Reparatia e pe CASCO deci nu conteaza cat costa, treaba buna sa faca.

Multumesc pt raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Vreau sa iau si eu masinuta.M-am gandit la 530D din 2008 cel putin.Cum pot verifica ce optiuni are(pe site poate sa scrie o gramada dar pe masina sa nu fie).

 

Mersi

 

As vrea sa cumpar ceva de genu:

 

http://suchen.mobile...en&pageNumber=1

 

Dar sincer nu am inteles ce anume are pe ea.

 

vezi ca are navigatia veche. verifica dupa vin daca e 2008 fabricatie.

Link to comment
Share on other sites

Mersi,Zimi si mie cum tiai dat seama ca e navigatia veche?e vreun cod ceva?Nu am avut BMW pana acum si sincer habar nu am ce sa verific.

 

navigatia noua se cheama CIC (cea veche CCC) ..CIC arata ca in poze.

 

poti cauta diferentele pe goagal intre CCC si CIC

Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles, am gresit eu, me culpa, doar ce am vazut eu pana acum aveau jogdial cu 1 buton pe navi vechi.

Oricum, e interesant cum cand e ceva de corectat se gasesc multe reapsunsuri, dar cand cere omu un sfat nu prea sare nimeni sa-l ajute.

Poate ca parerea generala despre posesorii de BMW nu e chiar asa gresita...

Link to comment
Share on other sites

seth81...Vreau pentru inceput sa-ti spun ca intentia mea nu a fost aceea de a corecta pe cineva, cu atat mai putin pe tine. Vroiam ca mircea_sb sa-si dea seama care este 'smecheria' cu navi si atat. Chiar nu vreau sa intelegi altceva. Daca vine vorba de bunavointa colegilor de pe forum cred ca te inseli...si eu sunt nou pe acest forum....sunt la primul BMW...vin de pe vwforum/audiclub pentru ca pana acum am avut doar Vw si Audi si vreau sa-ti zic ca si acolo ca si aici o sa gasesti diferiti oameni cu diferite idei. Dupa parerea mea nu exista o asa numita 'parere generala despre posesorii de BMW' ci doar o mica invidie a altora si atat.

 

Numai bine !

Link to comment
Share on other sites

Salut la toata lumea,

 

Imi puteti spune va rog daca E60 535d din 2005 sau produs si cu motorizare the 2989 cm³/ 272 hp? Si daca da , care este diferenta dintre acest motor si cel de 2993 cm.

 

Va multumesc anticipat.

 

sper sa gasesti aici ceva din ce te intereseaza.http://autokatalog.autoscout24.de/bmw/5er-e60-2003-2009/

Edited by bau park
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.