Jump to content

BMW 320d/330d Service Manual


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Eu foloseam cand aveam Golf 5 manualul aferent de pe acest site. Am vazut ca au si pentru E90 și pentru muulte alte modele BMW, ce-i drept nu e chiar usor de răsfoit, plus că apare periodic o fereastră cu ”Donate”, dar e singurul manual de service pe care l-am găsit moka pe net și la o primă răsfoire conține cam tot ce m-ar putea interesa (cel puțin pe mine) - cupluri de strângere, descrieri cu imagini etc.

Sper să fie de folos cuiva.

 

BMW 320d E90 Workshop Manual

Edited by tur
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Un site de unde poti da jos in engleza mai multe manuale ptr BMW si alte marci

Toate sunt ptr piata Americana din cate am observant personal difera doar motorizarile in rest meniurile sunt identice cu cele europene

https://carmanuals2.com/get/bmw-328i-sedan-2011-owner-s-manual-17443

 

Din colt dreapta sus "select make" =>"marca"=>"an fabr" => model acolo alegi seria

 

Bafta!

Edited by 316d
Link to comment
Share on other sites

Salut! Stiu ca e veche discutia, dar am nevoie si eu de manualul de reparatii pentru 320d din 1999 (136 cp) in engleza, daca il are cineva, caci din link-urile de mai sus nu l-am putut obtine. Va multumesc anticipat.

 

 

 

 

 

am gasit ceva doar ptr seria 7 din 1999

https://carmanuals2.com/bmw/7-series-1999-owner-s-manual-53479 poate te ajuta cu ceva

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

salut....E91 320D 2006...e masina ...m ati putea ajuta va rog cu manualul in romana? va multumesc

 

 

salut,

In limba romana putin probabil. Eu pana acum am reusit sa gasesc doar in germana si spaniola.

Pentru e46 320d in engleza sau romana nu am gasit nimic. Poate pana la urma pune gaseste cineva pe undeva si ne ajuta si pe noi aici cu un manual intr-o limba inteleasa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salut!!

Ce uleiuri mai folositi pt e46 320d de 150cai ??? Am folosit castrol 5w 30 ll04, dar as vrea sa incerc si altceva...motul, liqui moly. Rog pareri de la cei care folosesc..!! Multumesc!!

Sau daca ma poate indruma cineva spre un topic...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.