Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

Ptr cei care ati folosit scaun de bebe pe " locul pasagerului " , o intrebare . cum dreaq dezactivez airbag-ul. Rasp pls cei care chiar stiti. . de E60lci..e vorba, daca o fi diferit de non face lift.

Mentionez ca nu am citit manualul..din motive legate de caldura de afara :p.

M-am uitat prin torpedo, pe langa, pe lateralul bordului...nu vad nici buton nici switch sau vreo indicaite.

Edited by dorinacke
Link to comment
Share on other sites

Ptr cei care ati folosit scaun de bebe pe " locul pasagerului " , o intrebare . cum dreaq dezactivez airbag-ul. Rasp pls cei care chiar stiti. . de E60lci..e vorba, daca o fi diferit de non face lift.

Mentionez ca nu am citit manualul..din motive legate de caldura de afara :p.

M-am uitat prin torpedo, pe langa, pe lateralul bordului...nu vad nici buton nici switch sau vreo indicaite.

 

 

 

 

 

daca scaunul pasager nu are prindere isofix pt scaun bebe, din fabrica, nu ai nici posibilitatea sa dezactivezi airbag-ul.

Link to comment
Share on other sites

Merci de raspunsuri, asadar nu se dezactiveaza nici la mine airbag-ul. M-a surprins acest lucru in mod negativ. La Logan inca din 2005 la cele cu dublu airbag se putea deconecta cel din dreapta si de isofix nu se auzise macar. Ar fi culmea ca dezactivarea asta sa fie in lista de optionale...haa haa si sa fie si vreo 200eur.

Shame shame shame BMW.

Link to comment
Share on other sites

Merci de raspunsuri, asadar nu se dezactiveaza nici la mine airbag-ul. M-a surprins acest lucru in mod negativ. La Logan inca din 2005 la cele cu dublu airbag se putea deconecta cel din dreapta si de isofix nu se auzise macar. Ar fi culmea ca dezactivarea asta sa fie in lista de optionale...haa haa si sa fie si vreo 200eur.

Shame shame shame BMW.

 

daca nu pui copil mic in fata linga tine, n-are rost sa dezactivezi airbag-u,..nu sunt nici aia la bmw chiar asa fraieri,..

 

optiunea asta si-o comanda femeile in general,..ei sunt mai practici asa,se gandesc inainte, nu dupa..

 

Da cred ca am gasit motivul pentru care a mea are switch-ul ala:

Optiunea:

S470A Isofix-System

 

Deci e optional, ce cacat!

 

masina de femeie, aproape imposibil sa n-ai scaunu´patat de lapte..phone.png

Link to comment
Share on other sites

Isofix-ul era optiune la scaune normale si standard la cele din piele.

 

Eu am copii mici. Nu vad de ce i-ai pune in fata. Nu sunt nici in siguranta si nici nu stau cuminti.

 

Daca e fie-mea in fata, idrive-ul e victima sigura. Plus ca aerul va fi ba pe 17, fie pe 28 si tot asa :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mda :( si eu am cautat butonul de decuplare a airbagului pentru pasagerul fata dreapta si nu am gasit.

Si am si scaune de piele, deci nu tine neaparat de tapiterie.

E nasol cand merge doar sotia cu bebe in masina ca nu-l poate supraveghea sau linisti.

 

Se poate face cumva retrofit?

Link to comment
Share on other sites

When not in use, the ISOFIX connectors disappear between the seat base and back, so that adult passengers are completely undisturbed by them. ISOFIX children seats can be used in the rear seats or in the front passenger seat; in this case, the passenger airbag must be deactivated using a key switch

e unde vrei tu sa fie, si daca vrei in fata linga tine, TREBUIE sa se poata dezactiva airbag-ul pesager,deci cam vine la pachet cu sistem isofix fata.rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Mda :( si eu am cautat butonul de decuplare a airbagului pentru pasagerul fata dreapta si nu am gasit.

Si am si scaune de piele, deci nu tine neaparat de tapiterie.

E nasol cand merge doar sotia cu bebe in masina ca nu-l poate supraveghea sau linisti.

 

Se poate face cumva retrofit?

 

pai la tine e foarte simplu,daca n-ai on-off airbag pasager, se poate monta doar in spate, la orice service bmw.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma referam la montarea pe locul pasagerului in sens invers sensului de mers, cand va ramane sotia singura cu masina..si sa poata supraveghea mai repede bebelusul de doar 2 luni, ca va ajunge la idrive sau clima sa fie doar superdotat si sa inteleaga complexitatea i-drive :))

Acest lucru nu va fi posibil asa ca voi apela la o oglinda retrovizoare ajutatoare.

Link to comment
Share on other sites

Tot nu reusesc sa activez coming home / leaving home.

Am pus luminile pe Auto si am dat flash ininte sa opresc motorul dar nu raman aprinse.

Cum se face treaba? Am cautat si pe youtube, manualul e in germana si nu inteleg, alt manual nu am gasit...

Va rog sa ma ajutati.

Vin noaptea acasa cu bebe si imi rup gatul de la masina pana la usa casei.

La VW Touran era atat de simplu.... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.