Jump to content

Motocicleta mea


Laur

Recommended Posts

Eu ma expun aici.

Si ca sa existe o legatura cu BMW club, numarul mi l-am pastrat de la veche masina. La cea noua fiind pe leasing riscam sa-l pierd in favoarea lor. Asa ca am riscat mistourile de la ducatisti...Si nu au fost putine...

In aceste poze, alaturi de prietena ei...o Yamaha MT01

Monsterasul e absent...

post-763-1196809698_thumb.jpg

post-763-1196809719_thumb.jpg

post-763-1196809737_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

MT-03 pentru oras si un KTM pentru coclauri.

Sa facem un topic de prezentare a motocicletelor noastre,chiar daca nu toate sunt BMW ! Mai animam sectiunea. :)

 

Sa iti traiasca jucariile si sa te bucuri de amandoua, si eu am vrut MT-03 e super pt prima moto, dar nu am avut loc pe ea la gabaritul meu :blink:

Prima mea jucarie pe 2 roti: Suzuki GSR600 B-King

In putine cuvinte:de 2 luni o am, de 2 luni nu ma mai urc in masina nici macar acum iarna, mai bine merg pe jos :) si am 2800km deja.E ceva unic :)

Motor:600cc, 4 timpi, 4 cilindrii in linie,100cp,0-100 3.5sec de fabrica,cam 5sec testat deocamdata :)

post-1247-1196868866_thumb.jpgpost-1247-1196869595_thumb.jpgpost-1247-1196869001_thumb.jpgpost-1247-1196869083_thumb.jpgpost-1247-1196869064_thumb.jpg[atta

chment=46436:P1080144.JPG]

post-1247-1196869727_thumb.jpg

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoase !

 

 

Am gasit si eu 2 poze cu motoristile melepost-10-1196881733.gif

Din pacate sunt facute cu un telefon mobil.

 

 

Yamaha MT-03

 

Poza e facuta chiar in ziua cand a venit :blink:

 

post-10-1196881806_thumb.jpg

 

 

KTM 450 EXC-R

 

post-10-1196881898_thumb.jpg

 

Prin oras mai folosesc in perioada calda,un scuter Kymco Agility.E perfect pentru aglomeratie :)

Link to comment
Share on other sites

Jucaria mea

 

Galfer, Rizoma, Hyper-pro....mi-e tare cunoscuta motocicleta si nu stiu de unde ....deh ....batranetea :)

 

A zis cineva GSX-R 750 !!!???

Noua mea jucarie GSX-R 750 K5 si "garajul" in care sta "haremul"

frumos aranjate la iernat!

 

Din pacate se pare ca nu mai avem norocul de iarna trecuta, cand pe 22 dec eram la Cheia cu motorul si pe 14 ianuarie eram la Breaza tot cu motorul, iar temperatura era de 17*C.

 

Sa va mai zic ca de cateva zile tot imi fac curaj sa schimb rotile la BMW,cu cele de iarna, iar acum am venit pana acasa de ziceai ca transport nitroglicerina..... zapada este de 5-7 cm si sub zapada polei :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

uite si mobra mea d'un litru, eu asa o alint... :twoup:

 

poza e de anul trecut cand era nouta la 0 km. acum i-au cazut autocolantele si urmeaza montarea de semnalizatoare mici cu leduri si xenon.

 

http://img.photobucket.com/albums/v492/edi_bara/P1010179.jpg

Link to comment
Share on other sites

uite si mobra mea d'un litru, eu asa o alint... :twoup:

 

poza e de anul trecut cand era nouta la 0 km. acum i-au cazut autocolantele si urmeaza montarea de semnalizatoare mici cu leduri si xenon.

 

http://img.photobucket.com/albums/v492/edi_bara/P1010179.jpg

Foarte misto!

 

Mi-ar placea si mie una insa mi-e frica de fracturi :twoup:

 

Cat a costat?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Jucariile mele :twoup:

Kawa pentru strada si Suzi pentru curse.

 

ce model este Suzuki ? si unde mergi la curse ?

 

E Suzuki GSXR600 K2 preparat pentru curse.

Alerg in campionatul de viteza pe circuit RoSBK.In Romania cum nu avem nici un circuit alergam in Ungaria,Grecia,Cehia,Bulgaria si pe unde mai apucam :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.