Jump to content

Motocicleta mea


Laur

Recommended Posts

Salut !

 

M-am gandit sa przint si eu fosta mea motocicleta aici in micul colt al motociclistilor, este vb. de un YAMAHA R1 2006, motocicleta care de la 172 de cai cu unele mici modificari a ajuns la 190 , linie de tobe cap-coada MICRON titan, filtru aier K&N, injectie YEC, Power Commender usb 3, placute BREMBO, lant +pinioane de viteza REGINA , scarite Gilles tooling si poate am mai uitat de cateceva, infine ! :)

post-26233-1264619882_thumb.jpg

post-26233-1264619908_thumb.jpg

post-26233-1264619944_thumb.jpg

post-26233-1264619999_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Salut,

 

ma inscriu si eu aici cu un 2005 wr450f, si un mic accident mai recent :)

 

ohooo, distractie !!!

cum ai reusit cu ghidonul ?

 

 

o urcare ratata, s-o dat peste cap si o aterizat fix pe ghidon :lol:... interesanta a fost improvizatia sa reusesc sa ajung la asfalt cu el :) am bagat ceva surubelnite inauntru

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
@vladps: frumoasa tare mobra...s-o stapanesti sanatos!

 

Sa pun si eu poze cu a mea: Honda CB600F '08 102Cp sprintena si fiabila.

 

multumesc! la fel iti doresc!

 

nu pot decat s-o admir si eu pe a ta, foarte frumoasa, intr-adevar!

 

asfalt uscat!

 

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

si exoticul meu Frankenstein :twoup:

k1200r - 2008 cu esa fara rdc, dar cu alarma, dus in 181 caluti cu soft de 12S + cateva add-uri gen placa spate, filtru bmc, engine guard, crash pad, grila, carbon front & side panels etc...

 

ce frumos e bondarul :)

 

sa-l stapanesti sanatos

Link to comment
Share on other sites

intrebare pt cei cu motoare cross, cat de comfortabila e saua? intepenesti pe ea sau e cat de cat ok? intreb pt ca ma gandesc sa-mi iau si o iapa de carare si as avea de mers vreo 60-70 de km stradali pana sa ies intr-un decor potrivit. momentan nu am remorca sa o duc pana acolo, deci va trebui sa merg cu ea pe strada un timp. sa strang bani de remorca sau merge asa fara probleme?
Link to comment
Share on other sites

Multam de urari!

O sa mai pun poze, momentan nu le am la indemana, adica pe pc-u pe care stau acum :twoup:

 

@Piratu', orice motoreta pe care nu mergi mai mult de 100-150 km dintr-o bucata stai confortabil.

Important este sa mai faci pauze dupa o ora de calareala sau dupa km descrisi mai sus, spun asta dupa ceva ani de mers pe diverse mobre :)

Edited by maxx40
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
A 2 poza e facuta cumva in parcarea din fata manastirii Cozia?

mai mult ca sigur... :twoup:

 

si doua poze cu my black betty....

 

Ia uite cine si-a luat bike :) Ce s-a intamplat cu 3-arul, de ce-i RIP ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.